Wydarzenia roku szkolnego 2007/2008

Na koniec ...

Na koniec pragniemy zaprezentować nazwiska naszych najlepszych uczniów, którzy przez cały rok szkolny ciężko pracowali na swój sukces. Oto lista uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen w szkole:

Klasy 1
Wiącek Mateusz (5,42)
Grochowska Anna (5,38)
Ponikowska Aleksandra (5,36)
Lisiewska Martyna (5,30)
Józwik Bartłomiej (5,23)
Wesołowski Krystian (5,23)
Włoch Anna (5,21)
Wielgosz Marta (5,15)
Grzebisz Piotr (5,15)
Pulik Aneta (5,15)
Łucjan Paweł (5,14)
Dąbrowski Kamil (5,08)
Dybciak Katarzyna (5,08)
Posiadała Sebastian (5,07)
Kazana Kinga (5,00)
Skórska Joanna (5,00)

Klasy 2
Fortuna Dorota (5,54)
Ostrowska Weronika (5,38)
Malon Paulina (5,38)
Lipińska Paula (5,31)
Śledź Konrad (5,31)
Grzeczyńska Katarzyna (5,29)
Kapitaniuk Hubert (5,23)
Mościcka Aleksandra (5,23)
Uziębło Izabela (5,21)
Rębowicz Katarzyna (5,16)
Domański Tomasz (5,15)
Juchnikowska Katarzyna (5,15)
Świderska Karolina (5,15)
Witek Monika (5,15)
Zakrzewski Damian (5,15)
Kicińska Agnieszka (5,07)
Dados Paula (5,00)
Klimek Ewelina (5,00)
Radzikowski Robert (5,00)
Wielgosz Karolina (5,00)
Żętała Karolina (5,00)

Klasy 3
Gałach Justyna (5,63)
Górski Ryszard (5,60)
Markowska Edyta (5,60)
Wojtaszek Tomasz (5,53)
Sołtyszewska Izabela (5,53)
Bielecka Berenika (5,46)
Wielgosz Mateusz (5,40)
Pasikowska Iga (5,40)
Wodyk Ludwika (5,33)
Pieniak Justyna (5,27)
Krasuska Monika (5,26)
Toporowicz Paweł (5,26)
Grygla Milena (5,20)
Pawlikowska Martyna (5,20)
Pawluczuk Karolina (5,20)
Pieniak Mateusz (5,20)
Wierzchowska Mariola (5,20)
Wierzejska Karolina (5,20)
Krasucka Daria (5,19)
Konstanta Joanna (5,14)
Turska Izabela (5,14)
Grzejdak Natalia (5,13)
Kożuch Dominik (5,13)
Piasecka Milena (5,13)
Sujka Monika (5,13)
Stolarczyk Adrianna (5,07)
Szczotka Kinga (5,07)
Odalska Wioleta (5,06)
Dudzińska Honorata (5,00)
Uszko Magda (5,00)


Tekst: Aneta Paszkiewicz

Zakończenie roku szkolnego klas III
zdjęcia

O godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów klas III - absolwentów naszego gimnazjum. W ten szczególny i wyjątkowy dzień swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Miasta Łuków, pan Zbigniew Zemło i Naczelnik Wydziału Oświaty, pani Władysława Ostrowska. Gościem był również Przedstawiciel Rady Rodziców, pan Tomasz Klimek. Po wzniosłych i bardzo ciepłych słowach pani dyrektor Katarzyny Szczęśniak, pana Tomasz Klimka i pana Zbigniewa Zemło, uczniowie klas trzecich uroczyście ślubowali:
- zdobytą wiedzę, umiejętności i sprawności jak najlepiej wykorzystać w dalszym życiu,
- zawsze pracować sumiennie i uczciwie, czynnie współuczestniczyć w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym Kraju,
- w dalszym życiu wysoko nieść zaszczytne miano Wychowanka Gimnazjum nr 2 w Łukowie.
Następnie wręczono nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem 20 uczniom, a także nagrody za 100% frekwencję. W dalszej części podziękowano rodzicom, za trud i pracę włożoną w życie szkoły, wolontariuszkom, za ich poświęcenie, Berenice Bieleckiej za wzorowe pełnienie funkcji Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. W imieniu absolwentów głos zabrała Berenika Bielecka. Kilka słów pożegnania usłyszeliśmy również od przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego - Agnieszki Kicińskiej. Humorystycznym akcentem uroczystości była prezentacja podsumowująca sportowy rok szkolny, przygotowana przez pana Mariusza Kiełczowskiego, którą mogliśmy obejrzeć na nowym ekranie do projektora - otrzymanym w prezencie od rodziców tegorocznych absolwentów. Ostatnim punktem, jak się okazało, najbardziej wzruszającym, było pożegnanie się uczniów z wychowawcami. Łzy nikogo nie dziwiły, dlatego nikt się ich nie wstydził. Jesteśmy dumni, że byliście naszymi uczniami i życzymy Wam powodzenia w nowej szkole!
Tekst: Aneta Paszkiewicz

