Wydarzenia roku szkolnego 2005/2006

Koniec roku szkolnego

23 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Podczas uroczystej akademii pożegnaliśmy odchodzących z naszego gimnazjum uczniów klas trzecich. Bardzo wielu z nich opuszczało mury naszej szkoły z bardzo dobrymi wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem. Ich wysiłek został nagrodzony świadectwami z biało czerwonym paskiem i nagrodami książkowymi. Także wielu uczniów klas pierwszych i drugich otrzymało nagrody za całoroczną wytężoną pracę. Teraz przyszedł czas na zasłużone wakacyjne leniuchowanie. Życzymy wszystkim pracownikom i uczniom naszego gimnazjum, aby dwumiesięczny wakacyjny odpoczynek był udany i przyniósł siły i energię do dalszych działań.


Bal Gimnazjalny

10 czerwca odbył się w naszej szkole Bal Gimnazjalny dla uczniów wszystkich klas trzecich. Impreza została przygotowana dzięki wysiłkowi dyrekcji, wychowawców klas trzecich, rodziców i uczniów. Zabawę rozpoczęto pięknie wykonanym Polonezem, następnie przyszła kolej na tańce przy nowoczesnej muzyce. Zmęczeni pląsaniem po parkiecie mogli się posilić przy suto zastawionym stole. Zabawa toczyła się, aż do późnych godzin nocnych, wszyscy jej uczestnicy z pewnością będą ją dobrze wspominali.


Dzień Olimpijczyka

13 czerwca miało miejsce wielkie święto naszej szkoły, mianowicie obchodziliśmy coroczny "Dzień Olimpijczyka". Podczas uroczystości nagrodzeni zostali laureaci i finaliści konkursów i olimpiad organizowanych w tym roku szkolnym na szczeblu województwa, a nawet kraju. Docenieni zostali także zwycięzcy konkursów miejskich i szkolnych, a także sportowcy. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, ich rodzice i nauczyciele listy gratulacyjne.


Dni Łukowa

W dniach 1-4 czerwiec Gimnazjum nr 2 aktywnie uczestniczyło w uroczystych obchodach Dni Łukowa. W czwartek o godzinie 10.40 przemaszerowaliśmy ulicami miasta na boisko Szkoły Podstawowej nr 4. Tu koło teatralne p. Sylwii Grochowskiej zaprezentowało scenki kabaretowe "Z życia szkoły" oraz Playback Show. Następnie dziewczyny z zespołu Dance Division przedstawiły nowy układ taneczny przygotowany pod kierunkiem p. Leszka Kędzierskiego. W sobotę 3 czerwca najbardziej wysportowana grupa uczniów godnie reprezentowała nas w rozgrywkach sportowych. Ostatniego dnia obchodów prezentowaliśmy prace plastyczne uczniów, dyplomy i puchary naszej szkoły w namiocie wystawienniczym ustawionym na ulicy Staropijarskiej. Tego dnia na scenie ponownie wystąpił zespół Dance Division.


Międzygimnazjalny Turniej Wiedzy o Łukowie
zdjęcia

31 maja w naszej szkole odbył się finał Międzygimnazjalnego Turnieju Wiedzy o Łukowie pod patronatem Burmistrza Miasta Łuków. Decyzją Jury Gimnazjum nr 2 zajęło I miejsce w konkurencji Najlepszy Zawodnik Turnieju i II miejsce w rywalizacji drużynowej. Tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju uzyskał Jakub Józwik z klasy 2c. II miejsce w rywalizacji drużynowej wywalczyli uczniowie: Emilia Rusinek (klasa 2c), Katarzyna Sikora (klasa 3c) i Jakub Józwik (klasa 2c). Wszyscy członkowie drużyny wykazali się szeroką wiedzą na temat miasta Łuków. Opiekunem drużyny była pani Renata Prokopowicz. Podczas Turnieju naszych zawodników do walki zagrzewał gorący doping publiczności (uczniów klasy 2c). 4 czerwca podczas uroczystych obchodów Dni Łukowa finaliści Turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Łuków pana Zbigniewa Zemło. Organizatorami Turnieju były panie Aneta Paszkiewicz i Katarzyna Dołęga.


