Zakończenie roku 2017/2018

zdjęcia

W dniu 22 czerwca 2018 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. O godzinie 9.10 swoją uroczystość mieli uczniowie klas szkoły podstawowej oraz II gimnazjum, a o godzinie 11.00 pożegnaliśmy uczniów klas III - absolwentów Gimnazjum nr 2. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Dzień Rodziny w klasie IIa

zdjęcia

14 czerwca 2018 r. uczniowie klasy II a wraz z rodzicami spędzili miło czas na placu "POD GRZYBKIEM" w Łazach. Najpierw były piosenki i wiersze dla rodziców. Następnie jedliśmy kiełbaskę z ogniska oraz różne słodkie pyszności przygotowane przez mamy. Były też zabawy w terenie, m.in. jeździliśmy kładem, graliśmy w piłkę nożną, huśtaliśmy się na witkach wierzbowych. Największą frajdę sprawiła nam gra z rodzicami w "Dwa ognie".

Dziękujemy wszystkim rodzicom za udział i przygotowanie spotkania integracyjnego oraz za wspólną zabawę.

Tekst: Ewa Redzik

Ognisko pożegnalne klasy 5a

zdjęcia

Rodzice z klasy 5a zrobili swoim dzieciom niespodziankę i zorganizowali im imprezę integracyjną w RajPark w Ławkach. Zabawa, jak to w tej klasie, była od początku do końca świetna, co na załączonych fotografiach widać.

Tekst: Agnieszka Domijańska

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

8:00 - Msza św.

9:10 - Zakończenie roku szkolnego dla klas I - VII SP
i klas II gimnazjum na hali sportowej

11:00 - Zakończenie roku szkolnego dla klas III gimnazjum na hali sportowej

Gala rozdania nagród eTwinning

zdjęcia

W tym roku, w pięknej scenerii Zamku Królewskiego, mieliśmy przyjemność wziąć udział w uroczystej gali rozdania nagród eTwinning. Nasz projekt Młodzież, wielojęzyczność i perspektywy pracy w Europie, znalazł się wśród 24 laureatów z 18 projektów wyróżnionych w tym roku. Gala miała miejsce w sali Wielkiej Tronowej, gdzie niegdyś król Stanisław August Poniatowski przyjmował głowy ówczesnych państw.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Edukacji - Pan Rafał Lew-Starowicz, Ministerstwa Cyfryzacji - Pan Robert Kroplewski, oraz dyrektor Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego - dr. Andrzej Kruszewicz. Na portalu znajdziecie Państwo krótką relację oraz link do zdjęć i nagrań ze spotkania:
link do informacji na stronie programu eTwinning:
http://www.etwinning.pl/gala-rozdania-nagrod-w-konkursach-etwinning-2018/

e-publikacja, w której znajduję się nasz projekt:
https://issuu.com/frse/docs/etwinning_zwycieskie_projekty_2018_/52Tekst: Artur Baranowski

Wycieczka w Tatry klas 4a, 4b, 5a

zdjęcia

Uczniowie klas czwartych i piątej uczestniczyli w czterodniowej wycieczce w Tatrach. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy kopalnię soli (długą na 6 kilometrów i szeroką na półtora) w Wieliczce. Wędrówkę po podziemiach zapamiętamy na długo. Gdy dojechaliśmy na kwaterę w Białym Dunajcu i zjedliśmy smaczną obiadokolację, odzyskaliśmy siły i kontynuowaliśmy życie "wycieczkowe". Drugi dzień to zwiedzaliśmy Zakopane i okolice. Wieczorem na prośbę rodziców wzięliśmy udział w niedzielnej Mszy św. w pobliskim Poroninie. Parafię pw. Marii Magdaleny wizytował właśnie krakowski biskup pomocniczy Jan Szkodoń. Proboszcz parafii uroczyście nas powitał i wielokrotnie wspominał o "uczniach z Łukowa" podczas całej mszy. Na koniec pobłogosławił każdego z osobna i wręczył pamiątkowy obrazek. Wieczorny powrót na kwaterę był okazją do wyjątkowego spaceru. Trzeci dzień udowodnił, że mamy wielką siłę i determinację - przeszliśmy ponad szesnaście kilometrów górskim szlakiem. A jeszcze wystarczyło nam sił na Krupówki i wyczekiwaną dyskotekę. Ostatni dzień to marzenie każdego dziecka - Energylandia w Zatorze! Czy wycieczka się udała? Oj, tak, a słychać to było, gdy na pytanie, czy chcemy wracać do domu, wszyscy krzyknęli gromko: NIE!

W wycieczce wzięli udział uczniowie klas: 4a, 4b, 5a. Kierownik wycieczki: Jolanta Prusak. Opiekunowie: Renata Prokopowicz, Artur Baranowski, Agnieszka Domijańska.

Tekst: Agnieszka Domijańska

PROGRAM "4 MINUTY = ŻYCIE"

zdjęcia

W czerwcu uczniowie klas III gimnazjalnych już po raz dziesiąty przystąpili do programu pokazów pierwszej pomocy "4 minuty = życie". Dzieci ze wszystkich klas I-VI szkoły podstawowej zostały zapoznane z zasadami udzielania pierwszej pomocy podczas omdlenia, utraty przytomności, zatrzymania oddechu. Mogły też - pod nadzorem i z instruktażem starszych kolegów - spróbować sił w układaniu poszkodowanych w pozycji bezpiecznej oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem fantoma.