Zakończenie roku szkolnego klas I i II
zdjęcia

W tym słonecznym dniu - 20 czerwca 2008 r. - uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. O godzinie 9.15 uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z dyrekcją, ze swoimi wychowawcami i nauczycielami przystąpili do podsumowania roku szkolnego 2007/2008. Wszyscy uczniowie, którzy wypracowali sobie świadectwo z wyróżnieniem, otrzymali je z rąk dyrektora gimnazjum, pana Marka Kosińskiego. Z gratulacjami pośpieszył również przedstawiciel Rady Rodziców, pan Tomasz Klimek. Uczniowie ze średnią 5,00 i powyżej otrzymali nagrody książkowe. W klasach pierwszych świadectwo z wyróżnieniem otrzymało 22 uczniów, a w klasach drugich - 32. Nagrody książkowe trafiły również do 16 uczniów, którzy tak bardzo lubią naszą szkołę, że nie opuścili nawet jednej godziny lekcyjnej w ciągu całego roku. Rodzice, którzy angażowali się w życie szkoły, otrzymali podziękowania. Podziękowania złożyła również swoim wolontariuszkom pani Agata Kurowska-Kacprzak - opiekun Koła Wolontariatu. Jeszcze na chwilę uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami i nadeszły wreszcie upragnione wakacje.
Tekst: Aneta Paszkiewicz


Przedszkolak i gimnazjalista? Dlaczego nie!

Dnia 18 czerwca 2008 roku uczennice z klas II c wraz z p. Dorotą Puzio oraz przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 7 wspólnie bawiły się na festynie rodzinnym "Mama, Tata i Ja". Gry i zabawy przygotowane przez gimnazjalistki bardzo podobały się dzieciom, które chętnie brały w nich udział. Spotkanie to odbyło się na zaproszenie pani dyrektor Iwony Kamińskiej.
Tekst: Dorota Puzio


Bal Gimnazjalny
zdjęcia
"Tak niedawno żeśmy się spotkali,
a już pożegnania nadszedł czas."

Te słowa towarzyszyły uczniom klas trzecich podczas Balu Gimnazjalnego. 14 czerwca 2008 r. o godzinie 19.00 trzecioklasiści przepięknie wykonanym polonezem rozpoczęli ostatnią wspólną zabawę, która zakończyła się dopiero o północy. Uroczystość przygotowali rodzice uczniów, na którą zaprosili oczywiście dyrekcję oraz wszystkich nauczycieli naszego gimnazjum.
Tekst: Aneta Paszkiewicz

Dzień Olimpijczyka
zdjęcia

5 czerwca 2008 r. odbył się w naszej szkole Dzień Olimpijczyka. Oprócz dyrekcji, grona pedagogicznego, rodziców i uczniów na uroczystości obecny był Burmistrz Miasta Łuków - pan Zbigniew Zemło i przedstawiciel Rady Rodziców - pan Maciej Parapura. Ponad stu uczniów zostało zaproszonych na to uroczyste podsumowanie konkursów i zawodów sportowych organizowanych w roku 2007/2008. W konkursach organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty nasi uczniowie uzyskali 6 tytułów laureatów i 20 tytułów finalistów. Uroczystość przygotowały i prowadziły: p. Magdalena Czub, p. Monika Duszyńska i p. Lidia Grzeczyńska.
Tekst: Monika Duszyńska

Uroczysta Sesja Rady Miasta
z udziałem uczniów naszej szkoły
zdjęcia

Występ miał się odbyć 1 czerwca, ale już na kilka tygodni wcześniej odbywały się regularne próby pod kierunkiem p. Elżbiety Rybki i p. Hanny Konstantej. Na jedno z takich spotkań przyszedł pan dyrektor, który poinformował nas, że prawdopodobnie wystąpimy przed samym premierem Donaldem Tuskiem. Było to dla nas ogromne zaskoczenie - niektórzy sie cieszyli, inni narzekali, ale każdy z nas zdawał sobie sprawę, że będzie to niezwykłe wydarzenie, do którego trzeba będzie się przygotować jeszcze staranniej niż wcześniej. [więcej...]
Tekst: Berenika Bielecka, uczennica klasy IIId

