Wydarzenia roku szkolnego 2008/2009

Zakończenie roku szkolnego
zdjęcia

W uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2008/2009 klas trzecich uczestniczył burmistrz miasta Zbigniew Zemło, który wspólnie z dyrektorem Markiem Kosińskim, wicedyrektor Katarzyną Szczęśniak i przewodniczącym Rady Rodziców Tomaszem Klimkiem wręczał nagrody książkowe i dyplomy wyróżniającym się uczniom. Byli to gimnazjaliści ze świadectwem z czerwonym paskiem, ze stuprocentową frekwencją, laureaci i finaliści konkursów kuratoryjnych, wyróżnieni w konkursach przedmiotowych, wicemistrzowie województwa lubelskiego w piłce ręcznej, liczni sportowcy z sukcesami na szczeblu województwa, rejonu, powiatu. Po krótkiej części artystycznej odbył się pokaz multimedialny przygotowany przez p. Mariusza Kiełczewskiego. Uroczystość prowadziły p. Jolanta Pyrko i p. Małgorzata Knap. O godzinie 11.00 odbyło się zakończenie roku szkolnego klas pierwszych i drugich.

Tekst: Agnieszka Domijańska

Młodzi historycy z Gimnazjum 2

Radosław Jóźwik z Gimnazjum nr 2 w Łukowie został laureatem I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Mitologicznego "KLIO 2009" dla szkół gimnazjalnych. Konkurs ten zorganizowało Centrum Edukacji Historycznej "Klio". W województwie lubelskim wzięło w nim udział 119 uczniów, tym bardziej cieszą wysokie lokaty gimnazjalistów z "Dwójki". I tak Radek zajął 20 miejsce w kraju, Karolina Dębiak i Sylwia Świerczewska - 26, Dominik Niewęgłowski - 28, Ewelina Sulej - 31, Małgorzata Staniak - 32, Weronika Sekita - 32, Dominika Bosek - 33, Krystian Mędzikowski i Izabela Niedziółka - 35, Weronika Wójcik i Justyna Wiącek - 37, Judyta Popiołek - 39, Mateusz Kiełbowicz - 40. Uczniów przygotowała Mirosława Walaszek - Zalewska, która była jednocześnie szkolnym organizatorem tego konkursu.

Tekst: Agnieszka Domijańska

Bal Gimnazjalny
zdjęcia

10 czerwca 2009 r. o godzinie 19.00 rozpoczął się w naszej szkole Bal Gimnazjalny dla uczniów wszystkich klas trzecich. Uroczystość przygotowali rodzice uczniów, na którą zaprosili oczywiście dyrekcję oraz wszystkich nauczycieli naszego gimnazjum. Zabawę rozpoczęto pięknie wykonanym Polonezem, następnie przyszła kolej na nowoczesną muzykę. Zmęczona tańcami młodzież mogła posilić się przy bogato zastawionym stole. Zabawa trwała aż do późnych godzin nocnych, wszyscy jej uczestnicy z pewnością będą ją dobrze wspominali.

Tekst: Aneta Paszkiewicz

Dzień Olimpijczyka
zdjęcia
zdjęcia

"Dzień Olimpijczyka stał się w naszej szkole tradycją. Już kolejny raz spotykamy się, aby wyróżnić wszystkich uczniów, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę w różnego rodzaju konkursach. Chcemy dzisiaj uroczyście podziękować Wam za trud i poświęcenie. To Wy, dzięki swojej pracy i zaangażowaniu rozsławiacie imię naszego Gimnazjum." - tymi słowami rozpoczęła się uroczystość w dniu 2 czerwca 2009 roku, na której zgromadzili się uczniowie klas trzecich, aby podsumować sukcesy trzecioklasistów odniesione w roku szkolnym 2008/2009. Ciężka praca uczniów i przygotowujących ich nauczycieli zaowocowała wieloma wysokimi lokatami w konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych.