Organizatorem akcji "4 minuty = życie" jest p. Agnieszka Czerska Pawlak, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa.

WYSTAWA "MAŁY PICASSO"

zdjęcia

W pierwszych tygodniach czerwca b.r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje osiągnięcia plastyczne na wystawie malarstwa i rysunku p.n. "Mały Picasso" w Łukowskim Ośrodku Kultury. Przedstawiono ponad sto prac, które powstały na zajęciach artystycznych "Ekspresja przez sztukę" (program własny p. Agnieszki Czerskiej Pawlak) oraz na lekcjach plastyki. Wernisaż uatrakcyjniły występy wokalne naszych uczennic z klasy 2D (Gabriela Szczygielska, akompaniament Weronika Wereszczyńska) oraz z klasy 3 G (Sylwia Purzycka), które zaprezentowały piosenki w języku angielskim, rosyjskim i polskim.

Przygotowaniem prac do ekspozycji i montażem wystawy zajęły się uczennice kl. 2F: Oliwia Zaręba, Aleksandra Dudzińska, Weronika Tomasiak, Patrycja Mazur w ramach realizacji projektu edukacyjnego.

Bal gimnazjalny 2018

zdjęcia


Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły

zdjęcia

Zgodnie z naszą szkolną tradycją w tym roku także odbył się Turniej o Puchar Dyrektora. Tym razem nie było pucharu, za to medale dla najlepszych trzech zespołów ufundowane przez Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej.

Rozgrywki trwały przez 5 tygodni, a 13 zespołów zostało podzielonych na dwie grupy. W meczu o trzecie miejsce zagrały klasy III A z II C. Lepsi okazali się młodzi uczniowie z klasy II C zwyciężając 7:2.

Zaś w wielkim finale spotkały się III D z II B. Młodsi koledzy z klasy "sportowej" byli lepsi o jedną bramkę i zwyciężyli 6:5.

W turnieju wzięło udział 104 uczniów w 14 klas.

Tekst: Robert Dołęga

DZIEŃ OTWARTY DLA PRZYSZŁOROCZNYCH KLAS PIERWSZYCH

Dyrekcja Szkoły
zaprasza
na Dzień otwarty

dla przyszłorocznych uczniów klas pierwszych i ich rodziców

który odbędzie się 20.06. 2018 r. o godzinie 16.30.

Spotkanie odbędzie się na płytkach przed wejściem do szkoły,
a w razie deszczu w budynku szkoły.

Dzień Dziecka w naszej szkole

zdjęcia

30 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. W tym dniu, jak co roku, obowiązywała zabawa "przebranie za niepytanie", a w czasie długich przerw, przy piosenkach takich jak "Pszczółka Maja" i "My jesteśmy krasnoludki", na korytarzu odbyły się zabawy- skakanie na skakance czy kręcenie hula hop, dzięki którym mogliśmy powrócić do czasów dzieciństwa. Dodatkowo w naszej szkole miała miejsce zbiórka zabawek dla diecezjalnego Caritas. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji oraz miłe spędzenie Dnia Dziecka.

Tekst: Anna Szklarz

Dobre pływanie uczniów z "Dwójki" w Lublinie

zdjęcia

W ubiegły czwartek 7 czerwca w pływalni "AQUA" Lublin odbył się Finał Województwa w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu drużynowym i indywidualnym dziewcząt i chłopców.

Łukowskie Gimnazja reprezentowane były między innymi przez sztafety z łukowskiej "Dwójki".

Podopieczni Mariusza Kiełczewskiego zaprezentowali się dobrze poprawiając znacznie czasy, które uzyskali w niedawno odbytych zawodach rejonowych w Radzyniu Podlaskim.

I tak, sztafeta 6x25 m dziewcząt w składzie: Falęcka Patrycja, Jakubaszek Karolina, Rychta Małgorzata, Kiryła Martyna, Gula Wiktoria, Tymińska Gabriela, Mikołajczuk Julia (R) i Borejko Klaudia (R), zajęły XI miejsce. Wynik jaki uzyskały - 2.00;53 s. jest lepszy aż o 7 sekund od poprzedniego czasu.

Męska sztafeta 6x25 m w składzie: Niemiałtowski Krzysztof, Walczak Patryk, Suchodolski Szymon, Kopeć Rafał, Zdunek Filip, Łazuga Krzysztof, Siuj Maciej (R), Król Kacper (R), z czasem 1.23;10 s. wywalczyli wysokie VII miejsce. Jest to poprawa wyniku z Radzynia o ponad 3 sekundy.

W startach indywidualnych na dystansie 50 metrów pływacy z "Dwójki" wywalczyli następujące lokaty:
- Patryk Walczak w stylu dowolnym 8 miejsce z czasem 29,46 s.
- Szymon Suchodolski w stylu grzbietowym 10 miejsce z czasem 33,75 s.(poprawa o 1,05 s)
- Krzysztof Niemiałtowski w stylu motylkowym 11 miejsce z czasem 30,97 s. (poprawa o 0,16 s)
- Wiktoria Gula w stylu klasycznym 15 miejsce z czasem 49,03 s. (poprawa o 0,54 s)

W punktacji OPEN drużyna z "Dwójki" wywalczyła 13 miejsce na 32 startujące reprezentacje szkół z całego województwa.