Dni Łukowa - festyn na terenie OSiR-u
zdjęcia

30 maja 2008 r. odbył się festyn, podczas którego przedszkola i szkoły miejskie, zaprezentowały swój dorobek artystyczny. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 900 przejściem wszystkich uczniów ulicami miasta na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na początku Burmistrz Zbigniew Zemło oraz Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Kamiński przekazali młodzieży łukowskich szkół klucze do bram miasta. Nasze gimnazjum zaprezentowało "Historię łukowskiego Gimnazjum nr 2 w sześciu księgach wierszem" oraz występ grupy tanecznej "Dance Division". Nad przygotowaniami do tej prezentacji czuwały panie Jolanta Pyrko, Dorota Ratyńska oraz pan Leszek Kędzierski.
Tekst: Aneta Paszkiewicz

VI Miejski Konkurs Chemiczny
zdjęcia

VI Miejski Konkurs Chemiczny odbył się 16 maja 2008 r. w Gimnazjum nr 2. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta Łuków - p. Zbigniew Zemło. Łukowskie gimnazja reprezentowali uczniowie klas II.
Reprezentanci Gimnazjum nr 1:
Martyna Burdach, Joanna Bartoń, Patryk Gargoła, Anna Kowalik, Marta Sawczak, Marta Zalewska.
Reprezentanci Gimnazjum nr 2:
Tomasz Domański, Dawid Kłoda, Katarzyna Niewęgłowska, Weronika Ostrowska, Marta Wiąckiewicz.
Reprezentanci Gimnazjum nr 3:
Beata Dybciak, Małgorzata Jaros, Marcin Pożarowszczyk, Sylwia Strzelec, Paulina Wereszczyńska, Kamil Wierzchowski.

Mistrzami wiedzy chemicznej zostali:
I miejsce - Sylwia Strzelec (Gimnazjum nr 3)
II miejsce - Marcin Pożarowszczyk (Gimnazjum nr 3)
II miejsce - Tomasz Domański (Gimnazjum nr 2)
Uczestnicy konkursu mogli również obejrzeć ciekawą inscenizację przygotowaną przez uczniów klasy IIIb naszego gimnazjum.
Tekst: Urszula Wojtalska

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

8 maja 2008 r. odbył się w naszym gimnazjum apel z okazji uroczystości 3 Maja. Czynny udział wzięli w nim uczniowie klasy IIId. Do występu przygotowała ich p. Jolanta Pyrko. W organizacji apelu pomagała też p. Monika Duszyńska. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja była okazją do tego, byśmy uświadomili sobie, czym dla współczesnego, młodego pokolenia jest wolność. Uczniowie recytowali fragmenty utworów J. Kochanowskiego, A. Mickiewicza i W. Szymborskiej. Apel urozmaicony był występami chóru szkolnego, pracującego pod kierunkiem p. Doroty Ratyńskiej. Ta poetycka wędrówka przez wieki i wspominanie przełomowych dla Polski wydarzeń hisotrycznych miały pomóc nam w zrozumieniu, na czym polega prawdziwa wolność. Aby być w pełni wolnym, trzeba znać i rozumieć prawa oraz zasady wolności.
Tekst: Monika Duszyńska

Dzień Ziemi
zdjęcia

Dnia 30 kwietnia odbył się apel z okazji Dnia Ziemi, przygotowany przez p. Małgorzatę Chrobak, p. Justynę Osińską i p. Dorotę Ratyńska. W pierwszej inscenizacji uczniowie klas Id, Ie i IIe zaprezentowali scenkę z życia Smurfów, zwracając w niej uwagę na ogromną rolę wody w życiu człowieka. Drugą inscenizację pt. "Na wysypisku śmieci w Świdrach" przedstawili uczniowie klasy Ic. Poruszyli oni problem segragacji i przetwarzania odpadów. Na zakończenie apelu uczestnicy rozdali publiczności karteczki z zasadami "Jak postępuje przyjaciel Ziemi?"
Tekst: Małgorzata Chrobak

XII konkurs matematyczny im. ks. dra F. Jakóbczyka
zdjęcia

24 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie 12. edycji Konkusu Matematycznego im. ks. dra F. Jakóbczyka, adresowany do gimnazjalistów województwa lubelskiego. gala rozpoczęła się o godzinie 13.00 przemówieniem ks. dyr. Mirosława Zająca oraz Pani Bożenny Jedlińskiej - wizytator KO, po czym nastąpił najbardziej oczekiwany punkt programu - wręczenie pucharów, medali i dyplomów. Ogółem wyróżniono 55 laureatów (17 ocen celujących, 38 bardzo dobrych). Wśród nich znaleźli się również nasi uczniowie:

Ryszard Górski - wynik celujący
Edyta Markowska - wynik bardzo dobry
Piotr Chromiak - wynik bardzo dobry

