Bokserzy z ŁKS Orlęta Łuków

Dwaj łukowianie Jakub Morozow (uczeń Gimnazjum Nr 1 w Łukowie) i Maciej Mościcki (uczeń Gimnazjum Nr 2 w Łukowie) reprezentujący sekcję pięściarską "ŁKS Orlęta" zostali powołani do kadry wojewódzkiej w boksie.

Pierwsze zgrupowanie kadry młodzików Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego odbędzie się w dniach od 1 do 10 sierpnia 2016 roku nad Jeziorem Białym w Okunince. Podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego na obozie treningowym będą przygotowywać się do startu w Międzywojewódzkich Eliminacjach do Mistrzostw Polski Młodzików w boksie. Treningi poprowadzi trener Józef Radziewicz.

W ubiegłym roku na zgrupowaniu kadry województwa nasz klub reprezentował - Daniel Szymecki, który później zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski Młodzików.

W tym roku również liczymy na dobre walki łukowskich pięściarzy. Będziemy na bieżąco relacjonować ich sportowe poczynania. Zachęcamy do trzymania kciuków za ich dobre przygotowanie na zgrupowaniu, a później wygrane walki w eliminacjach do Mistrzostw Polski.

Obrączkowanie bocianów


zdjęcia

Dnia 22 czerwca 2016 r. grupa młodzieży Gimnazjum nr 2 wraz z p. Małgorzatą Chrobak i p. Arturem Baranowskim wybrała się na obrączkowanie bocianów. Kiedy dojechaliśmy na miejsce z niecierpliwością zaczekaliśmy na p. Ireneusza Kaługę z ogólnopolskiej organizacji przyrodniczej w Siedlcach o nazwie Grupa Ekologiczna. Swoją wyprawę zaczęliśmy od miejscowości Borki-Wyrki.

Więcej o udziale naszej młodzieży w akcji obrączkowania bocianów w albumie z wycieczki:

Kliknij, aby otworzyć album

Artykuł z akcji obrączkowania bocianów w Podlasie24:

Kliknij, aby otworzyć

Inicjatywa podjęta w ramach projektu Erasmus+ "Młodzież, wielojęzyczność i perspektywy pracy w Europie".

Uroczyste zakończenie roku szkolnegozdjęcia

W dniu 24 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016.

Uroczystość odbyła się w dwóch grupach. O godzinie 9.15 zebrali się uczniowie klas I i II, a o 11.00 uczniowie klas III, aby po raz ostatni w tym roku wspólnie zaśpiewać hymn Polski, usłyszeć życzliwe słowa gratulacji i życzeń z ust dyrektora szkoły - pana Artura Baranowskiego.

W imieniu Burmistrza Miasta Łuków głos zabrał Sekretarz Miasta pan Ryszard Szczygieł. Podczas uroczystości gościliśmy również Naczelnika Wydziału Edukacji - pana Marka Króla oraz przedstawicieli Rady Rodziców.

Wszyscy uczniowie, którzy zakończyli rok szkolny z wyróżnieniem otrzymali świadectwa z rąk pana dyrektora. Uczniowie ze stuprocentową frekwencją otrzymali nagrody książkowe. Na koniec wszyscy uczniowie spotkali się w gronie klasowym z wychowawcami. I w ten uroczysty sposób rok szkolny 2015/2016 został zakończony.

Master TV o działaniach naszego gimnazjum

Telewizja Master TV Łuków towarzyszy wielu działaniom podejmowanym w naszym gimnazjum. Przedstawiamy materiały dotyczące ostatnich wydarzeń. Dziękujemy telewizji za obecność w życiu szkoły.

IV Łukowski
Festiwal Nauki i Sztuki

II Powiatowy Konkurs
Wiedzy
o Bezpieczeństwie

Spotkanie
z Lidią Chojecką-Leandro

Uczniowie
w Rumunii
ERASMUS+

Marta Pawlikowska - podziękowanie Starosty Łukowskiego


zdjęcia

W dniu 20 czerwca 2016 r. Starosta Łukowski Pan Janusz Kozioł wręczył podziękowania oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd Powiatu Marcie Pawlikowskiej zawodniczce sekcji kickboxingu KSW Łuków działającej w ramach Stowarzyszenia Społeczno - Kulturalnego "Nasz Region" przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łukowie w związku ze zdobyciem brązowego medalu w Pucharze Świata "Austrian Classics".