W dniu 4 czerwca 2009 roku podsumowaliśmy również sukcesy uczniów klas pierwszych i drugich. Wśród nich znaleźli się uczniowie o osiagnięciach na wysokich szczeblach. Życzymy im, aby w przyszłym roku szkolnym także podjęli wyzwania i mogli cieszyć się najwyższymi laurami.

Tekst: Aneta Paszkiewicz

Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych
zdjęcia

29 maja 2009 roku w auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, uhonorowano laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego w roku szkolnym 2008/2009. Wśród nich nie zabrakło licznej delegacji z naszej szkoły. Pięciu uczniów z tytułem laureata otrzymało dyplomy i nagrody, zaś pan dyrektor Marek Kosiński oraz nauczyciele otrzymali podziękowania za pracę dydaktyczno-wychowawczą z uczniami.

Jeszcze raz przypomnijmy ich sukcesy:

Katarzyna Juchnikowska
laureatka konkursu matematycznego, op. pani Hanna Konstanta

Lilianna Babayan
laureatka konkursu języka rosyjskiego, op. pani Anna Orzoł

Damian Zakrzewski
laureat konkursu fizycznego, op. pani Katarzyna Szczęśniak

Tomasz Domański
laureat konkursu języka angielskiego, op. pani Jolanta Prusak

Aleksandra Duszek
laureatka konkursu krasomówczego, op. pani Małgorzata Knap

Tekst: Aneta Paszkiewicz

Budowa hali sportowej
zdjęcia

Trwa nieprzerwanie budowa sali gimnastycznej przy naszej szkole. Pełnowymiarowa sala wraz z zapleczem sportowym oraz budynkiem dydaktycznym z częścią administracyjną według umowy ma być oddana 6 grudnia 2009 roku. Wszyscy liczymy, że II semestr roku szkolnego 2009/2010 rozpoczniemy w nowych warunkach edukacyjnych, stwarzających wiele możliwości zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

Tekst: Aneta Paszkiewicz

Dni Łukowa
zdjęcia

Podczas trzeciego dnia obchodów Dni Łukowa, w godzinach popołudniowych mieszkańcy Łukowa spotkali się na "Gali przy fontannie", gdzie na scenie występowali łukowscy artyści, a także zespoły taneczne. Nasze gimnazjum wzbogaciło program Gali prezentując swój program wokalno-taneczny.

Tekst: Aneta Paszkiewicz

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
zdjęcia

6 maja 2009 r. w naszej szkole obchodziliśmy 218. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Słowa wierszy i pieśni patriotycznych płynące z ust uczniów trafiały do słuchaczy budząc uczucia miłości do Ojczyzny. To była ważna lekcja dla każdego. Druga część apelu miała charakter teleturnieju "Kocham Cię Polsko". W kolejnych konkurencjach drużyna nauczycieli zmagała się z drużyną uczniów. Wszyscy prezentowali szeroką wiedzę o naszym kraju. Apel przygotowali uczniowie klasy I d pod opieką p. Małgorzaty Podlodowskiej oraz p. Doroty Ratyńskiej.

Tekst: Aneta Paszkiewicz

Dzień otwarty
zdjęcia

29 kwietnia 2009 r. zaprosiliśmy do naszego gimnazjum uczniów klas szóstych i ich rodziców na Dzień otwarty. Przybyli goście spotkali się na sali gimnastycznej z dyrekcją gimnazjum i nauczycielami. Pani dyrektor Katarzyna Szczęśniak z dumą zaprezentowała dotychczasowe osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych i liczne sukcesy sportowe. Pan dyrektor Marek Kosiński zapoznał zgromadzonych z organizacją nauczania klas I gimnazjum w roku 2009/2010. W trakcie spotkania goście mogli bliżej przyjrzeć się nowej szkole dzięki prezentacji multimedialnej, a po spotkaniu mogli zwiedzić budynek szkoły i poznać nauczycieli.