Były to zawody najwyższego szczebla w rywalizacji uczniów organizowanych przez Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.

Foto: Mariusz Kiełczewski

VII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI ROSYJSKIEJ W ŁODZI
06 - 07 czerwca 2018 r.

zdjęcia

Reprezentantka Szkoły Podstawowej nr 2 i Łukowa Klaudia Borejko piosenką W.Wysockiego "Konie narowiste" wyśpiewała I miejsce w kategorii solo oraz Grand Prix VII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi - wycieczkę do Moskwy.

Jak już informowaliśmy wcześniej, uczennica klasy trzeciej gimnazjalnej naszej szkoły Klaudia Borejko zakwalifikowała się do VII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej, zajmując I miejsce w eliminacjach, które odbyły się w ŁOK w ramach Dni Kultury Rosyjskiej w Łukowie.

Przesłuchania do koncertu finałowego w Łodzi trwały dwa dni, podczas których przed jury wystąpiło 67 uczestników z całej Polski. Do Koncertu Galowego wytypowano 16 wykonawców w kategorii solistów, duetów i zespołów.

Gratulujemy i życzymy Klaudii dalszych sukcesów oraz niezapomnianych wrażeń z Moskwy!

Tekst: Zofia Ochnik

https://www.youtube.com/watch?v=lhWGtR6czsU&t=5584s ( 1:25 występ Klaudii)

https://www.youtube.com/watch?v=Y7wOndMj8ss (2:53 wręczenie nagrody)

Wycieczka do Wigierskiego Parku Narodowego

zdjęcia

W dniach 28-30 maja 2018 klasy szóste oraz zainteresowani uczniowie klasy siódmej i gimnazjaliści z klas drugich wzięli udział w krajoznawczej wycieczce do Wigierskiego Parku Narodowego. Program wycieczki, którą zorganizował pan A. Pieniak był bardzo ciekawy. Zwiedzaliśmy wraz z przewodnikiem wystawę przyrodniczą i etnograficzną, malownicze jeziorka Suchary, Stary Folwark, Muzeum Wigier, Zespół Pokamedulski.

Drugiego dnia zwiedzaliśmy Suwalski Park Krajobrazowy: Cisową Górę, punkt widokowy Smolniki, Starą Hańczę, jezioro Hańcza, Głazowisko Bachanowo, Stańczyki. Po południu mieliśmy dwugodzinny przejazd Wigierską Kolejką Wąskotorową.

Trzeciego dnia nasi uczniowie wzięli aktywny udział w zajęciach edukacyjnych w OEŚ Słupie: Co szumi w lesie i Laboratorium hydrobiologia. Po południu wypłynęliśmy na rejs statkiem Serwy z Augustowa do Studzieniczej.

Kierownikiem wycieczki był pan A. Pieniak, dodatkowo opiekunami panie: G.Pieniak, M.Furman, T.Słomka.

Tekst: Teresa Słomka

Wycieczka do Warszawy klasy Ic, IIa, IIIb

Ewa Redzik

"Zielona Szkoła" klasy IIIa

zdjęcia

W dniach 23-25.06.2018r. klasa IIIa uczestniczyła w 3-dniowej wycieczce. Pierwszego dnia zwiedziliśmy unikatową w skali światowej Kopalnię Soli w Wieliczce. Wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię.

Drugi dzień spędziliśmy w Krakowie. Wraz z panią przewodnik przeszliśmy przez Rynek Główny, zwiedziliśmy Kościół Mariacki oraz Sukiennice, żeby w końcu dotrzeć do Zamku Królewskiego na Wawelu. U podnóża Wzgórza Wawelskiego widzieliśmy smoka ziejącego prawdziwym ogniem. W drugiej części dnia przejechaliśmy autokarem do Parku Edukacji Globalnej "Wioski Świata". Tam przeżyliśmy interaktywne zwiedzanie sześciu osad z różnych części świata. Można tu zobaczyć tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, a także możliwości spotkania ludzi, którzy pracowali w tych miejscach, można w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji.

Trzeciego dnia przejechaliśmy do Wadowic, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić Muzeum - Dom Rodzinny Ojca Świętego, prezentujące przedmioty związane z Karolem Wojtyłą, czyli naszym papieżem Janem Pawłem II. Muzeum mieści się w kamienicy, w której niegdyś mieszkał Lolek ze swoją rodziną. Tuż obok znajduje się Bazylika Ofiarowania Najświętszej Marii Panny. To tutaj Karol Wojtyła przyjmował chrzest, a później I Komunię Świętą. Ostatnim punktem naszej wycieczki był pobyt w "Parku Miniatur" w Inwałdzie. Wraz z przewodnikiem wybraliśmy się w podróż po świecie. Podczas spaceru zobaczyliśmy miniaturowe budowle i usłyszeliśmy ciekawostki z różnych stron świata. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do Łukowa.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce pana Marcina Baniaka, który wspaniale sprawował opiekę nad naszymi dziećmi.

Tekst: Katarzyna Mikulska

37 MAŁY WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI

zdjęcia

29 maja 2018 r. odbyły się eliminacje powiatowe 37 Małego Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego zorganizowane przez ŁOK.