Marta Pawlikowska jest uczennicą Gimnazjum nr 2 w Łukowie i od kilku lat promuje Powiat Łukowski na arenie międzynarodowej. Podopieczna trenera Zenona Pawlikowskiego weźmie udział w konsultacjach treningowych Kadry Narodowej Kadetów Polskiego Związku Kick-Boxingu w formule light contact, które odbędą się w dniach 6-10 lipca 2016 roku w Pułtusku. Zarówno Marta jak i jej trener, dyrektor Gimnazjum nr 2 Artur Baranowski oraz prezes Stowarzyszenia Nasz Region Zbigniew Biaduń przyjęli gratulacje oraz podziękowania za godne reprezentowanie i promocję Powiatu Łukowskiego na zawodach sportowych rangi międzynarodowej.

Sukces szachistów


zdjęcia

W dniu 16 czerwca 2016 roku w Siemieniu koło Parczewa odbył się Wojewódzki Turniej Szkół Gimnazjalnych w Szachach o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty. W turnieju wystartowalo 46 zawodników reprezentujących szkoły z terenu województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Julia Piwowarczyk, Aleksandra Goławska i Wojciech Golba.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt zwyciężyła uczennica Gimnazjum nr 2 w Łukowie Julia Piwowarczyk. Pozostali nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca - Aleksandra Goławska zajęła IX miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej chłopców Wojciech Golba zajął XI miejsce. W klasyfikacji drużynowej zespół Gimnazjum nr 2 w Łukowie zajął V miejsce.

Zakończenie roku szkolnego

Organizacja zakończenia roku szkolnego 2015/2016:
8.00 - Msza Święta
9.15 - zakończenie roku uczniów klas I i II
11.00 - zakończenie roku uczniów klas III

Podsumowanie IV Łukowskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem wszystkich działań, które odbyły się w ramach IV Łukowskiego Festiwalu Nauki i Sztuki przygotowanego w formie kroniki.


Kliknij, aby otworzyć kronikę


Kliknij, aby obejrzeć relację Master TV Łuków

Grupa Artystyczna REWITA


zdjęcia

W środę 15 czerwca nasze gimnazjum odwiedziła Grupa Artystyczna REWITA, która zaprosiła uczniów klas pierwszych na przygodę pełną ciekawostek, w świat magii i średniowiecza. Z bliska można było obejrzeć tarczę i miecz. Uczniowie mieli okazję poznać opis i wygląd ekwipunku i uzbrojenia rycerskiego. Mogli dowiedzieć się o prawie, kulturze, jaki był podział społeczny, czyli kto był kim w średniowieczu. Najwięcej emocji budziły tortury. Każdy chciałby posiadać na własność chociaż część takiej kolekcji. Takie na przykład dyby, oj działo by się w szkole... Ci którzy nie byli, mogą obejrzeć na zdjęciach.

Elżbieta Antoniak

Bal Gimnazjalny 2016 - zdjęcia


zdjęcia z balu (D. Nikiel)

Bal Gimnazjalny 2016

Polonez w wykonaniu naszych gimnazjalistów.
Walc w wykonaniu naszych gimnazjalistów.
Wielkie podziękowania dla Marysi Dados i Wiktorii Rybki za pięknego walca.
Brawo, dziewczęta!

Sukces Klaudii w Tarnobrzegu


zdjęcia

W dniach 9-11 czerwca w Tarnobrzegu odbył się Finał 21. Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces", jednego z największych i prestiżowych festiwali w Polsce. Konkurs przebiegał w kilku etapach, pierwsze były eliminacje rejonowe, które odbywały się w 58 ośrodkach w kraju między innymi w Łukowskim Ośrodku Kultury.

Następnie osoby nominowane mogły przystąpić do kwalifikacji regionalnych, które odbywały się w 15 ośrodkach. W sumie do konkursu przystąpiło ponad 2000 młodych wokalistów z całej Polski. Do ścisłego Finału nominację otrzymało 130 uczestników, tak więc samo dotarcie do finału było bardzo wielkim sukcesem.

Wśród najlepszych znaleźli się Łukowianie Klaudia Borejko, uczennica Gimnazjum nr 2 w Łukowie oraz Łukasz Bojaczuk.

Klaudia w finale zaśpiewała piosenkę pod tytułem "O deszczu, jesieni i..." za wykonanie której jury przyznało jej wysokie II miejsce w kategorii 14-16 lat. Przed nią uplasował się świetnie zapowiadający się młody wokalista z Warszawy - Piotr Zubek znany z muzycznych programów telewizyjnych. Klaudia jest wokalistką Studia Wokalnego Fever w Łukowie prowadzonego przez Panią Magdalenę Hymos-Sulej.

