Wydarzenia roku szkolnego 2004/2005

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
zdjęcia

24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2004/2005. Jako pierwsi świadectwa otrzymali trzecioklasiści. Były to dla nich nie tylko świadectwa potwierdzające ukończenie kolejnej klasy, ale również kolejnego etapu edukacyjnego. Absolwentów pożegnała dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne i młodsi koledzy, którzy przygotowali dla nich część artystyczną. Następnie upragnione wakacje rozpoczęła pozostała część uczniów. Wszyscy sobie na nie bardzo zasłużyli. Życzymy, aby wszystkim uczniom i pracownikom szkoły, przyniosły one wiele odpoczynku, słońca i radości.


BAL GIMNAZJALNY KLAS TRZECICH
zdjęcia

Wieczorem 18 czerwca w murach naszej szkoły miała miejsce kolejna ważna uroczystość, a mianowicie Bal Gimnazjalny klas trzecich. Tradycji stało się zadość, ponieważ zabawę rozpoczęto polonezem. Potem przyszła kolej na bardziej nowoczesne tańce i muzykę oraz przygotowany przez rodziców poczęstunek. Były wspólne zdjęcia, słowa pożegnania. Mimo, że niejednemu łezka zakręciła się w oku, nikomu nie przeszkodziło to w zabawie aż do białego rana (niemalże).


WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2005

Znane są już oficjalne wyniki egzaminu gimnazjalnego. Możemy być z nich dumni. Uczniowie klas trzecich uzyskali bardzo wysoką średnią punktów. Łącznie z obu części uzyskali średnią 68,47 punkty, w części humanistycznej 37,21, zaś w części matematyczno-przyrodniczej 31,26. Te, po raz kolejny, bardzo dobre wyniki cieszą całą społeczność szkolną, są bowiem potwierdzeniem wysiłków dyrekcji, grona pedagogicznego, rodziców i oczywiście uczniów.


DZIEŃ OLIMPIJCZYKA
zdjęcia

"Wypłyń na głębię" - te słowa papieża Jana Pawła II były mottem tegorocznego Dnia Olimpijczyka. Miał on miejsce 10 czerwca i jak co roku był świętem całej naszej szkoły. Na uroczystość przybyli pan burmistrz Zbigniew Zemło, pani wizytator Marianna Czubaszek, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz oczywiście główni bohaterowie całej imprezy, czyli uczniowie. Zebrani z dumą obserwowali tegorocznych laureatów różnorodnych konkursów. Znaleźli się tu finaliści konkursów ogólnopolskich i wojewódzkich organizowanych przez Kuratorium Oświaty oraz laureaci konkursów miejskich i szkolnych. Nie zabrakło również wybitnych sportowców rozsławiających imię Gimnazjum nr 2 w Łukowie.


SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

Ze względu na duże zainteresowanie działalnością tej szkolnej organizacji kontynuuje ona swoje istnienie w roku 2004/2005.

W dalszym ciągu prowadzimy kronikę klubową, redagujemy tablicę informacyjną, przygotowujemy albumy i plakaty tematyczne. Uczniowie na bieżąco pozyskują materiały informacyjne i organizują szkolenia o UE. Prowadzona jest również "biblioteczkę" europejską.

W tym roku szkolnym Szkolny Klub Europejski organizował na dyskotece andrzejkowej wieczór wróżb, w trakcie zabawy uczniowie mogli sobie wróżyć w "Kąciku Wróżb". Chcąc przybliżyć społeczności szkolnej tradycje Świąt Bożego Narodzenia, na tablicy informacyjnej klubu zrobiliśmy gazetkę o tradycjach Bożego Narodzenia w Polsce i krajach ościennych. Uczniowie samodzielnie przygotowali karty świąteczne, które następnie sprzedali pośród społeczności szkolnej. Pieniądze z kart zostały przeznaczone na zakup słodyczy dla dzieci z Syberii. Dla członków szkolnego klubu w grudniu został zorganizowany wieczór wigilijny. W ramach Dnia Europejskiego członkowie klubu zapraszani byli na lekcje wychowawcze do klas pierwszych i drugich, gdzie prezentowali informacje o Unii Europejskieji oraz krajach członkowskich.


TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O NAGRODĘ DYREKTORA SZKOŁY
zdjęcia

Na przełomie maja i czerwca został rozegrany piąty turniej piłki nożnej o nagrodę Dyrektora Szkoły. W turnieju wzięły udział 22 zespoły klasowe. W ścisłym finale znalazły się drużyny klas III i, III d i III g. Zwycięzcą turnieju został zespół z klasy III i grający w składzie: Kamil Marciniak, Radosław Sierpiński, Mariusz Koślacz, Marcin Markowski, Adam Niebrzegowski, Artur Kowalczyk.


DNI ŁUKOWA
zdjęcia

W dniach 4, 5 czerwca b.r. w naszym mieście miały miejsce obchody Dni Łukowa. W uroczystościach aktywny udział wzięło również Gimnazjum nr 2. Na terenie boiska szkolnego zorganizowano rozgrywki sportowe, w których uczestniczyła młodzież ze wszystkich łukowskich gimnazjów oraz delegacja uczniów z Estonii. Szczególne emocje wzbudził mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy gośćmi a gospodarzami. W godzinach popołudniowych cała społeczność naszego gimnazjum uroczyście przemaszerowała do centrum miasta, aby tam uczestniczyć w dalszej części święta miasta. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali prezentację artystyczną wszystkich łukowskich szkół. Największe emocje wzbudził w nich jednak występ ich kolegów i koleżanek ze wspólnej ławy szkolnej. Gimnazjum nr 2, podobnie jak inne szkoły, zaprezentowało swoje osiągnięcia na wystawie zorganizowanej w specjalnym namiocie wystawienniczym. Zwiedzający mieli tu możliwość obejrzeć m.in. puchary i dyplomy zdobyte przez szkołę w ciągu ostatniego roku oraz wystawę Międzynarodowego Programu Comenius, w którym uczestniczy szkoła. Zaangażowanie społeczności szkolnej w organizację obchodów Dni Łukowa zostały docenione przez władze miasta, które uhonorowały szkołę dyplomem złożonym na ręce pana dyrektora Marka Kosińskiego.


COMENIUS - "MŁODZI LUDZIE W EUROPIE"
zdjęcia

W dniach od 26.04.2005 do 08.05.2005 r. w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyła się wystawa prac uczniów naszego gimnazjum biorących udział w międzynarodowym projekcie Comenius. Program Comenius stanowi jeden z komponentów Programu Sokrates, który jest programem działań Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji.


EGZAMIN GIMNAZJALNY 2005
zdjęcia

26 i 27 kwietnia odbył się egzamin gimnazjalny. Uczniowie klas III odetchnęli z ulgą.


MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCA ŚW.
zdjęcia

5 kwietnia w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji zmarłego papieża Jana Pawła II. We mszy uczestniczyli: dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy administracyjni i młodzież Gimnazjum nr 2 w Łukowie. Liturgię sprawowali księża nauczający w naszym gimnazjum. Podczas homilii kapłan przypominał młodzieży o konieczności wyznaczania sobie wymagań i celów życiowych tak jak czynił to Karol Wojtyła już jako młody człowiek.Wzywał również gimnazjalistów i wszystkich zebranych do realizacji nauki Jana Pawła II podczas trudów dnia codziennego. Cała społeczność szkolna w zadumie i refleksji żegna się z naszym wspaniałym rodakiem.


LAUREACI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Ogółem w konkursach na szczeblu województwa, organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, wzięło udział 18 uczniów Gimnazjum nr 2. Tytuł laureata uzyskało 6 z nich (z języka rosyjskiego, matematyki i w konkursie literacko-czytelniczym). Nasi uczniowie zostali również laureatami innych konkursów. [więcej...]