Reprezentantami naszej szkoły w kategorii klas I-III byli uczniowie: Wojciech Cabaj z kl.3b, Emilka Stachniak z kl. 2a, Milenka Żeszczuk z kl. 1a oraz Emilka Smyk z kl. 3a.Uczniowie Ci zwyciężyli w szkolnym etapie konkursu recytatorskiego, który odbył się 15 maja 2018 r.

Wojciech Cabaj został laureatem turnieju powiatowego i to on będzie uczestniczył w wojewódzkim Koncercie Laureatów organizowanym przez WOK w Lublinie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: L. Rychta
K. Mikulska

Siatkarski gość w łukowskiej "Dwójce".

zdjęcia

21 maja podczas poniedziałkowych SKS-ów do hali łukowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 na zaproszenie nauczyciela wychowania fizycznego Pana Mariusza Kiełczewskiego zawitał znamienity gość.

Pan Paweł Mikołajczak, siatkarz takich klubów jak: AZS Politechnika Warszawa, Trefl Gdańsk, ONICO Warszawa, Metro Warszawa poprowadził dla dziewcząt klubu "Dwójka Volleyball" bardzo atrakcyjne zajęcia.

Zawierały one na początku intensywną i ciekawą rozgrzewkę z omówieniem istoty tej części treningu. Następnie Pan Paweł przeszedł do ćwiczeń doskonalących umiejętności techniki gry. Przez cały czas dziewczęta otrzymywały wiele cennych informacji oraz uwag dotyczących poprawności wykonania ćwiczeń.

Na koniec podczas ćwiczeń rozciągających gość Dwójki przedstawił zalety uprawiania sportu a w szczególności piłki siatkowej.
Dziewczęta zostały zaproszone na mecze zespołu ONICO Warszawa oraz zachęcone do współpracy z klubem w formie wolontariatu ale i nie tylko. Pan Mariusz oraz dziewczęta liczą na dalszą tak interesującą współpracę.

Tekst: Mariusz Kiełczewski

Pływacy z "Dwójki" powalczą w finale województwa!!!

zdjęcia

W poniedziałek 28 maja w pływalni MOSiR AQUA Miś w Radzyniu Podlaskim odbył się finał Rejonu Bialskiego w pływaniu indywidualnym i drużynowym dziewcząt oraz chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W zawodach dzielnie walczyli pływacy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie. Uczniowie pod okiem Mariusza Kiełczewskiego zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając awans do Finału Województwa indywidualne u czterech osób oraz po raz pierwszy w historii szkoły jednocześnie dwóch sztafet.

Szczegółowe wyniki triumfatorów przedstawiają się następująco:
3 miejsce na dyst. 50 m stylem klasycznym Gula Wiktoria z czasem 49,57 sek
1 miejsce na dyst. 50 m stylem dowolnym Walczak Patryk z czasem 28,83 sek.
2 miejsce na dyst. 50 m stylem motylkowym Krzysztof Niemiałtowski z czasem 31,13 sek.
3 miejsce na dyst. 50 m stylem grzbietowym Szymon Suchodolski z czasem 34,80 sek.

Sztafety natomiast awansowały z drugich miejsc ulegając pływakom z Międzyrzeca Podlaskiego. Ich czasy to: dziewczęta 2.07,28 sek. oraz chłopcy 1.26,82 sek.

Do sukcesu dziewcząt przyczyniły się: Klaudia Borecko, Patrycja Falęcka, Karolina Jakubaszek, Julia Mikołajczuk, Małgorzata Rychta, Wiktoria Gula, Martyna Kiryła, Gabriela Tymińska.

Chłopcy tryumfowali w składzie: Niemiałtowski Krzysztof, Siuj Maciej, Walczak Patryk, Suchodolski Szymon, Kopeć Rafał, Łazuga Krzysztof, Zdunek Filip, Król Kacper.

Finał Województwa odbędzie się w najbliższy czwartek 7 czerwca w pływalni MOSIR AQUA w Lublinie.

Tekst: Mariusz Kiełczewski

Spotkanie z Danielem Szaniawskim

zdjęcia

Do naszej przyjechał Daniel Szaniawski- siatkarz, wychowanek łukowskich Orląt, obecnie grający w AZS Częstochowa.

Podczas wyjątkowego spotkania młodzież szkoły mogła dowiedzieć się, czy Daniel Szaniawski ma zwierzątko, czy trzyma dietę bądź czy lubi swojego trenera klubowego...

Spotkanie zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego, Robert Dołęga w ramach projektu edukacyjnego- "Spotkanie z gwiazdą sportu. Porozmawiajmy o sporcie".
To kolejne spotkanie z gwiazdą sportu. W latach poprzednich młodzież mogła wziąć autograf do lekkoatletki Lidii Leandro-Chojeckiej czy od piłkarza ręcznego, Bartosza Jureckiego.