II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie
dla szkół gimnazjalnych


zdjęcia

14 czerwca b.r. odbyła się druga edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie dla szkół gimnazjalnych. Do rozgrywek w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Łukowie przystąpili uczniowie z ośmiu placówek oświatowych powiatu łukowskiego (gimnazja w Krynce, Gręzówce, Trzebieszowie, Dębowicy, Mysłowie, Stoczku Łukowskim oraz łukowskie gimnazja nr 1 i nr 2).

Konkurs składał się z części testowej oraz zadań praktycznych sprawdzających umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W jury zasiedli przedstawiciele Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Łukowie oraz słuchacze Medycznego Studium Zawodowego im. Janusza Korczaka w Łukowie.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Łukowie, reprezentowana przez uczniów klas trzecich – Marka Sadło i Jakuba Miturę. Miejsce II zdobyło Gimnazjum nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Łukowie, z zespołem w składzie: Maciej Zieliński, Maciej Rola. Uczniów przygotowała do konkursu pani Aldona Mazur. Trzecie miejsce przyznano Gimnazjum w Krynce. Szkołę reprezentowali Katarzyna Czubek i Maciej Czerski, a opiekunem grupy była pani Agnieszka Pudło.

Nagrody dla laureatów ufundował Starosta Powiatu Łukowskiego. Uczestnicy konkursu wykazali się zróżnicowanym poziomem wiedzy i umiejętności. Część drużyn zdobyła większą ilość punktów w zakresie wiedzy o bezpieczeństwie, pozostali wykazali się wyższym poziomem możliwości udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wśród zadań znalazły się m.in. wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dzieci i u osób dorosłych; pierwsza pomoc w przypadku omdlenia, oparzenia, krwotoku, porażenia prądem.

Organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Łukowie, a koordynatorem konkursu p. Agnieszka Czerska-Pawlak. Turniej został objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Łukowskiego.

Kliknij, aby obejrzeć relację Master TV Łuków

Szkolne konkursy języka angielskiego - podsumowanie

Przedstawiamy wyniki szkolnych konkursów z języka angielskiego.

Konkurs leksykalno-gramatyczny

Klasy I
I miejsce - Monika Lada 1c (72 pkt.)
II miejsce - Jakub Kryczka 1a (65 pkt.)
III miejsce - Patryk Kachniarz 1c (59 pkt.)
Klasy II
I miejsce - Natalia Olejniczak 2e (56 pkt.)
II miejsce - Julia Piwowarczyk 2c (53 pkt.)
III miejsce - Mateusz Miłkowski 2d (50 pkt.)

Aleksandra Sala


Klasy III
I miejsce - Joanna Szewczak 3a (54 pkt.)
II miejsce - Marek Sadło 3a (52 pkt.)
III miejsce - Sebastian Trochim 3a (50 pkt.)
III miejsce - Weronika Lipińska 3a (50 pkt.)

Magdalena Piasecka

Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
dla klas I i II

I miejsce - Piotr Rzymowski 2a (58/76 pkt.)
II miejsce - Jerzy Monika 2e (53/76 pkt.)
II miejsce - Wiącek Karolina (53/76 pkt.)
III miejsce - Mateusz Meges 1a (52/76 pkt.)

Anna Szklarz

Szkolny Konkursu Kultura krajów anglojęzycznych
dla klas III

I miejsce - Joanna Szewczak 3a (13 pkt.)
II miejsce - Marek Sadło 3a (12,5 pkt.)
II miejsce - Sebastian Trochim 3a (12,5 pkt.)
III miejsce - Sergiusz Wasilewski 3a (12 pkt.)

Jolanta Prusak

Spektakl "Romeo i Julia"


kliknij,aby powiększyć
"Strong Will - moc siłaczy bez dopalaczy"


zdjęcia

Dnia 7 czerwca 2016 r. reprezentacja naszej szkoły: Bartek Bajora, Adrian Pieśko, Norbert Wiśniewski, Bartosz Trochym, Bartosz Boncik, Jakub Sadło, wzięła udział w profilaktycznym turnieju "Strong Will - moc siłaczy bez dopalaczy". Opiekunem naszego zespołu był p. Robert Dołęga, który dla wszystkich uczestników przeprowadził rozgrzewkę. Turniej został zorganizowany przez Fundację Cegiełkowo Pasja i Pomoc w Gimnazjum Rzemieślniczym nr 1 w Łukowie.

Były to zawody typu "STRONG MAN". W bardzo emocjonujących dyscyplinach rywalizowaliśmy z uczniami z Gimnazjum Rzemieślniczego. Nasza drużyna odniosła sukces zdobywając medale i puchary w dyscyplinach indywidualnych oraz grupowym przeciąganiu liny. Przy okazji turnieju mogliśmy dowiedzieć się o negatywnym wpływie dopalaczy i innych środków dopingujących.