Apel "Poznaj li ten kraj"
zdjęcia

23 maja uczniowie ze Szkolnego Klubu Europejskiego (opiekun pani Dorota Uszko) i koła historycznego (opiekun pani Katarzyna Dołęga) zorganizowali apel pt. "Poznaj li ten kraj". Podczas apelu zaprezentowano zwyczaje i tradycje ludowe z różnych regionów Polski. Młodzież miała możliwość obejrzenia łukowskich strojów ludowych wypożyczonych z Muzeum Regionalnego w Łukowie oraz obejrzenia polskiego tańca narodowego w wykonaniu naszych gimnazjalistów - członków Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej.


Koło Wolontariusza pomaga w "Przedszkoliadzie 2006"

13 maja już po raz trzeci odbyła się w Łukowie Przedszkoliada - turniej dla przedszkolaków organizowany przez p. Grażynę Słomkę i p. Mariusza Kiełczewskiego. W hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 zgromadziły się dwudziestoosobowe grupy dzieci z siedmiu łukowskich przedszkoli wraz z rodzicami i nauczycielami. Wolontariusze z naszego gimnazjum pomagali w przygotowaniach do tej imprezy sportowej oraz czuwali nad sprawnym przebiegiem wcale nie łatwych konkurencji, w których też sami brali udział.
Tekst: Renata Prokopowicz


Koło Wolontariusza w Przedszkolu Miejskim nr 7

5 maja członkowie Koła Wolontariusza zorganizowali imprezę kulturalno-rozrywkową pt. "Krasnoludki są na świecie" dla Grupy Krasnoludków z Przedszkola Miejskiego nr 7. Na program składały się: przedstawienie teatralne pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", recytacja i śpiew piosenek o krasnoludkach oraz gry integrujące grupę. Wesoły nastrój udzielił się wszystkim zebranym, gdy wspólnie uczestniczyli w grach tj. Uważaj, Rodzina krasnali, Kradzież pociągu czy Głuchy telefon.
Tekst: Renata Prokopowicz


Dąb Trzeciego Tysiąclecia im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego
zdjęcia

16 maja na terenie Gimnazjum nr 2 w Łukowie został posadzony Dąb Trzeciego Tysiąclecia im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jest to jeden ze 100 dębów posadzonych na terenie powiatu łukowskiego. Żywe, długowieczne drzewo-pomnik będzie rosło dla przyszłych pokoleń uczniów naszej szkoły, ku pamięci wielkiego Polaka - Prymasa Tysiąclecia. W uroczystości brały udział łukowskie władze samorządowe w osobie Członka Kapituły "Dziedzictwo Narodu Święta Sprawa" Burmistrza Miasta pana Zbigniewa Zemło; zastępcy burmistrza pana Jarosława Sycha; Naczelnika Wydziału Inwestycji i Promocji pana Lecha Stonia oraz radnego miasta pan Ryszarda Smolarza. Władze oświatowe reprezentowały: Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu pani Władysława Ostrowska i pani inspektor Barbara Leśniak. Z ramienia Kościoła wystąpił ksiądz Robert Daszczuk, Radę Rodziców reprezentowała pani Danuta Bednarczyk. Podczas uroczystości zgromadzeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele i młodzież wysłuchali przemówienia pana Zbigniewa Zemło, następnie obejrzeli, przygotowaną przez panią Małgorzatę Knap, część artystyczną poświęconą osobie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zasadzenie dębu odbyło się podczas drugiej części uroczystości na dziedzińcu szkoły. Młodzież naszej szkoły pragnąc uczcić pamięć Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego, przywiozła garstkę ziemi z miejsca jego urodzenia. Na niej będzie rósł dąb.


Dlaczego dzieci sięgają po alkohol?

Zamieszczamy kolejny ciekawy artykuł przeznaczony dla rodziców naszych uczniów. Tym razem poruszamy niezwykle ważną kwestię dotyczącą spożywania alkoholu przez dzieci i młodzież. [więcej...]


Egzamin gimnazjalny po raz piąty

244 uczniów klas trzecich, w dniach 26-27 kwietnia, przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego. Egzamin przebiegał bez zakłóceń, jego wyniki poznamy w drugiej połowie czerwca. Miejmy nadzieję, że będą równie wysokie jak dotychczas uzyskiwane przez uczniów naszego gimnazjum.


Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Święto Ziemi. Po raz pierwszy Dzień Ziemi zorganizowano w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku, natomiast w Polsce, w 1990. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu naszego środowiska. W tym roku nasze gimnazjum w obchody Święta Ziemi włączyło się poprzez zorganizowanie apelu. Młodzi ekolodzy przedstawili zagrożenia na jakie narażona jest Ziemia ze strony człowieka, uwrażliwili zebranych na piękno przyrody i potrzebę dbania o środowisko. Inscenizację przygotowała młodzież z klas pierwszych i drugich pod kierunkiem pani Małgorzaty Chrobak i Justyny Osińskiej. W najbliższych dniach w ramach edukacji proekologicznej nasi gimnazjaliści będą uczestniczyli w sadzeniu lasu. Zdjęcia>>


Dzień otwarty
zdjęcia

20 kwietnia w naszej szkole odbył się dzień otwarty dla przyszłych gimnazjalistów i ich rodziców. Zgromadzonych poinformowano o zasadach rekrutacji, zaprezentowano ofertę dydaktyczną i dorobek artystyczny. Następnie, przybyli goście obejrzeli projekt przyszłej hali sportowej oraz wystawę prezentującą prace plastyczne uczniów. Na zakończenie wszyscy zainteresowani zwiedzili budynek szkoły.


Jan Paweł II - zawsze w naszej pamięci
zdjęcia

3 kwietnia w Gimnazjum nr 2 był dniem, w którym cała szkolna społeczność oddała hołd zmarłemu przed rokiem Ojcu Świętemu, Janowi Pawłowi II. O godzinie 9.00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej, podczas której modliliśmy się o rychłą beatyfikację naszego Papieża. Eucharystię sprawował ks. Robert Daszczuk. Przed uroczystością członkowie Koła Teatralnego wyrecytowali kilka wierszy Papieża - Polaka, przypomnieli Jego naukę i dokonania. W szkole zebraliśmy się też na uroczystym apelu, przygotowanym również przez Koło Teatralne. Rozważaliśmy słowa Jana Pawła II, wspominaliśmy. [więcej...]


Krzysztof Kamil Baczyński - Wieczorek Poetycki
zdjęcia

23 marca 2006 r. o godz. 17.00 odbył się w naszej szkole Wieczorek Poetycki w 85. rocznicę urodzin wielkiego polskiego poety, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Uroczystość przygotowali członkowie Koła Teatralnego działającego pod kierunkiem pani Sylwii Grochowskiej. W miłej atmosferze, przy blasku świec, uczniowie wspominali tę ważną dla literatury wojny i okupacji postać oraz recytowali jego wiersze.


21 III - Pierwszy Dzień Wiosny
zdjęcia

Pierwszy Dzień Wiosny jak nakazuje staropolska i szkolna tradycja, przywitaliśmy wesoło i z humorem. Wszyscy liczyli, że odgłosy naszej zabawy odstraszą długą, tegoroczną Zimę. W sali gimnastycznej odbyły się wybory Miss Szkoły, konkurencje muzyczne, w których uczniowie rywalizowali z nauczycielami, Mini Playback Show, pokazy scenek kabaretowych. Jednym słowem - dla każdego coś miłego. Wagary w Tym Dniu to już przeżytek, lepiej zostać w szkole!


Szkolne Koło Przyjaciół Łukowa

7 marca członkowie Szkolnego Koła Przyjaciół Łukowa spotkali się z panem Ryszardem Grafikiem - regionalistą, autorem wielu publikacji dotyczących Łukowa. Uczniowie wysłuchali interesującej pogadanki dotyczącej dziejów naszego miasta, osobistych wspomnień p. Grafika z okresu wojny i okupacji, obejrzeli fotografie Łukowa i pamiątki osobiste prelegenta.


Międzygimnazjalny Turniej Wiedzy o Łukowie
etap szkolny zakończony

W wyniku eliminacji szkolnych, które odbyły się 1 marca 2006 r., wyłoniona została trzy osobowa drużyna reprezentująca nasze gimnazjum w Międzygimnazjalnym Turnieju Wiedzy o Łukowie. Do drużyny zostali zakwalifikowani: Emilia Rusinek, klasa 2c, Jakub Józwik, klasa 2c, Katarzyna Sikora, klasa 3c. Jednym słowem, honor i dobre imię naszej szkoły podczas drugiego etapu tunieju, znajduje się w ich rękach. Trzymamy kciuki!
Nad przygotowaniami drużyny do turnieju będzie czuwała p. Renata Prokopowicz.