Wynik dobry uzyskali:
Damian Zakrzewski
Milena Gryglak
Paweł Toporowicz
Mateusz Wielgosz

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Tekst: Aneta Paszkiewicz

Egzamin gimnazjalny
zdjęcia

22 i 23 kwietnia to pamiętne dni dla naszych trzecioklasistów, którzy mogą już odetchnąć. Pozostaje im cierpliwie czekać na wyniki egzaminów i zabiegać, o jak najlepsze oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum. Mamy nadzieję, że uzyskają satysfakcjonującą liczbę punktów i będą kontynuować naukę w wymarzonej szkole średniej. Powodzenia.
Tekst: Aneta Paszkiewicz

Dzień otwarty
zdjęcia

W dniu 17 kwietnia 2008 r. nasza szkoła szeroko otworzyła drzwi dla uczniów szkół podstawowych - kandydatów na przyszłorocznych uczniów Gimnazjum nr 2. Dyrektor gimnazjum - pan Marek Kosiński, zapoznał przybyłych uczniów z zasadami obowiązującymi w życiu codziennym naszej szkoły, poinformował zainteresowanych o terminach rekrutacji, a także przedstawił ofertę dydaktyczną na przyszły rok szkolny. Głos zabrała również wicedyrektor szkoły - pani Katarzyna Szczęśniak oraz przewodniczący Rady Rodziców - pan Tomasz Klimek. Kilka słów w imieniu uczniów, dodała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Berenika Bielecka oraz redaktorzy gazetki szkolnej - Konrad Śledź i Magdalena Łaguń. Uroczystość uświetniła swoim śpiewem uczennica klasy IIa - Katarzyna Niewęgłowska. Przybyli goście obejrzeli wystawę prezentującą prace uczniów, a następnie zwiedzili budynek szkoły.
Tekst: Aneta Paszkiewicz


Egzamin gimnazjalny - 22 i 23 kwietnia

22 i 23 kwietnia to ważne dni w życiu każdego trzecioklasisty - egzamin gimnazjalny. W imieniu dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej szkoły życzymy Wam powodzenia na egzaminie gimnazjalnym. Mamy nadzieję, że w tym roku, tak jak w latach poprzednich, będziemy mogli chwalić się wysokimi wynikami.

Zachęcamy uczniów do zerknięcia na stronę Wszystko o egzaminie. Znajdziecie tam arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat z odpowiedziami i mnóstwo innych informacji o egzaminie.

Uczniowie klas drugich w dniach 21 - 23 kwietnia będą pisali próbny egzamin gimnazjalny. Po raz pierwszy, w poniedziałek - 21 kwietnia, odbędzie się próbny egzamin z języka obcego. Uczniów klas drugich zapraszamy w tym dniu na 730, a we wtorek i środę na godzinę 1200.
Tekst: Aneta Paszkiewicz

DZIEŃ OTWARTY

17 kwietnia 2008 roku o godz. 1730 zapraszamy uczniów klas szóstych oraz ich rodziców na "Dzień otwarty" w naszym gimnazjum.
W programie:

 • spotkanie z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym,
 • prezentacja oferty dydaktycznej,
 • informacje o zasadach rekrutacji,
 • prezentacja dorobku dydaktycznego i artystycznego,
 • zwiedzanie budynku szkoły.
  Tekst: Aneta Paszkiewicz

 • Shakespear forever!

  Tego, że dzieła Williama Shakespear'a są wiecznie żywe i aktualne nikomu nie trzeba przypominać. Dowodem na to może być brak wolnych miejsc i problemy ze zdobyciem biletów na sztuki tego średniowiecznego dramaturga. 16 kwietnia 2008 r. anglomaniacy z koła j. angielskiego w liczbie 14 wraz ze swoją opiekunką p. D. Puzio przypuścili szturm na warszawski teatr "Studio Buffo", gdzie wybrawszy dogodne miejsca wzięli udział we współczesnej adaptacji "Romea i Julii" przerobionej na musical w reż. J. Józefowicza pod tym samym tytułem. Ponadczasowe uczucia takie jak miłość i nienawiść, suto obmyte przez deszcz, którego było wiele na scenie i przed którym widzowie musieli chronić się pod płaszczami przeciwdeszczowymi, zostały zaprezentowane w zapierających dech w piersiach piosenkach, mistrzowsko wykonanych tak przez młodych jak i przez doświadczonych aktorów (Emilian Kamiński). Po spektaklu uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie zdjęć z aktorami odgrywającymi główne role. Przed przybyciem do teatru anglomaniacy odwiedzili British Council, gdzie zapoznali się z funkcjonowaniem tej instytucji, egzaminami oraz zasobami biblioteki.
  "Byłam bardzo podekscytowana, gdy tylko na scenie pojawili się pierwsi aktorzy" - Karolina 2c,
  "Mimo, że nie lubię chodzić do teatru, ta sztuka zrobiła na mnie ogromne wrażenie" - Radek 2c,
  "Spektakl bardzo mi się podobał, ponieważ potrafił tak rozśmieszyć mnie jak i doprowadzić do łez" - Joanna 2c.
  Tekst: Dorota Puzio