Tekst: Robert Dołęga
Zdjęca: Agnieszka Domijańska

XI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
"Z ortografią za pan brat"

zdjęcia

24 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Z ortografią za pan brat". Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Łuków - pan Dariusz Szustek, który ufundował zwycięzcom nagrody. Zadania konkursowe przygotowały nauczycielki z SP 2 - panie Elżbieta Rodak i Barbara Śledź. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów klas trzecich z łukowskich szkół podstawowych - po 3 z każdej szkoły. Mistrzem ortografii został Bartłomiej Boreczek ze Szkoły Podstawowej nr 4, II miejsce zajęła Emilia Smyk ze Szkoły Podstawowej nr 2, III miejsce zajęła Alicja Matejko ze Szkoły Podstawowej nr 1. Przyznano też dwa wyróżnienia. Otrzymały je Alicja mazurek z SP 1 i Martyna Łazuga z SP 5. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Elżbieta Rodak i Barbara Śledź

Przyjdź na ciacho!!!

powiększ
LAUREACI KONKURSU NA PIKNIKU STRAŻACKIM W LUBLINIE

zdjęcia

18 maja 2018r. trzyosobowa grupa uczniów z klasy 6b (Paulina Mościcka, Julia Mączka, Hubert Piskorz) wraz z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie oraz p. Justyną Gryczka jako opiekunem wzięła udział w pikniku strażackim na błoniach pod zamkiem w Lublinie. Podczas pikniku miała miejsce uroczystość wręczenia nagród w konkursie plastycznym "Nie wypalaj traw", którego laureatami w powiecie łukowskim zostali właśnie nasi szóstoklasiści. Uczniowie próbowali swoich sił także w pokazie stosowania gaśnic różnego typu oraz obejrzeli współczesny i dawny sprzęt i urządzenia gaśnicze. Prace plastyczne powstały pod kierunkiem p. Agnieszki Czerskiej - Pawlak.

Tekst: Agnieszka Czerska - Pawlak

KONKURS ANGLOJĘZYCZNY

powiększ
CZY MASZ JUŻ PLANY NA WAKACJE?

powiększ
Daj rzeczom drugie życie!

powiększ
Międzyszkolny Konkurs "Asy z trzeciej klasy"

zdjęcia

18 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie odbył się Międzyszkolny Konkurs "Asy z trzeciej klasy". Z naszej szkoły wzięli udział uczniowie: Wojciech Cabaj III b, Amelia Dobroch III a, Mikołaj Gomółka III a, Emilia Smyk III a, Krystian Onopiuk III b. Dzieci miały w ciągu godziny zegarowej rozwiązać 10 zadań. Za prawidłowe rozwiązanie wszystkich zadań mogły otrzymać 21 pkt. W konkursie I miejsce uzyskał Jakub Wysokiński SP 1 - 19,5 pkt., II miejsce Amelia Olszewska SP 4 - 19 pkt., III miejsce Aleksandra Mościcka SP 4 - 17,5 pkt.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.

Tekst: p. Ewa Redzik

Dzień Olimpijczyka

zdjęcia

14 maja w naszej szkole odbył się Dzień Olimpijczyka. Dzień ten jest podsumowaniem licznych osiągnięć i laurów jakie zdobyli nasi uczniowie w ciągu całego roku, biorąc udział w konkursach organizowanych przez Kuratora Oświaty oraz inne podmioty na terenie miasta, powiatu, województwa i kraju. Osiągali również sukcesy w zawodach sportowych. Na te sukcesy uczniowie ciężko pracowali pod kierunkiem nauczycieli. Uczniowie utrzymali od Dyrektora Szkoły nagrody książkowe oraz dyplomy, które wręczali zaproszeni na uroczystość goście: p. Kacper Sacharczuk - pracownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Łuków i p. Agnieszka Baniak - przedstawicielka Rady Rodziców.

Tekst: p. A.Pieniak

"Kilka słów o Konarskim..." - Dzień Patrona

zdjęcia

"Kim ksiądz jest ?" Takie pytanie zadała Zuzia Pilska występująca w szkolnym przedstawieniu poświęconym księdzu Stanisławowi Konarskiemu. Piotr Cabaj, który wcielił się w rolę naszego patrona, opowiadał o reformach szkolnictwa wprowadzonych przez Konarskiego.

W poniedziałek 14 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona i własnie z tej okazji uczniowie klasy II a i II d przygotowali inscenizację związaną z życiem i dokonaniami ks. Stanisława. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście: p. Kacper Sacharczuk- pracownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Łuków i p. Agnieszka Baniak- przedstawicielka Rady Rodziców.

Tekst: p. Monika Duszyńska

NABÓR DO KLASY VII DWUJĘZYCZNEJ!

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. ks. Stanisława Konarskiego w Łukowie prowadzi nabór do klasy VII dwujęzycznej.


powiększ
Sukcesy matematyczne

zdjęcia

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. St. Konarskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Łukowie, wśród nich uczniowie klas gimnazjalnych brali udział w różnych konkursach matematycznych i odnosili liczne sukcesy.