Koło Wolontariusza

W ostatni wtorek karnawału wolontariusze z naszego gimnazjum zorganizowali spotkanie integracyjne dla wszystkich swoich podopiecznych i ich rodzin. Odbyły się gry i zabawy zręcznościowe, tańce przy wesołej muzyce. Dzięki uprzejmości dyrekcji naszej szkoły, wszyscy uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.


Ferie w szkole

Podczas tegorocznych ferii zimowych uczniowie naszego gimnazjum mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez nauczycieli i dyrekcję szkoły. Dla zainteresowanych przygotowano kilkanaście różnorodnych propozycji miłego i pożytecznego spędzenia czasu wolnego. Na terenie szkoły zorganizowano zajęcia sportowe m.in. turniej: tenisa stołowego, koszykówki, piłki siatkowej, halowej piłki nożnej. Odbywały się również zajęcia koła plastycznego i matematycznego. Pracował Szkolny Klub Europejski i zespół redakcyjny szkolnej gazetki CKU. Miłośnikom komputerów została udostępniona pracownia informatyczna.


Gratulujemy!!!

Prezentujemy ścisłą czołówkę naszego gimnazjum. Oto lista uczniów, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen w I semestrze bieżącego roku szkolnego:
Emilia Rusinek, klasa IIc, średnia - 5,82
Katarzyna Osinka, klasa IIIc, średnia - 5,42
Edyta Markowska, klasa Ib, średnia - 5, 41
Anna Sałasińska, klasa IIc, średnia - 5,36

Wysokimi wynikami mogą się pochwalić również całe zespoły klasowe. Najwyższą średnią uzyskała klasa Id - 4,03, następnie klasa IIf - 4,02. Trzecią i czwartą lokatę uzyskały: IIIb - 3,91 i IIIc - 3,82.
Wszystkim wymienionym gratulujemy!!! Oby tak dalej!!!


"Psychiczne i biologiczne aspekty dojrzewania"

Zapraszamy, szczególnie rodziców uczniów gimnazjum, do lektury referatu opracowanego przez p. Katarzyne Dołęgę. [więcej...]


Laureaci okręgowego etapu konkursów,
organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie

Siedmioro uczniów naszego gimnazjum zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu konkursów, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Przed Wami jeszcze kilka tygodni wytężonej pracy. Pierwszy konkurs już 20 marca.

Oto lista naszych finalistów:
Piotr Korlaga (II f) - Konkurs Informatyczny
Joanna Odalska (III g) - Konkurs Krasomówczy
Emilia Rusinek (II c) - Konkurs Literacko-Czytelniczy
Natalia Łukaszewska (III c) - Konkurs Polonistyczny
Agnieszka Szczuchniak (III i) - Konkurs Języka Rosyjskiego
Krzysztof Gajda (II a) - Konkurs Matematyczny
Katarzyna Osinka (III c) - Konkurs Matematyczny


Dzień Bezpiecznego Internetu

7 lutego 2006 roku w całej Europie, z inicjatywy Komisji Europejskiej, obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Miał na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. My również aktywnego włączyliśmy się w obchody DBI. Akcję rozpoczęliśmy od rozwieszenia na szkolnych korytarzach plakatów propagujących hasło "Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie", a także wykonania gazetki edukacyjnej nt. "Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu". Na lekcjach informatyki uczniowie klas drugich zostali zapoznani z zagrożeniami jakie niesie ze sobą Internet, zaś ich rodzice na semestralnych zebraniach otrzymali ulotki "10 porad dla rodziców dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci".


Samorząd Szkolny działa

W okresie przedświątecznym Samorząd Szkolny zorganizował i przeprowadził kilka przedsięwzięć tj.: "Słodka paczka", konkurs na stroik bożonarodzeniowy, kiermasz drobiazgów bożonarodzeniowych.


Program artystyczny Gimnazjum nr 2
przygotowany na XIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
zdjęcia

13 stycznia uczniowie naszego gimnazjum przedstawili społeczności szkolnej program artystyczny, przygotowany na XIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z przyczyn niezależnych od Gimnazjum nr 2 nie doszło do jego wystawienia w Łukowskim Ośrodku Kultury. Skecze, pantomimy, piosenki i układy taneczne przygotowane przez młodzież, pod kierunkiem p. Sylwi Grochowskiej, p. Doroty Ratyńskiej i p. Leszka Kędzierskiego, bardzo spodobały się zgromadzonej publiczności. Szkoda, że nie mogły być zaprezentowane szerszemu audytorium.