  Koncert Grupy Muzycznej "LIMBOS"

  28 marca 2008 r. w naszym gimnazjum odbył się koncert Grupy Muzycznej "LIMBOS". Uczestniczyli w nim uczniowie klas drugich.

  Grupa LIMBOS prezentuje instrumentalne i wokalno-instrumentalne wersje wybranych utworów, pod cyklicznym hasłem: Tematy Muzyczne Których Słucha Świat. Muzycy LIMBOS posiadają szeroko zróżnicowany repertuar oparty na szeroko pojętej historii muzyki: klasycznej, jazzowej, latynoskiej, bluesowej i rockowej - z Polski, Europy i całego świata. Wielkie dzieła wybitnych kompozytorów, odważnie zinstrumentowane i zaadaptowane na potrzeby niewielkiej grupy muzycznej, stawiają artystów przed ogromnym wyzwaniem.
  Źródło: http://www.limbos.pl

  Wyniki konkursów przedmiotowych

  Przedstawiamy wyniki wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2007/2008. Możemy pochwalić się sukcesami naszych uczniów, którzy zdobyli sześciokrotnie tytuł laureata. Oto oni:

  Bielecka Berenika (3d)
  - laureatka konkursu języka niemieckiego, opiekun p. Magdalena Kępa

  Bielecka Berenika (3d)
  - laureatka konkursu polonistycznego, opiekun p. Jolanta Pyrko

  Grzeczyńska Katarzyna (2b)
  - laureatka konkursu polonistycznego, opiekun p. Małgorzata Knap

  Markowska Edyta (3b)
  - laureatka konkursu biologicznego, opiekun p. Małgorzata Chrobak

  Turska Paulina (3g)
  - laureatka konkursu języka rosyjskiego, opiekun p. Zofia Ochnik

  Warpas Krzysztof (3f)
  - laureat konkursu języka rosyjskiego, opiekun p. Zofia Ochnik

  Gratulujemy uczniom i ich opiekunom odniesionego sukcesu.
  Tekst: Aneta Paszkiewicz

  Pierwszy czwartek marca - spotkania rodziców z nauczycielami

  W dniu 6 marca 2008 r. o godzinie 17.30 odbyły się spotkania zainteresowanych rodziców z nauczycielami. Zachęcamy rodziców, aby skorzystali z okazji, że wszyscy nauczyciele w każdy pierwszy czwartek miesiąca, są dyspozycyjni i chętnie udzielą informacji na temat postępów w nauce i zachowaniu uczniów.
  Tekst: Aneta Paszkiewicz

  Rekolekcje Wielkopostne

  W dniach 2-4 marca 2008 r. w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego odbyły się Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży naszego gimnazjum. Rekolekcje prowadził ks. dr Marek Matusik.
  Tekst: Aneta Paszkiewicz

  Walentynki

  14 luty to dzień zakochanych. O tradycjach tego święta nie zapomniano i w naszej szkole. Walentynkowa skrzynka kontaktowa znajdowała się w bibliotece już od poniedziałku. Tam można było oddać i odebrać walentynkową pocztę. Listy rozdano także podczas apelu zorganizowanego przez p. Elżbietę Rybkę i p. Dorotę Ratyńską. Apel przepełnił wszystkich zgromadzonych uczniów czarem zakochania. A wpłynęła na to pełna miłości muzyka i poezja, którą prezentowali uczniowie. Krążące po sali amory wysyłały swe strzały, które dosięgły wielu serc.
  Tekst: Aneta Paszkiewicz

  Najlepsi w I semestrze

  W styczniu, przed feriami zakończył się I semestr roku szkolnego 2007/2008. Wielu uczniów może się pochwalić wysokimi wynikami w nauce. Najwyższe średnie ocen w szkole uzyskały klasy:

  III d - średnia 3,99
  II c - średnia 3,95
  III b - średnia 3,86

  Wśród uczniów najwyższą średnią ocen w szkole uzyskała Dorota Fortuna z klasy II e. Jako wyróżnienie prezentujemy nazwiska wszystkich uczniów ze średnimi ocen powyżej 5,00.