Tekst: Aneta Paszkiewicz

Dzień Ziemi
zdjęcia

Światowy Dzień Ziemi, to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Uczniowie pod opieką pani Małgorzaty Chrobak, pani Justyny Osińskiej i pani Doroty Ratyńskiej wezwali społeczność szkolną na specjalny apel poświęcony tej tematyce. Poprzez różnorodne scenki i skecze starali się uświadomić nam jak ogromne znaczenie ma zachowanie każdego z nas. Apelowali, aby dbanie o najbliższe środowisko stało się nawykiem, choćby poprzez tak proste czynności jak segregacja śmieci, oszczędność energii elektrycznej, oszczędzanie zużycia wody w gospodarstwach domowych, oddawanie zużytych baterii czy elektrośmieci do przeznaczonych do tego celu punktów zbiórki.

Tekst: Aneta Paszkiewicz

Konkurs plastyczny
zdjęcia

24 kwietnia w Instytucie Kultury Środkowowschodniej w Lublinie odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu literacko-plastycznego p.n. "W różnorodności tkwi bogactwo", zorganizowanego przez Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN oraz Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, pod patronatem lubelskiego kuratora oświaty. Laureatką z Łukowa została Anita Cieślak, uczennica p. Agnieszki Czerskiej-Pawlak z Gimnazjum nr 2. Dla Anity był to dzień pełen emocji - w godzinach rannych, jak wszyscy uczniowie klas trzecich gimnazjum w Polsce, pisała egzamin z języka obcego, zaś po południu wzięła udział w uroczystości wręczenia nagród i dyplomów w wymienionym wyżej konkursie.

Tekst: Agnieszka Czersk-Pawlak

Egzaminy gimnazjalne
zdjęcia

Egzaminy gimnazjalne już za nami. W tym roku uczniowie klas trzecich po raz pierwszy napisali test z języka obcego. Wynik egzaminu z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Test z języka obcego ma tylko diagnozować jego znajomość przez ucznia. O przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej decydują: liczba punktów uzyskanych przez kandydata za oceny na świadectwie z wybranych przedmiotów i za inne osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz liczba punktów za wyniki egzaminu gimnazjalnego. Uczeń może ubiegać się o przyjęcie do trzech szkół jednocześnie. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w połowie czerwca.

Tekst: Aneta Paszkiewicz

Świąteczna przerwa 9-14 kwietnia 2009 r.

Ciepłych, pełnych radosnej nadziei
Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
wiosennego nastroju,
a także wielu serdecznych spotkań
w gronie rodziny i wśród przyjaciół,
życzą
Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie
Gimnazjum nr 2 w Łukowie.

Sukcesy naszych uczniów

Zakończyły się konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Nasi uczniowie poraz kolejny nie zawiedli swoich opiekunów i zdobyli dla naszego gimnazjum 5 najwyższych tytułów.

Laureatami zostali:
Katarzyna Juchnikowska - konkurs matematyczny - op. p. Hanna Konstanta
Lilianna Babayan - konkurs języka rosyjskiego - op. p. Anna Orzoł
Damian Zakrzewski - konkurs fizyczny - op. p. Katarzyna Szczęśniak
Tomasz Domański - konkurs języka angielskiego - op. p. Jolanta Prusak
Aleksandra Duszek - konkurs krasomówczy - op. p. Małgorzata Knap


Wiosna 2009
zdjęcia

20 marca 2009 r. apelem pełnym zabawnych wystepów i turniejów powitaliśmy wiosnę. Mogliśmy w wiosennym nastroju słuchać występów szkolnego zespołu muzycznego, a także zespołu rockowego "Red dumplings". Uczniowie pod opieką p. Barbary Borucz przygotowali parodię "High School Musical" oraz pod kierunkiem p. Jolanty Prusak - współczesną wersję "Romea i Julii". Nauczyciele i uczniowie zmagali się w turnieju Music Show oraz Turnieju Humoru i Zręczności. W turniejowych przerwach klaskaliśmy w rytm piosenek disco-polo pomysłowo przezentowanych przez uczniów. Cały apel przygotowały p. Dorota Ratyńska i p. Małgorzata Podlodowska, a kolorową dekorację - p. Agnieszka Czerska.