Koło Wolontariusza z wizytą przedświąteczną

W okresie przedświątecznym wolontariusze z naszego gimnazjum złożyli wizytę w Szkole Podstawowej nr 6 w Łukowie. Uczniom tej szkoły zadedykowano przygotowane przez wolontariuszy przedstawienie pt. Królewna Śnieżka, wiązankę kolęd oraz bożonarodzeniowe życzenia. Wysiłek młodzieży został przez ich młodszych kolegów nagrodzony gromkimi brawami.


Międzygimnazjalny Turniej Wiedzy o Łukowie

Serdecznie zapraszamy uczniów łukowskich gimnazjów wraz z opiekunami do udziału w Międzygimnazjalnym Turnieju Wiedzy o Łukowie.

Etap szkolny - 1 marca 2006 r. o godz. 1000.
Finał - 31 maja 2006 r. o godz. 1000.

Zapewniamy mądrą a jednocześnie pasjonującą zabawę, która rozbudzi zainteresowanie przeszłością oraz dniem dzisiejszym naszego miasta.
Szczegóły dotyczące zasad organizacji turnieju znajdziecie Państwo w załączonym regulaminie.

Honorowy patronat nad Turniejem
objął Burmistrz Miasta Łuków

Organizatorzy
Katarzyna Dołęga
Aneta Paszkiewicz


Eliminacje szkolne konkursów organizowanych
przez Lubelskiego Kuratora Oświaty

W dniach 16 listopada - 5 grudnia odbywały się eliminacje szkolne konkursów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty dla uczniów gimnazjum. Oto lista laureatów etapu I w roku szkolnym 2005/06: [więcej...]


Koło Wolontariusza

1 grudnia Koło Wolontariusza działające w naszym gimnazjum uczestniczyło w obchodach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zorganizowanych przez Starostę Łukowskiego i Powiatową Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych. Podczas uroczystości uhonorowano najbardziej zaangażowanych i aktywnych wolontariuszy. Kwiaty, dyplomy i wiele ciepłych słów otrzymali: Ewelina Błażejczyk (klasa III i), Justyna Izdebska (klasa III d) i Marcin Czubaszek (klasa II g).
Gratulujemy nagrodzonym i wszystkim naszym wolontariuszom. Nagrody, które zdobyli Wasi koledzy są wynikiem również Waszej pracy.


Szkolne Koło Przyjaciół Łukowa

W miesiącu listopadzie Szkolne Koło Przyjaciół Łukowa prowadziło ożywioną działalność. Członkowie koła uczestniczyli w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Młodzież brała udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, a następnie w uroczystościach, które miały miejsce pod Urzędem Miasta. 22 listopada uczniowie zwiedzili cztery bardzo interesujące wystawy w Muzeum Regionalnym: Łukowianie w nazewnictwie ulic; 11 Listopada 1918 roku w Łukowie; Rzeźba Ludowa - Mieczysława Gaja; Amonity.


Wizyta koordynatorów projektu Comenius
ze szkół partnerskich w Niemczech i Danii
zdjęcia

W dniach 13 - 18 listopada gościmy w naszej szkole dwóch nauczycieli z Niemiec (Wincheringen) i troje nauczycieli z Danii (Fredericia). Głównym celem wizyty jest dokonanie oceny ostatniego roku naszej współpracy i zaplanowanie wspólnych przedsięwzięć na następny rok.
W niedzielę, zaraz po przyjeździe do Polski, nasi goście zwiedzili Warszawę. W poniedziałek spotkali się z dyrekcją i gronem pedagogicznym Gimnazjum nr 2, a także z burmistrzem miasta, panem Zbigniewem Zemło. Po południu zwiedzali Łuków, m. in. Zespół Szkół nr 4 i Muzeum Regionalne. Wtorek upłynął na rozmowach koordynatorów, podsumowujących dotychczasową współpracę nad projektem "Młodzi ludzie w Europie". W czwartek nauczyciele z Danii i Niemiec przeprowadzili lekcje dla uczniów Gimnazjum nr 2 oraz udzielili wywiadu redaktorom szkolnej gazetki.