Kacper Król - uczeń klasy 3c gimnazjum został finalistą Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego - opiekun Grażyna Pieniak

Patryk Patkowski - uczeń klasy 3a gimnazjum został finalistą Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego - opiekun Grażyna Pieniak

Anastazja Klimiuk - uczennica klasy 3g gimnazjum została finalistka Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego - opiekun p. Teresa Słomka

W XXII Konkursie Matematycznym im.ks.dra Franciszka Jakóbczyka pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty szczebel wojewódzki laureatami zostali:
Kacper Król - uczeń klasy 3c gimnazjum, opiekun p. Grażyna Pieniak
Patryk Patkowski - uczeń klasy 3a gimnazjum, opiekun p. Grażyna Pieniak
Patryk Kachniarz- uczeń klasy 3c gimnazjum, opiekun p. Grażyna Pieniak
Monika Lada - uczennica klasy 3c gimnazjum , opiekun p. Grażyna Pieniak

Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali:
Weronika Bilska z klasy 3c gimnazjum, Piotr Cabaj z klasy 3c gimnazjum, Karolina Skórka z klasy 3a gimnazjum, Wiktor Wierzchowski z klasy 3c gimnazjum - opiekun Grażyna Pieniak
Anna Karwowska z klasy 3g gimnazjum, Anastazja Klimiuk , z klasy 3g gimnazjum, Małgorzata Walo z klasy 2d gimnazjum - opiekun Teresa Słomka

W Powiatowym Konkursie Matematycznym "Colonus" pod Honorowym Patronatem Starosty Łukowskiego:
I miejsce zajął Patyk Patkowski - uczeń klasy 3a gimnazjum, opiekun p. Grażyna Pieniak
II miejsce zajął Kacper Król uczeń klasy 3c gimnazjum, opiekun p. Grażyna Pieniak.

To tylko część osiągnięć naszych uczniów. Wszystkie prezetujemy poniżej w załączonym dokumencie.

Suksesy matematyczne

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Grażyna Pieniak

Klasa IIa - lekcja w bibliotece

18 maja klasa II a była na lekcji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łukowie. Poznaliśmy legendy dotyczyły naszych poprzednich stolic - Gniezna i Krakowa oraz obecnej - Warszawy. Na zajęciach rozwiązywaliśmy krzyżówki, rebusy, układaliśmy rozsypanki zdaniowe, wyszukiwaliśmy i wykreślaliśmy podane wyrazy. Na koniec pani bibliotekarka zachęcała nas do korzystania z biblioteki. Graliśmy też przez chwilę w gry, które zaproponowała nam pani.

https://youtu.be/0IsPk9xQhmE

Tekst: Ewa Redzik

"Zmagania ortograficzne..."

powiększ

Jak napisać: chluba czy hluba, rzeżucha czy rzerzucha? Z pisownią takich i dużo trudniejszych wyrazów zmierzyli się nasi uczniowie, biorąc udział w konkursie ortograficznym. Klasy IV-VII miały swój konkurs pt. "Mały Mistrz Ortografii", który przeprowadziła p. Renata Prokopowicz. W tej kategorii wiekowej zwyciężyły: Karolina Jasińska( kl. V a), Marta Karwowska( kl. VI b) i Oliwia Wiącek( kl. VI b).

Za zmagania gimnazjalistów zatytułowane "Z ortografią za pan brat" odpowiedzialna była p. Monika Duszyńska. Najlepsze okazały się: Marta Skurka z kl. III c, Ania Karwowska( kl. III g) i Emilia Cisiak (kl. III e). Serdecznie gratulujemy, bo konkursy były naprawdę trudne.

Tekst: p. Monika Duszyńska

Relacja ze spotkania partnerów w Katalonii

zdjęcia

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 w Łukowie od września 2017 roku prowadzi kolejny innowacyjny międzynarodowy projekt Erasmus+ o nazwie Open Science Schooling. Celem projektu jest m.in. angażowanie uczniów w działania związane z szeroko pojętą nauką czy też poszukiwanie nauki w lokalnym środowisku. Projekt koordynuje Uniwersytet Wschodniej Finlandii, a w sumie w projekcie bierze udział 9 partnerów z Finlandii, Hiszpanii, Rumunii, Grecji, Litwy, Izraela i Portugalii. W dniach 3-4 maja 2018 r. wszyscy partnerzy wraz z młodzieżą spotkali się w Katalonii na podsumowaniu pierwszego etapu projektu, zacieśnieniu więzów między młodzieżą i nauczycielami oraz aby zaplanować działania na kolejny rok. Z młodzieżą udali się Pani Agnieszka Czerska-Pawlak oraz szkolny koordynator Artur Baranowski. Kolejne spotkanie już w październiku w Portugalii.

Dzień pierwszy - czwartek 3 maja
Spotkanie miało miejsce na terenie urokliwego miasta Gironella w Katalonii. Pierwszego dnia rano w sali konferencyjnej miejscowej biblioteki miały miejsce prezentacje przedstawiające dotychczasowe rezultaty wykonanych zadań. Opowiadanie po angielsku przed tak dużą międzynarodową grupą było dla nas trochę stresującym przeżyciem, zwłaszcza że wystąpiliśmy jako pierwszy zespół uczniowski (w kilku przypadkach to nauczyciele dokonali prezentacji). Wystąpienie cieszyło się zainteresowaniem. Naszym dodatkowym atutem było wręczenie wszystkim partnerom przywiezionych z Polski płyt z nagraniami filmowymi naszych działań, w których pomógł nam Pan Dariusz Nikiel.

Następnie rozpoczęliśmy (z pomocą naszych opiekunów) pracę w międzynarodowych grupach. Poznawaliśmy definicje nauki i poszukiwaliśmy sytuacji, w których nauka jest obecna w codziennym życiu, pracy i innych działaniach. Rozmawialiśmy też o swoich pasjach i zainteresowaniach. Pomimo niewielkich trudności w porozumiewaniu się spędziliśmy razem miłe i pracowite godziny.