  5,38
  Dorota Fortuna - II e

  5,31
  Edyta Markowska - III b
  Ryszard Górski - III e

  5,29
  Justyna Gałach - III e

  5,23
  Anna Grochowska - I d
  Weronika Ostrowska - II c
  Damian Zakrzewski - II f

  5,16
  Izabela Turska - III c

  5,15
  Paulina Malon - II e
  Iga Pasikowska - III b
  Tomasz Wojtaszek - III b
  Izabela Sołtyszewska - III c
  Berenika Bielecka - III d
  Milena Gryglak - III f

  5,14
  Aleksandra Pońkowska - I a
  Katarzyna Grzeczyńska - II b

  5,08
  Karolina Wierzejska - III b
  Mateusz Wielgosz - III d
  Ludwika Wodyk - III d

  5,07
  Mateusz Wiącek - I b
  Anna Włoch - I b
  Martyna Lisiewska - I e
  Tekst: Aneta Paszkiewicz

  Zabawa choinkowa

  Dnia 5 stycznia 2008 roku w naszej szkole odbyła się przez wszystkich wyczekiwana zabawa choinkowa. Wszyscy świetnie się bawili aż do 21.00. Uczestnicy zabawy mogli zregenerować siły przy poczęstunku przygotowanym przez ich rodziców.
  Tekst: Aneta Paszkiewicz

  Finalistów mamy wielu!

  Zakończył się etap okręgowy konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Z naszej szkoły do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 14 uczniów, niektórzy z kilku przedmiotów:

  Konkurs biologiczny
  Markowska Edyta (kl. 3B) - opiekun Małgorzata Chrobak

  Konkurs chemiczny
  Wielgosz Mateusz (kl. 3D) - opiekun Urszula Wojtalska
  Górski Ryszard (kl. 3E) - opiekun Agnieszka Bilska

  Konkurs geograficzny
  Wojtaszek Tomasz (kl. 3B) - opiekun Justyna Osińska

  Konkurs historyczny
  Bielecka Berenika (kl. 3D) - opiekun Mirosława Walaszek-Zalewska

  Konkurs języka niemieckiego
  Bielecka Berenika (kl. 3D) - opiekun Magdalena Kępa
  Wodyk Ludwika (kl. 3D) - opiekun Magdalena Kępa
  Górski Ryszard (kl. 3E) - opiekun Magdalena Kępa

  Konkurs języka rosyjskiego
  Turska Paulina (kl. 3G) - opiekun Zofia Ochnik
  Warpas Krzysztof (kl. 3F) - opiekun Zofia Ochnik

  Konkurs krasomówczy
  Pasikowska Iga (kl. 3B) - opiekun Małgorzata Knap

  Konkurs matematyczny
  Markowska Edyta(kl. 3B) - opiekun Małgorzata Wereszczyńska
  Sójka Monika (kl. 3E) - opiekun Hanna Konstanta
  Toporowicz Paweł (kl. 3D) - opiekun Grażyna Pieniak
  Górski Ryszard (kl. 3E) - opiekun Hanna Konstanta
  Gałach Justyna (kl. 3E) - opiekun Hanna Konstanta
  Chromiak Piotr (kl. 3D) - opiekun Grażyna Pieniak
  Wielgosz Mateusz (kl. 3D) - opiekun Grażyna Pieniak

  Konkurs polonistyczny
  Bielecka Berenika (kl. 3D) - opiekun Jolanta Pyrko
  Grzeczyńska Katarzyna (kl. 2B) - opiekun Małgorzata Knap

  Powodzenia!
  Tekst: Andrzej Pieniak

  Jasełka
  zdjęcia

  Dnia 21 grudnia 2007 r. w naszej szkole odbyły się "Jasełka". Inscenizację przygotgowaną przez Monikę Duszyńską, Beatę Wawryniuk i Dorotę Ratyńską obejrzeli wszyscy uczniowie gimnazjum. Występy uczniów nawiązywały do czasów narodzenia Chrystusa i w sposób refleksyjny połaczone były z teraźniejszością. Zespół muzyczny pod kierunkiem p. Doroty Ratyńskiej ubarwił występ kolędami.
  Tekst: Andrzej Pieniak