Konkurs zakończony - nagrody rozlosowane

W ubiegłym tygodniu odbył się konkurs "Zatrzymane w kadrze - czy znasz swoje miasto". Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozpoznać ukazane na fotografiach zabytki i budynki występujące w naszym mieście i podać ich nazwy. W konkursie wzięło udział 67 uczniów. Komisja konkursowa wyłoniła spośród nich 50 kuponów z prawidłowymi odpowiedziami. Podajemy prawidłowe odpowiedzi oraz listę nagrodzonych. [więcej...]


11 listopada -Święto Niepodległości
zdjęcia

14 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Przedstawienie prezentowało ważne dla każdego Polaka treści patriotyczne w sposób ciekawy i wesoły. Przygotowali je młodzi artyści z klas drugich pod opieką p. Ewy Tomasiewicz, Katarzyny Dołęgi, Agnieszki Bilskiej, Teresy Słomki i Doroty Ratyńskiej. Wysiłek organizatorów apelu został nagrodzony gromkimi brawami publiczności wśród, których znajdowali się goście ze szkół partnerskich z Danii i Niemiec.


Akcja "Góra grosza"

W dniach 10 - 21 października w naszej szkole uczniowie poszczególnych klas zbierali monety, włączając się w ten sposób w ogólnopolską akcję "Góra grosza". Niestety nie wszyscy potrafią dzielić się tym co mają z innymi. Uczniowie klasy 2 d nie włączyli się w tą akcję. Pozostali w miarę swoich możliwości wsparli zbiórkę. Wyniki akcji przedstawiają się następująco... [więcej...]
Katarzyna Szczęśniak


Tesco dla szkół

Nasze gimnazjum zajęło III MIEJSCE w tegorocznej edycji akcji "Tesco dla szkół". Nagrodą za zajęcie tego miejsca jest SPRZĘT SPORTOWY. Dyrekcja składa serdeczne podziękowania fundatorowi nagród i wszystkim, którzy przyczynili się do zajęcia przez naszą szkołę tak wysokiej lokaty.


Ślubowanie klas pierwszych
zdjęcia

27 października w naszym gimnazjum odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość prowadziła pani Jolanta Pyrko, która powitała Dyrekcję Szkoły, Grono Pedagogiczne, przewodniczącego Rady Rodziców oraz uczniów klas pierwszych i ich rodziców. W imieniu uczniów klas II i III głos zabrała przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Ewelina Błażejczyk. Po wystąpieniu pana dyrektora Marka Kosińskiego i przewodniczącego Rady Rodziców Tomasza Klimka rozpoczął się najprzyjemniejszy moment, czyli ślubowanie. Pan dyrektor czytał rotę, a uczniowie ją powtarzali. Po części oficjalnej uczniowie z klas III uprzyjemnili tę chwilę wierszem i piosenką. Uroczystość przygotowały panie: J. Pyrko, H. Konstanta, M. Walaszek - Zalewska, D. Ratyńska, A. Czerska - Pawlak.
Jolanta Pyrko


"Zatrzymane w kadrze - czy znasz swoje miasto?"
konkurs dla uczniów Gimnazjum nr 2

Chętni uczniowie, którzy na zaprezentowanych w szkole fotografiach, rozpoznają miejsca z ulic Łukowa, mogą wziąć udział w konkursie. W poniedziałek (7 listopada) otrzymają kupony konkursowe, które po wypełnieniu wrzucą do pudełka. W środę (9 listopada) kupony zostaną sprawdzone. W czwartek (14 listopada) spośród poprawnie wypełnionych kuponów wylosujemy drobne upominki ufundowane przez Urząd Miasta w Łukowie.
Aby prawidłowo wypełnić kupon, należy przy numerze zdjęcia podać:

 • nazwy budynków, które są zaznaczone na zdjęciach 1 - 5
 • nazwy budynków, których fragmenty są widoczne na zdjęciach 6 - 9
 • nazwę pomnika, którego fragment jest widoczny na zdjęciu 10
  Organizatorami konkursu są p. Katarzyna Dołęga i p. Aneta Paszkiewicz.