Późnym popołudniem pojechaliśmy malowniczymi serpentynami na wzgórze w łańcuchu Queralt do sanktuarium de Queralt. W silnym wietrze wspięliśmy się na szczyt, gdzie szczególne wrażenie zrobiła na nas kaplica Cova de la Troballa, w której połączono budowlę z jaskinią. Z tarasów widokowych na wysokości 1100 m.n.p.m. podziwialiśmy fantastyczny krajobraz dolin. Ten dzień dostarczył nam wielu wrażeń.

Dzień drugi - piątek 4 maja
Po smakowitym śniadaniu w dniu 4 maja u katalońskich rodzin udaliśmy się na zajęcia na terenie Politechniki Katalońskiej w Manresa. W pracowni audiowizualnej poznaliśmy tajniki uzyskania najlepszej jakości nagrań podczas prowadzonych wywiadów. Jeden z wykładowców opowiadał nam - demonstrując odpowiednie urządzenia i sprzęty - o sposobach wielopunktowego oświetlenia, parametrach jakościowych dźwięku, typach mikrofonów i kamer, zasadach kompozycji obrazu, sposobie prowadzenia rozmowy. Następnie w grupach krajowych - na podstawie przygotowanych w języku angielskim pytań (było ich ponad 20) - przyjmowaliśmy role osób przeprowadzających wywiad i odpowiadających na zadawane pytania. Rozmowa była rejestrowana za pomocą profesjonalnego sprzętu audiowizualnego. Zadanie nie było dla nas specjalnie trudne, gdyż w Polsce mieliśmy już okazję przeprowadzać wywiady.
Po przerwie udaliśmy się do pracowni chemicznej, gdzie wykonaliśmy różnego rodzaju doświadczenia z wykorzystaniem dostępnego sprzętu i substancji chemicznych. Później w pracowni informatycznej zdobywaliśmy wiedzę na temat programowania i tworzenia botów, czyli automatycznych asystentów. Ostatnim etapem tej części zajęć była międzynarodowa dyskusja na temat wykonanych ćwiczeń.

Podczas obiadu poznaliśmy nowe, nieznane nam smaki hiszpańskiej kuchni. Po powrocie na uczelnię realizowaliśmy kolejne zadania związane z hasłem przewodnim projektu - Open Science Schooling, w tym m.in. komunikowanie się za pomocą WhatsApp. Następnym punktem programu było zwiedzanie miejscowego muzeum geologicznego. Szczególnie zainteresowały nas gabloty ilustrujące wykorzystanie różnych metali w przedmiotach codziennego użytku. Także w muzeum została wręczona nagroda dla uczennicy z Hiszpanii, której praca plastyczna zwyciężyła w międzynarodowym konkursie artystycznym dla uczestników na logo projektu.

Ostatnim elementem tego pracowitego i ciekawego dnia były pokazy chemiczne. Były fascynujące, zobaczyliśmy wiele intrygujących eksperymentów, np. jeden z widzów (obiekt doświadczenia) utrzymywał na włosach płomień, który jednak w żaden sposób nie naruszył fryzury.

Zmęczeni i zadowoleni udaliśmy się na długą kolację składającą się m.in. z licznych przekąsek - tapas - a potem na nocleg do swoich rodzin.

Choć spotkanie było krótkie, jednak bardzo intensywne i dla nas bardzo pożyteczne. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania z naszymi partnerami w Portugalii.


http://openscienceschooling.blogspot.com/
e-galeria

Tekst: Paulina Moscicka,
Krzysztof Łazuga,
Agnieszka Czerska-Pawlak,
Artur Baranowski

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

zdjęcia

30 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W akademii wzięli udział gimnazjaliści z klasy II C, którzy wcielając się w role współczesnych uczniów, prezenterów, sprawozdawców telewizyjnych, hetmanów, obywateli różnych krajów oraz władców, przedstawili swoim rówieśnikom, jak przebiegały prace nad tworzeniem i przyjęciem pierwszej w Europie i drugiej w świecie konstytucji - najważniejszego dla każdego państwa aktu prawnego. W komediowy sposób przedstawione zostały niezadowolenie i entuzjazm różnych grup społecznych. Pięknym dopełnieniem odgrywanych przez świetnie czujących się w swoich rolach uczniów były utwory muzyczne zaprezentowane przez uczennice klasy VI a, VI b i VII a.

Udział wzięli: Sebastian Baniak, Michał Dobroch, Oliwia Głuchowska, Bartosz Kędzierski, Bartosz Klamka, Iza Koper, Anita Rodak, Amelia Rosińska, Kamila Siemionek, Wojciech Winiarski, Antoni Wojciuk, Natalia Zarzycka. Reżyseria: Renata Prokopowicz.

Oprawa muzyczna: Gabrysia Ostojska - gitara, Olga Wideńska - wokal, zespół wokalny - Dominika Piros, Ola Misiak, Magda Sierpień, Angelika Siwiak, Emilia Machnikowska, Weronika Mikołajczuk, Magda Cisiak, Agata Dybciak. Przygotowanie: Dorota Ratyńska.