  "Szkoła Przyszłości w Gminach Ziemi Łukowskiej" - podsumowanie
  zdjęcia

  Dnia 20 listopada o godz. 15 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 odbyła się miejska impreza podsumowująca zadania realizowane w ramach realizacji projektu "Szkoła Przyszłości w Gminach Ziemi Łukowskiej". Zgromadzonych przywitała pani wójt Gminy Łuków - Kazimiera Goławska, pan burmistrz Miasta Łuków - Zbigniew Zemło oraz koordynator projektu - pan Bogdan Wiącek. Wręczono podziękowania za pracę dyrektorom szkół i szkolnym koordynatorom projektu. Następnie przedstawiciele dzieci i młodzieży z łukowskich szkół podstawowych i gimnazjów prezentowali programy artystyczne przybliżające programy realizowane w ich szkołach. Można było także obejrzeć prezentacje multimedialne podsumowujące pracę w każdej ze szkół oraz stoiska z wytworami powstałymi podczas zadań wykonywanych w ramach projektu.
  Tekst: Katarzyna Szczęśniak

  Szkoła Przyszłości w Gminach Ziemi Łukowskiej w naszym gimnazjum

  W naszej szkole realizowanych było 27 programów dydaktycznych, sportowych i wychowawczych w ramach projektu "Szkoła Przyszłości w Gminach Ziemi Łukowskiej". W prezentowanym dokumencie znajdują się informacje o każdym z tych programów. [więcej...]
  Tekst: Katarzyna Szczęśniak

  KONKURS PLASTYCZNY "ŁUKÓW - MOJE MIASTO" ROZSTRZYGNIĘTY!

  W październiku uczniowie naszego gimnazjum brali udział w konkursie plastycznym p.n. "Łuków - moje miasto", organizowanym przez Urząd Miasta w Łukowie. W konkursie zwyciężyły uczennice klas trzecich: Justyna Gałach (3e) oraz Izabela Kołodziej (3f), natomiast Berenika Bielecka (3d) otrzymała wyróżnienie. Nagrodzone prace znajdą się w kalendarzu ściennym na rok 2008 (wkrótce zostanie wydany), który uzdolnione plastycznie dziewczynki otrzymają jako dodatek do już uzyskanych nagród.
  Prace powstały na zajęciach p.n. "Malowanie pastelami", realizowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a prowadzonych przez p. Agnieszkę Czerską Pawlak.
  Tekst: Agnieszka Czerska-Pawlak

  Ślubowanie klas pierwszych
  zdjęcia

  W dniu 23 października 2007 w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Uczniowie zostali pasowani na gimnazjalistów przez dyrektora szkoły, pana Marka Kosińskiego. Następnie wzięli udział w szeregu konkurencji przygotowanych przez uczniów klas trzecich (Adama Piskorka i Bartosza Koniecznego - na zdjęciu w profesorskich togach i biretach), sprawdzających umiejętności sportowe, artystyczne, matematyczne oraz...odwagę i poczucie humoru kandydatów na gimnazjalistów. Wśród konkurencji był m.in. arcytrudny tekst do odczytania (na zdjęciu) i czarna skrzynka kryjąca jadowitą zawartość. Wszyscy przedstawiciele klas pierwszych przetrwali próby zwycięsko, zdobywając dyplomy pasowania i przyjęcia w szeregi naszych uczniów. Z przyjemnością wysłuchaliśmy piosenek szkolnego zespołu wokalnego. Na zakończenie odbył się pokaz walk karate.
  Uroczystość przygotowały i poprowadziły: pani Agnieszka Czerska Pawlak oraz pani Teresa Słomka. Zespół wokalny pracował pod kierunkiem pani Doroty Ratyńskiej. Pokaz karate opracował p. Jarosław Malik.
  Tekst: Agnieszka Czerska-Pawlak

  Dzień Edukacji Narodowej
  zdjęcia

  Obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w naszej szkole 12 października o godz. 16.00. Na uroczystości tej obecni byli nauczyciele, emeryci, pracownicy szkoły, przedstawiciele rodziców, uczniowie.
  Pan dyrektor złożył wszystkim pracownikom szkoły życzenia i podziękowania za ich pracę. Serdecznie podziękował również pani dyrektor Bożennie Chruściel, która po 26 latach pracy w tej szkole odeszła na emeryturę.
  Uczniowie przedstawili część artystyczną, którą przygotowali pod kierunkiem p. Doroty Ratyńskiej, p. Doroty Puzio, p. Ewy Tomasiewicz, p. Agaty Kurowskiej-Kacprzak.
  Po akademii nastąpiło uroczyste spotkanie nauczycieli emerytów, z pracownikami szkoły, na którym pan Dyrektor jeszcze raz uroczyście podziękował swojemu zastępcy p. Bożennie Chruściel za długoletnią owocną współpracę.
  Tekst: Andrzej Pieniak