  Zdjęcia konkursowe 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


 • Dzień Edukacji Narodowej
  zdjęcia

  14 października odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Dyrekcja gimnazjum i nauczyciele usłyszeli tego dnia wiele ciepłych słów i życzeń. Koło Teatralne p. Sylwii Grochowskiej, przy pomocy p. Grażyny Osypińskiej, p. Doroty Ratyńskiej i p.Dariusza Nikla przygotowało ciekawą i pełną humoru część artystyczną. Odbyły się również występy Zespołu Tanecznego p. Leszka Kędzierskiego. Młodych aktorów i tancerzy podziwiała społeczność szkolna oraz zaproszeni na uroczystość goście honorowi: pan burmistrz Zbigniew Zemło, pan wiceburmistrz Jarosław Sych, nauczyciele emeryci wraz z panią dyrektor Józefą Olszewską, przedstawiciele Rady Rodziców.


  Projekt "Młodzi glosują"
  zdjęcia

  Uczniowie naszego gimnazjum przygotowali i w dniu 4 października przeprowadzili wybory prezydenckie. Młodzież licznie przybyła do lokalu wyborczego, aby wypowiedzieć się w ważnych dla kraju sprawach.[więcej...]


  Szkolne Koło Przyjaciół Łukowa
  zdjęcia

  Jednym z pierwszych działań podjętych przez Szkolne Koło Przyjaciół Łukowa było zrobienie fotoreportażu z wcześniej wybranych miejsc w Łukowie. Grupa uczniów pod opieką p. Katarzyny Dołęgi i p. Anety Paszkiewicz w dniu 27 września wyruszyła na wycieczkę robiąc zdjęcia i zapoznając się z historią Łukowa.


  Dzień Chłopaka

  Najserdeczniejsze życzenia naszym kochanym mężczyznom i tym małym i tym dużym szczęścia, zdrowia, miłości, radości.

  Abyście czyści i pachnący byli, sale wietrzyli, śmieci wynosili, do szkoły po nauki w radosnych podskokach pędzili.

  Z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole 29 września w godzinach od 1800 do 2100 odbędzie się dyskoteka. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i życzymy im dobrej zabawy.


  Rozwijajcie swoje zainteresowania na kołąch

  W roku szkolnym 2005/06 nauczyciele proponują chętnym uczniom udział w zajęciach kół zainteresowań. Uczniowie, którzy potrzebują dodatkowych zajęć zaproszeni są na lekcje wyrównawcze z języka polskiego i matematyki. Każdy uczeń może również dodatkowo uczyć się drugiego języka obcego na zajęciach dodatkowych tzw. fakultetach. Zapraszamy chętnych uczniów. Wykaz kół zainteresowań >>


  Programy autorskie realizowane w roku 2005/06

  Programy autorskie realizowane przez nauczycieli w roku 2005/06 są jedną z wielu różnych inicjatyw, zmierzających do podniesienia efektywności nauczania. Nauczyciele wciąż poszukują nowych rozwiązań, bardziej przystających do zmieniającej się rzeczywistości społeczno-wychowawczej. Wykaz programów >>


  Wygraj z astmą

  Nasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Wygraj z astmą". Więcej informacji na stronie:
  www.gimnazjum2sport.republika.pl


  Witaj szkoło!!!
  zdjęcia

  Dziś po raz kolejny uczniowie w całej Polsce wypowiadali te słowa. Oczywiście rozbrzmiewały one również w naszym gimnazjum. 1 września jak zwykle był gwarny i wesoły. Żal za odchodzącym latem rekompensowały spotkania z dawno niewidzianymi koleżankami i kolegami. Wszyscy dzielili się ze sobą wakacyjnymi wspomnieniami. Uczniów i nauczycieli w nowym roku szkolnym przywitała dyrekcja szkoły oraz goście honorowi uroczystości: pan burmistrz Zbigniew Zemło i przewodniczący Rady Rodziców pan Jan Strzyżewski. Do zebranych skierowano wiele ciepłych słów i życzeń. Wszystkich uczniów ucieszył komunikat pana dyrektora o odnowieniu podczas wakacji wielu pomieszczeń szkolnych oraz o wprowadzeniu od września 4 godziny wychowania fizycznego. Szczególny entuzjazm wzbudziła wiadomość przekazana przez pana burmistrza o rozpoczęciu prac związanych z budową hali sportowej, która ma powstać przy naszym gimnazjum. Rok szkolny rozpoczynający się od tak dobrych wiadomości z pewnością będzie udany, czego Wszystkim serdecznie życzymy!

  Copyright © 2000-2016 Aneta Paszkiewicz