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
zdjęcia

Z okazji pierwszego dnia wiosny Samorząd Szkolny przygotował apel dla całej społeczności gimnazjum. Panowała radosna atmosfera świadcząca o tym, że w szkole też może być przyjemnie.


PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY 2005
zdjęcia

11 i 12 stycznia 2005 r. uczniowie klas trzecich pisali próbny egzamin gimnazjalny. Oto kilka zdjęć z jego przebiegu.


ZABAWA CHOINKOWA 2005

W sobotę i w niedzielę (8 i 9 stycznia) odbyły się zabawy choinkowe. [więcej...]


ELIMINACJE OKRĘGOWYCH KONKURSÓW POWIATU ŁUKOWSKIEGO

10 stycznia 2005 r. w naszym gimnazjum odbył się II etap konkursu polonistycznego dla uczniów zakwalifikowanych przez szkolne komisje z powiatu łukowskiego. [więcej...]


XIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Dnia 9 stycznia 2005 r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w koncercie z okazji XIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowanym przez Łukowski Ośrodek Kultury. Prezentacja artystyczna naszej szkoły odbyła się o godz. 1400. W programie znalazły się krótkie formy teatralne, występy zespołu wokalnego i tanecznego. Nad oprawą artystyczną czuwali:
p. Sylwia Grochowska - nauczyciel języka polskiego
p. Dorota Ratyńska - nauczyciel muzyki
p. Lech Kędzierski - nauczyciel wychowania fizycznego


WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Wykaz uczniów naszego gimnazjum zakwalifikowanych do etapu okręgowego konkursów przedmiotowych. [więcej...]


SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

Szkolny Klub Europejski działający na terenie naszego Gimnazjum od zeszłego roku szkolnego, wznowił działalność.

Przed świętami Bożego Narodzenia odbyła się giełda kart świątecznych zrobionych własnoręcznie przez uczniów. Dochód z niej przeznaczony był dla ubogich dzieci polskiego pochodzenia mieszkających na Syberii.

Okres świąt to szczególny czas, dlatego w naszym Gimnazjum zorganizowaliśmy Jasełka. Aktorami biorącymi udział w tym przedstawieniu byli członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego. Swoim śpiewem Jasełka uświetnił chór pod kierunkiem p. Doroty Ratyńskiej. Wersje instrumentalne wykonali: Jakub Goławski- gitara, Olga Szekalis- klarnet, Diana Sołek- saksofon, Ola Jastrzembska- flet. Dekoracją oraz całością występu zajęły się p. U. Misior, p. D. Uszko.


WYJAZD DO WINCHERINGEN

W dniach 29 listopada - 5 grudnia p. dyr. Marek Kosiński i p. Lidia Czajka wyjechali do Wincheringen. Celem wyjazdu było spotkanie w sprawie ustalenia planu pracy, na następny rok szkolny, nad projektem Comenius - "Młodzi ludzie w Europie".


KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI "NIE PIJ MAMO, NIE PIJ TATO"

W konkursie plastyczno-literackim o tematyce antyalkoholowej p.n. "Nie pij mamo, nie pij tato", organizowanym przez Łukowski Ośrodek Kultury we współpracy z Komisją d/s Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, zadaniem uczniów było napisanie i zilustrowanie dwóch książeczek, przedstawiających problemy rodzin zmagających się z alkoholizmem oraz zalety życia bez alkoholu.

Nasi gimnazjaliści zajęli następujące miejsca:
I - Anita Balawender, kl. 1g
II - Filip Sapierzyński, kl. 1c, Katarzyna Gałach, kl. 2a (ex aequo)
III - Sylwia Hubczuk, kl. 2a

Prace powstały na zajęciach koła plastycznego w naszym gimnazjum. Nad uczniami opiekę sprawowała p. Agnieszka Czerska-Pawlak.