Ogólnopolski Konkurs Historyczny

Adam Pasternak - uczeń klasy Ic został laureatem etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921- 1945. Od Traktatu Ryskiego do Konferencji Poczdamskiej". Adam będzie reprezentował nasze gimnajum na etapie wojewódzkim, a pracuje pod opieką p. Mirosławy Walaszek-Zalewskiej.


Ogólnopolskio konkurs języka angielskiego ENGLISH HIGH

W ósmej edycji ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego ENGLISH HIGH FLIER 2008 uczennica Gimnazjum nr 2 w Łukowie Anna Grochowska (pod opieką Magdaleny Piaseckiej) wywalczyła pierwsze miejsce w województwie i dziewiąte w kraju! Ania zdobyła również główną nagrodę: wyjazd na obóz wypoczynkowo-naukowy "Matematyka, konie i języki" w Serpelicach.

Tekst: Agnieszka Domijańska

Walentynki 2009
zdjęcia

Kim są: Natrętus Pospolitus (Natalia Kiełczykowska), Tajnos Agentos 008 (Sylwia Zielińska), Hip-Hopus Dresowiec (Grzesiek Bieniek), Nieśmiałkus Wstydliwy, Lanserus Gwiazborus (Piotr Gula), Księcius na Białus Kosnius (Weronika Ostrowska). To typy męskich podrywaczy w Gimnazjum nr 2 w Łukowie. Apel prowadzili: Katarzyna Ciuchapek (Ola Duszek) i Krzysztof Hibisz (Bartek Gomoła). Publiczność rozbawiała Doda (Paulina Różanowicz) i Radek (Maciek Wysocki), Halina i Ferdek (Sylwia Zielińska i Krzysiek Świder), Gabriela i Troy (Kasia Stolarczyk i Wojtek Kania). Nad całością czuwały p. Basia Borucz i p. Jolanta Pyrko.


Finaliści konkursów

Zakończył się etap okręgowy konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Z naszej szkoły do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 8 uczniów:

Sebastian Szekalis - konkurs matematyczny
Katarzyna Juchnikowska - konkurs matematyczny
Martyna Motyl - konkurs krasomówczy
Aleksandra Duszek - konkurs krasomówczy
Damian Zakrzewski - konkurs fizyczny
Katarzyna Grzeczyńska - konkurs biologiczny
Babayan Lilianna - konkurs języka rosyjskiego
Tomasz Domański - konkurs języka angielskiego

Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Tekst: Aneta Paszkiewicz


Zabawa choinkowa
zdjęcia

24 stycznia 2009 r. - w sobotę - uczniowie spotkali się z wychowawcami, a charakter spotkania był wyjątkowo radosny. Dostawcy pizzy dobijali się co chwilę do drzwi. Uczniowie opuścili szkolne ławki i ruszyli na salę gimnastyczną, by tam zrealizować cel spotkania, czyli bawić się, tańczyć i śpiewać - jak na zabawie choinkowej przystało.

Tekst: Aneta Paszkiewicz

Samorząd Uczniowski
zdjęcia

Samorząd Uczniowski, jak co roku, ogłosił i przeprowadził akcję "Słodka paczka dla biednego dziecka z naszej szkoły". Każda klasa przygotowała w związku z tym paczkę słodyczy, które zostały podarowane uczniom naszego gimnazjum będącym w trudnej sytuacji materialnej. Prezenty rozdano 18 grudnia przed Świętami Bożego Narodzenia. Również 18 grudnia odbył się kiermasz pięknych Stroików Świątecznych, które wykonali uczniowie z poszczególnych klas. Od 5 do 19 grudnia Samorząd Szkolny przeprowadził zbiórkę pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji "Góra grosza". Dzięki hojności uczniów ze wszystkich klas zebrano łącznie 38314 monet od 1 grosza - do 5 zł, co dało sumę 858,15 zł. Pieniądze zostaną przekazane Towarzystwu "Nasz Dom". Celem tej szczytnej akcji jest zebranie funduszy m.in. na programy pomocy dzieciom osieroconym przebywającym w domach dziecka, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, na programy szkolenia rodzin zastępczych, terapeutyczne dla dzieci osieroconych.