Tekst: p. Renata Prokopowicz

Wycieczka do Warszawy klasy 4b

zdjęcia

8 maja klasa 4 b pojechała na wycieczkę do Warszawy pod opieka wychowawczyni p. J. Prusak i p. I. Borkowskiej. Program wyjazdu był bardzo bogaty i atrakcyjny. Zaczęliśmy od lekcji wyrobu słodyczy w Manufakturze Słodyczy. Pokaz został zakończony słodką degustacją. Potem pojechaliśmy do teatru Guliwer na sztukę "Tata". A na koniec spacerowaliśmy w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie wśród wielu malowniczych roślin i kwiatów. Udało nam się również obejrzeć sesję fotograficzną znanej polskiej modelki. Wszyscy szczęśliwi wróciliśmy do Łukowa i z niecierpliwością oczekujemy na kolejny wyjazd.

Szymon Suska uczeń klasy Ic SP
Wicemistrzem Polski do lat 8 w szachach

zdjęcia

Indywidualny Puchar Polski do lat 8 w szachach odbył się w dniach 1-6 maja 2018 w Poroninie. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem gry 60 minut na partię dla zawodnika, plus 30 sekund na każde wykonane posunięcie, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt. W grupie chłopców o tytuł Mistrza Polski walczyło 74 szachistów z całej Polski. Uczeń naszej szkoły Szymon Suska wygrał 7 partii, zremisował 2 i nie poniósł żadnej porażki. Pomimo, że jako jedyny pokonał zwycięzcę turnieju w bezpośrednim pojedynku, który uzyskał również 8 punktów, o ostatecznym wyniku zadecydowała punktacja pomocnicza.

Wyniki turnieju: I PAWEŁ SOWIŃSKI UKS SP 1 Brzozów - 8 punków, II miejsce SZYMON SUSKA SSz Szachpol Łuków - 8 punktów, III miejsce zdobył WIKTOR ZMARZŁY Akademia Szachowa Gliwice -7,5 punktów
Wyniki:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_830/results.html?l=pl&tb=10

KONKURS RECYTACJI POEZJI ROSYJSKIEJ
"STROFY POD SAMOWAREM"

zdjęcia

14.04.2018 r. w Siedlcach odbyła się XV edycja regionalnego konkursu recytatorskiego w języku rosyjskim. Wzięło w nim udział 62 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z województwa mazowieckiego i lubelskiego. W komisji zasiedli nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach i członkowie Stowarzyszenia "Ermitaż".

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w tym konkursie od jego pierwszej edycji i mogą pochwalić się licznymi sukcesami.
W tym roku Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowali:
Karol Król kl. VII A, Dominik Łaguń kl. II A i Piotr Cabaj kl. III C.
Jury wysoko oceniło wystąpienia naszych utalentowanych recytatorów.
Karol Król zajął I miejsce w kategorii szkół podstawowych, a Dominik Łaguń III miejsce w kategorii gimnazjum. Warto przypomnieć, że Dominik jest również laureatem ubiegłorocznego konkursu.

Gratulacje!

Tekst: Zofia Ochnik

Wycieczki klasy IIIA SP

zdjęcia

Gimnazjaliści (nie tylko z naszej szkoły) przez trzy dni wykazywali się swoją wiedzą zdając egzaminy końcowe, a klasa IIIa SP przeżywała w tym czasie chwile pełne wrażeń.

W środę, 18 kwietnia byliśmy z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. H. Sienkiewicza w Łukowie. Uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach pod hasłem "Biblioteka pełna tajemnic". Poznaliśmy wiele nowych wiadomości, mieliśmy okazję nauczyć się profesjonalnej metody obkładania książek. Na koniec odszyfrowaliśmy hasło zapisane na małych karteczkach ukrytych w zakamarkach czytelni.

W czwartek, 19 kwietnia pogoda dopisała, więc wyruszyliśmy do parku. Zabawom nie było końca. Następnie poszliśmy na pyszne lody.

W piątek, 20 kwietnia uczestniczyliśmy w lekcji gotowania, która odbyła się w pobliskiej restauracji. Nauczyliśmy się od podstaw przygotowywać pizzę. Po upieczeniu z ogromnym apetytem ją zjedliśmy. Nie zostały nawet okruszki.

Zapamiętamy te dni na długo - nasi gimnazjaliści pewnie też, choć z innego powodu. Drodzy gimnazjaliści - życzymy Wam POWODZENIA!

Katarzyna Mikulska
Wychowawca kl. IIIa SP

Szkolny Konkurs Matematyczny klas IIIA i IIIB

zdjęcia

28 marca 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny. Organizatorami konkursu były panie: Ewa Redzik i Żaneta Antolik.
Praca składała się z 15 zadań. Każde z nich miało 4 lub 3 odpowiedzi, jedna z nich była prawidłowa. Zadaniem uczniów było zaznaczenie właściwej odpowiedzi. Za każdy prawidłowy wybór uzyskali 1 pkt. Maksymalnie mogli uzyskać 15 punktów. W konkursie wzięło udział 4 uczniów z kl. III a i 4 uczniów z klasy III b.
- I miejsce zajął Wojciech Cabaj z kl. III b uzyskując 14 pkt.
- II miejsce Mikołaj Gomółka z kl. III a 13 pkt.
- III miejsce Amelia Dobroch z kl. III a 12 pkt.
Uczniowie ci przeszli do etapu międzyszkolnego.

Tekst: Ewa Redzik.


Następna strona
Copyright © 2000-2016 Aneta Paszkiewicz