PODZIĘKOWANIE ZA DŁUGOLETNIĄ PRACĘ

24 listopada 2004 r. o godz. 17.30 odbyła się uroczystość szkolna będąca podziękowaniem za długoletnią pracę Pań: Jadwigi Jędrasiak i Ewy Poniatowskiej.


WIECZÓR POEZJI - W HOŁDZIE CZESŁAWOWI MIŁOSZOWI

18 listopada 2004 r. o godz. 18.00 w Łukowskim Ośrodku Kultury odbył się wieczór poezji w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2 w Łukowie, zatytułowany: "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci" - w hołdzie Czesławowi Miłoszowi. Uczniowie recytowali utwory Noblisty, które przeplatane były piosenkami Czesława Niemena. Wystrój sali w galerii "Prowizorium" dostosowany był do refleksyjnego nastroju tekstów. Program przygotowały panie: Małgorzata Knap i Jolanta Pyrko.

Utwory recytowali:

 • Anna Czubaszek - 2b
 • Michał Kopeć - 2a
 • Angelika Włodarczyk - 3f
 • Karolina Ponikowska - 3f
 • Monika Chudzik - 3g
 • Olga Gogłuska - 3g
 • Kinga Truś - 3g
 • Tomasz Goławski - 3g
 • Maciej Długołęcki - 3g
 • Maciej Kubiak - 3g


 • KONKURSY W ROKU 2004/2005

  Od 15 listopada w naszym gimnazjum odbywają sie konkursy zgodnie z terminarzem konkursów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2004/2005. Zgłosiliśmy chęć udziału we wszystkich konkursach. [więcej...]


  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  14 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Oprócz Grona Pedagogicznego Gimnazjum nr 2 na widowni zasiedli nauczyciele emerytowani, pracownicy administracji i obsługi oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Uroczystość zaszczycili także swoją obecnością: Burmistrz Miasta - p. Zbigniew Zemło, Przewodniczący Rady Miasta - p. Jerzy Kamiński.

  Część artystyczną przygotowało Koło Teatralne, pracujące pod opieką p. Sylwi Grochowskiej oraz Zespół Wokalny, którym kieruje p. Dorota Ratyńska. Nad porządkiem i stroną techniczną akademii czuwali p. Lidia Czajka i p. Daniel Kurowski.

  Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej była również dla całej społeczności Gimnazjum nr 2 okazją, by podziękować pani Ewie Poniatowskiej, długoletniej pracownicy biblioteki szkolnej, za trud i zaangażowanie w edukację młodzieży.


  PREZENTACJA PROJEKTU "MŁODZI LUDZIE W EUROPIE"

  18 września 2004 r. delegacja naszego gimnazjum w składzie: p. dyrektor Marek Kosiński, p. Agnieszka Czerska-Pawlak, p. Lidia Czajka oraz uczennice kl. III h - Magda Konieczna i Monika Rękawek, udała sie do Lublina na wojewódzką konferencję - targi Programu Socrates - Comenius. Wraz z trzynastoma innymi szkołami z województwa lubelskiego przedstawiliśmy swój dorobek szkołom, które chciałyby w przyszłości dołączyć do grona uczestników Programu "Młodzi ludzie w Europie". Nasza prezentacja cieszyła się dużym powodzeniem wśród zaproszonych gości, odwiedziły nas delegacje wielu szkół, między innymi przedstawiciele szkół ze Szwecji i Rumunii.


  KOŁA ZAINTERESOWAŃ, ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE

  W roku szkolnym 2004/05 proponujemy uczniom wiele kół przedmiotowych i zainteresowań. Uczniowie mogą brać udział w zajęciach na basenie, zajęciach dodatkowych z języków obcych, a także uczęszczać na zajęcia wyrównawcze. Przedstawiamy ofertę naszego gimnazjum. [więcej...]

  Copyright © 2000-2016 Aneta Paszkiewicz