Tekst: Jolanta Pyrko

Do Betlejem nie jest tak daleko
zdjęcia

W ostatnim dniu nauki przed przerwą zimową w Gimnazjum nr 2 w Łukowie ożyła magia Świąt Bożego Narodzenia. A to wszystko za sprawą szkolnych Jasełek. Refleksyjna pantomima o walce dobra ze złem w wykonaniu uczniów klas 1f, 2b, 2d, 3b i w reżyserii Oli Duszek z 3b, zachwyciła wszystkich. Najpierw na sali była wyjątkowa cisza, potem rozległy się ogromne brawa. W drugiej części Jasełek uczniowie klasy 3e (op. Beata Wawryniuk i Małgorzata Podlodowska) wykonali nastrojową inscenizację teatralną "Do Betlejem nie jest tak daleko", która także została ciepło przyjęta przez widownię. A potem było wspólne śpiewanie kolęd ze szkolnym zespołem wokalnym (op. Dorota Ratyńska i ks. Łukasz Lutyński). Po chwili za oknami zaczął sypać pierwszy śnieg. Zrobiło się świątecznie, rodzinnie...

Tekst: Agnieszka Domijańska

Prezenty rozdane

W piątek 5 grudnia przedstawicielki Samorządu Szkolnego: Paulina Różnowicz, Dagmara Nurzyńska, Joanna Pilska z Gimnazjum nr 2 w Łukowie odwiedziły dzieci z łukowskiego szpitala. Nie była to jednak zwykła wizyta. Dziewczęta z okazji Mikołajek wręczyły każdemu dziecku drobne upominki w postaci maskotek i książek. Reszta prezentów trafiła do szpitalnej świetlicy. Natomiast paczki ze słodyczami zostały rozdane biednym rodzinom z parafii Podwyższenia Świętego Krzyża w Łukowie. Dary to efektem zbiórki przeprowadzonej podczas charytatywnej dyskoteki w "Dwójce", która odbyła się 25 listopada. Specjalne podziękowania należą się gimnazjalistom, bo to tylko dzięki ich ofiarności i zaangażowaniu cała akcja mogła się udać.

Tekst: uczennica klasy 3a Dagmara Nurzyńska

Charytatywna dyskoteka w Gimnazjum nr 2 w Łukowie
zdjęcia

W dniu 25 listopada w łukowskim Gimnazjum nr 2 odbyła się nietypowa dyskoteka. Biletem wstępu była maskotka, słodycz lub książka. Zebrane fanty samorząd szkolny przeznaczył na prezenty mikołajkowe dla dzieci z łukowskiego szpitala. To samorząd szkolny był pomysłodawcą i organizatorem całego przedsięwzięcia, a nad całością "czuwały" Jolanta Pyrko i Małgorzata Knap. Dyskoteka utrzymana była w klimacie lat 80-tych. I tu zaskoczenie - przebrała się większość gimnazjalistów. Wspaniałą muzyką disco DJ Mateusz Sowiński z 3a rozbawił wszystkich. Wszyscy przyznali, że tak udaną imprezę należy w przyszłości koniecznie powtórzyć.

Tekst: Agnieszka Domijańska

Święto Niepodległości
11 listopada
13 listopada

Młodzież pod opieką pani Małgorzaty Knap i pani Elżbiety Rybki przygotowała część artystyczną na uroczyste obchody 90 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zaprezentowali ją w dniu 11 listopada, podczas miejskiej uroczystości pod tablicą upamiętniającą Polską Organizację Wojskową. Lekcji patriotyzmu udzieli również swoim szkolnym kolegom podczas apelu 13 listopada, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie naszego gimnazjum.