  Najlepsi sportowcy w województwie
  zdjęcia

  Dzień 9 października był wyjątkowym dniem dla uczniów i nauczycieli Gimnazjum nr 2 a w szczególności zawodników i członków UKS Dwójka Łuków.
  Tego dnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy oficjalnie podsumował współzawodnictwo sportowe szkół naszego województwa w roku szkolnym 2006/2007.
  Na uroczystość przybyli między innymi: Lubelski Kurator Oświaty Pan Marek Błaszczak, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Sejmiku Województwa Lubelskiego. Ze strony łukowskich władz obecni byli Burmistrz Miasta Zbigniew Zemło, Zastępca Burmistrza Jarosław Sych oraz naczelnicy wydziałów Pani Władysława Ostrowska i Pan Krzysztof Konstanty.
  Uroczystego otwarcia dokonał wiceprezes LWSZS a krótkiego omówienia rywalizacji sportowej za rok 2006/2007 dokonał wiceprezes urzędujący Pan Henryk Grundszok.
  Najmilszą a zarazem najważniejszą chwilą tego dnia było odebranie okazałego pucharu dla naszej szkoły za zajęcie II miejsca w województwie. Trofeum to wraz z pisemnymi gratulacjami Panu Dyrektorowi Markowi Kosińskiemu wręczył Lubelski Kurator Oświaty Pan Marek Błaszczak.

  Podziękowania i gratulacje odebrali również panowie Robert Filip, Lech Kędzierski i Mariusz Kiełczewski w imieniu wszystkich siedmiorga nauczycieli wychowania fizycznego naszego gimnazjum.
  Nadmienić należy, iż ulegliśmy różnicą 52 pkt Gimnazjum nr 2 z Tomaszowa Lubelskiego a o 3 pkt. wyprzedziliśmy Gimnazjum nr 11 z Lublina. W całkowitej punktacji sklasyfikowanych gimnazjum w całym województwie było 251.
  Na koniec tak wspaniałego dnia Burmistrz Miasta Pan Zbigniew Zemło na ręce Dyrektora Marka Kosińskiego przekazał kwotę 2000 zł. na zakup sprzętu sportowego dla naszej szkoły. Nauczyciele wychowania fizycznego już pracują z młodzieżą a wszyscy mamy nadzieję, że w tak ekskluzywnym gronie spotkamy się również za rok.
  Tekst: Mariusz Kiełczewski

  Wycieczka na Ukrainę
  zdjęcia

  W dniach 21-24 września 2007 roku odbyła się w ramach programu "Szkoła przyszłości w Gminach Ziemi Łukowskiej" wycieczka na Ukrainę. Uczestniczyły w niej klasy 3a i3c oraz jeden uczeń z klasy 3g i dwie uczennice z klasy 3d. Wraz z młodzieżą pojechali: p. Małgorzata Chrobak, p. Małgorzata Podlodowska oraz p. Dyrektor Marek Kosiński. Wyjazd trwał 3 dni. Pierwszy dzień spędzony został we Lwowie, gdzie młodzież zwiedziła:
  - Kopiec Unii Lubelskiej,
  - Katedrę Św. Jury (Św. Jerzego),
  - Cmentarz Łyczakowski,
  - Cmentarz Orląt Lwowskich,
  - Starówkę Lwowa,
  - Dzielnicę Ormiańską.
  Drugiego dnia uczestnicy wycieczki byli w Chocimiu i Kamieńcu Podolskim, gdzie podziwiali wspaniale zachowane twierdze. Trzeciego dnia powrót na trasie Zbaraż - Krzemieniec - Łara Poczajewska - Lwów. Wszystko odbyło się zgodnie z planem i grupa wróciła do Łukowa o trzeciej nad ranem, dnia 24 września 2007 roku.

  Wycieczka klasy 3b i 3e do Warszawy
  zdjęcia

  20 września uczniowie z klas: 3e i 3b byli na wycieczce w Warszawie. Opiekunami 39-osobowej grupy były panie: Hanna Konstanta, Mirosława Walaszek-Zalewska oraz pani Katarzyna Szczęśniak. Pierwszym celem podróży było Muzeum Powstania Warszawskiego. Na zakończenie odbył się spektakl w Teatrze Powszechnym pt. "Dzień Walentego", który bardzo wszystkim się podobał. Powrót zaplanowano na godzinę 23.40.

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008
  zdjęcia

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego miało miejsce na boisku szkolnym - 3 września o godzinie 9.15. Wzięli w niej udział zaproszeni goście i rodzice. W tym roku w murach naszej szkoły będzie się uczyć 586 uczniów pod opieką 41 nauczycieli. Rok 2007/2008 zaczęliśmy od zmian personalnych. Na emeryturę odszedł długoletni wicedyrektor szkoły pani Bożenna Chruściel, a nowym wicedyrektorem została pani Katarzyna Szczęśniak.

  Tekst: Aneta Paszkiewicz

  Copyright © 2000-2016 Aneta Paszkiewicz