Tekst: Aneta Paszkiewicz

Wizyta Ks. Biskupa Henryka Tomasika
zdjęcia

W dniu 5 listopada 2008 r. ks. Biskup Henryk Tomasik złożył pastoralną wizytę w naszym gimnazjum. Księdzu Biskupowi towarzyszył proboszcz parafii Podwyższenia Świętego Krzyża ks. Kanonik Tadeusz Dzięga. Dostojnych Gości już od progu uroczyście powitał Dyrektor szkoły - pan Marek Kosiński i zastępca - pani Katarzyna Szczęśniak. Następnie ks. Biskup Tomasik spotkał się z gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły. Ks. Biskup wspominał czasy, gdy był uczniem dawnej Szkoły Podstawowej nr 2, która po reformie w 1999 r. została przekształcona w obecne gimnazjum. Rozmawiał też z nauczycielami i dyrekcją o problemach młodzieży. Stwierdził, że nasza polska młodzież nie jest zła, ma duże poczucie wartości. Podkreślił rolę mediów w kształtowaniu pozytywnych wzorców. "Nauczyciele to wielka siła, która wpływa na kształt wychowania młodzieży, ale potrzebna jest ścisła współpraca nauczycieli, rodziców i katechetów." Następnie ks. Biskup udał się do sali gimnastycznej, gdzie uczniowie powitali go kwiatami i "Barką" w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego. Po części artystycznej ks. Biskup Henryk Tomasik przeprowadził krótką katechezę. Ks. Biskup jeszcze raz udowodnił, że ma świetny kontakt z młodzieżą. "Abba, Ojcze" - tą pieśnią gimnazjaliści pożegnali ks. Biskupa Henryka Tomasika, wielkiego przyjaciela młodzieży.

Tekst: Agnieszka Domijańska

Wojewódzkie Współzawodnictwo Sportowe Gimnazjów podsumowane
zdjęcia

21 października w Zespole Szkół nr 1 w Lubartowie odbyła się uroczystość podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół naszego województwa w roku szkolnym 2007/2008 przez Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Przedstawiciele szkół, które uzyskały największe sukcesy w sporcie, przyjęły gratulacje z rąk Wojewody Lubelskiego - Genowefy Tokarskiej, członka Zarządu Województwa Lubelskiego - Antoniego Bratkowskiego oraz Starszego Wizytatora Kuratorium Oświaty - Jana Kozioła. Nasze gimnazjum reprezentowali: pan dyrektor Marek Kosiński, pani Agnieszka Domijańska oraz pan Mariusz Kiełczewski.

Gimnazjum nr 2 w Łukowie zajęło
III miejsce w województwie
na 272 sklasyfikowane gimnazja.

To wielka radość dla uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum. Gratulujemy zawodnikom i członkom UKS Dwójka Łuków osiągniętego sukcesu. Najwięcej punktów (44 pkt.) przyniosło nam I miejsce w województwie w piłce ręcznej dziewcząt, ważne też było wystąpienie dziewcząt w pływaniu indywidualnym (31,5 pkt.) oraz w indywidualnych biegach (31,5 pkt.). Na łączną sumę 386 punktów zapracowali również zawodnicy w innych dyscyplinach. Więcej o sukcesach sportowych naszych uczniów na stronach:

Osiągnięcia roku szkolnego 2007/2008


http://www.gimnazjum2sport.republika.pl/

Tekst: Aneta Paszkiewicz

Najważniejszy dzień w życiu pierwszoklasistów
Gimnazjum nr 2 w Łukowie
zdjęcia

W czwartek 16 października w poczet gimnazjalistów włączeni zostali uczniowie klas pierwszych. Ceremonię ślubowania przeprowadził dyrektor Marek Kosiński. Wszyscy obecni uczniowie złożyli uroczystą przysięgę. Dyrektor w krótkiej pogadance nawiązał do tradycji rycerskich, następnie wielkim ołówkiem pasował reprezentantów klas na uczniów Gimnazjum nr 2 w Łukowie. Aby ten dzień pierwszoklasiści zapamiętali na długo, dyrektor Katarzyna Szczęśniak wręczyła nowo pasowanym uczniom pamiątkowe dyplomy. Druga część uroczystości to skecze i piosenki w wykonaniu uczniów klas 1a i 1f oraz szkolnego zespołu wokalnego. A końcowa piosenka w wykonaniu Kasi Szcześniak z kl. 1a "rozbujała" całą salę, bo łukowska dwójka słynie nie tylko z wysokiego poziomu nauczania, ale też i dobrej atmosfery.

Tekst: Agnieszka Domijańska

Dzień Edukacji Narodowej
zdjęcia

14 października podczas uroczystego apelu nasza szkoła obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięła udział dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz przedstawiciele rodziców i uczniów. Licznie przybyli również zaproszeni nauczyciele, którzy pracowali w naszej szkole i corocznie świętują w ten dzień razem z nami. Uczniowie przedstawili część artystyczną, którą przygotowali pod kierunkiem p. Doroty Ratyńskiej, p. Moniki Duszyńskiej i p. Magdaleny Kępy. Ogłoszono także wyniki plebiscytu przeprowadzonego wśród wszystkich uczniów naszego gimnazjum. Decyzją uczniów tytuł "Złoty Wykładowca" przyznano p. Hannie Konstanta, tytuł "Debiutant Roku" - ks. Markowi Buch, tytuł "Przyjazna Dusza" - p. Lechowi Kędzierskiemu oraz tytuł "Gorący Uśmiech" - p. Elżbiecie Rybce. Po akademii nastąpiło spotkanie nauczycieli emerytów z pracownikami szkoły.

Tekst: Aneta Paszkiewicz

Dzień Języków Obcych
zdjęcia

Dnia 26 września 2008 r. w naszej szkole uczniowie z 21 oddziałów przygotowali prace na światowy Dzień Języków Obcych. Prace przygotowane były w 3 językach - angielskim, niemieckim i rosyjskim. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali prezentacje multimedialne oraz projekty na temat: Dlaczego warto uczyć się języków obcych? Prace prezentowały wysoki poziom znajomości języka i różnorodne techniki plastyczne. Najlepsze projekty zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej.

Tekst: Jolanta Prusak

Hala sportowa rośnie na naszych oczach
zdjęcia

Od września cieszymy się widokiem z okien naszej szkoły, czyli rosnącymi murami hali sportowej. Szczególnie uczniowie klas pierwszych wiążą wielkie nadzieje na poprawę warunków, w jakich odbywają się zajęcia wychowania fizycznego. Marzymy o tym, aby zaplanowany termin oddania hali do użytku został dotrzymany, a styczeń 2010 roku otworzył nowy okres w historii naszego gimnazjum.

Tekst: Aneta Paszkiewicz

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009
zdjęcia

1 września 2008 r. o godzinie 9.15 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w liczbie 556 uczniów i 44 nauczycieli. Wszystkich uczniów powitał dyrektor naszego gimnazjum - pan Marek Kosiński. Głos zabierała również pani Katarzyna Szczęśniak - zastępca dyrektora, a także przewodniczący Rady Rodziców - pan Tomasz Klimek. Wszystkich zebranych bardzo ucieszyła informacja o przeprowadzonych podczas wakacji remontach. Ocieplona sala gimnastyczna i piękna różowa łazienka dziewcząt nie mogły zostać niezauważone. Zaś informacja o rozpoczęciu drugiego etapu budowy hali sportowej przy naszej szkole zebrała gromkie brawa.

Tekst: Aneta Paszkiewicz
Copyright © 2000-2016 Aneta Paszkiewicz