"Tylko słabi gracze biorą dopalacze"


Relację i film z wydarzenia przygotował: Artur Rychta


Relacja telewizji Master TV Łuków

II Noc Bibliotek


zdjęcia

W sobotę 4 czerwca odbyła się II Noc Bibliotek. Z tej okazji Biblioteka Miejska przygotowała program poświęcony Henrykowi Sienkiewiczowi. Na spotkanie złożyły się: prezentacja multimedialna przygotowana przez pracowników biblioteki oraz program artystyczny, w którym wystąpiła także nasza młodzież. Dziewczęta zaprezentowały dwie scenki z życia bohaterów sienkiewiczowskiej Trylogii w humorystycznej wersji kabaretu "Elita" z cyklu "60 minut na godzinę".

Wystąpiły: Gabrysia Michalska jako Luśnia, Zuzia Woźniak jako Wołodyjowski, Zosia Głębicka w roli Zagłoby, Martynka Kozłowicz w roli Ketlinga, Kinga Wysokińska jako Mellechowicz i Emilka Zabłocka jako Baśka Wołodyjowska.

Przygotowała Dorota Ratyńska.

Powiatowy konkurs plastyczny
"Moja ulubiona postać z książki Henryka Sienkiewicza"

Z okazji roku 2016 - roku Henryka Sienkiewicza Miejska Biblioteka Publiczna w Łukowie zorganizowała powiatowy konkurs plastyczny "Moja ulubiona postać z książki Henryka Sienkiewicza". Nasi uczniowie zdobyli znaczące lokaty:
I miejsce - Martyna Kozłowicz (3a) (na fotografii kolorowy "Portret Bohuna" jej autorstwa)
II miejsce - Kinga Komorowska (1e) (nietypowa technika - rysunek długopisem)
wyróżnienia - Róża Trybuch (3a) i Kinga Golecka (3c)

Uczennice przygotowała do konkursu p. Agnieszka Czerska-Pawlak.

Motocyklowe "Dni Łukowa"


kliknij, aby powiększyć

Czterej nasi uczniowie: Filip Bednarczyk, Kuba Siemionek, Rafał Łukasik, Adrian Pieśko i wielu, wielu naszych absolwentów i absolwentek wzięło udział w Paradzie Motocyklowej w ramach tegorocznych obchodów Dni Łukowa.

Na miejscu zbiórki (parking przed Szkołą Podstawową nr 5) nasi uczniowie wysłuchali instrukcji swojej nauczycielki i pogadanki prezesa Stowarzyszenia Motocyklowego. Trasa przejazdu przebiegała ulicami: Siedlecką, Piłsudskiego, Warszawską, Rogalińskiego, Partyzantów, Wyszyńskiego, Kozią, Kwiatkowskiego, Zdanowskiego na Plac Wolności i Solidarności.

Parada w tym roku była wyjątkowo sprawna i bezpieczna, a nasi uczniowie zasługują na szczególną pochwałę za zdyscyplinowaną jazdę. Na Placu Wolności i Solidarności wręcz brakowało dla naszych maszyn miejsca, naliczyliśmy ok. 200 pojazdów. Na placu, a raczej na przyległej ulicy, nasi uczniowie wzięli udział w konkursach poprowadzonych przez członków Stowarzyszenia Motocyklowego Bears Riders Łuków z całkiem dobrymi wynikami!

Agnieszka Domijańska

IV Łukowski Festiwal Nauki i Sztuki

Zapraszamy na IV Łukowski Festiwal Nauki i Sztuki, który odbędzie się w dniach 9 - 11 czerwca 2016 r. Patronat naukowy nad festiwalem objął Dziekan Wydziału Biologii i Nauk o Środowisku UKSW w Warszawie oraz Dyrektor Instytutu Biologii, Wydziału Przyrodniczego UPH w Siedlcach.


kliknij, aby powiększyćkliknij, aby powiększyć
Mobilne planetarium - warsztaty w najbliższą sobotę
IV Łukowski Festiwal Nauki i Sztuki


kliknij, aby powiększyć
XIV Miejski Konkurs Chemiczny


kliknij, aby powiększyć

Dnia 31 maja 2016 r. w Gimnazjum nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Łukowie odbył się XIV Miejski Konkurs Chemiczny. Osiemnastu uczniów łukowskich gimnazjów miało okazję zaprezentować swoje umiejętności rozwiązując 10 zadań zamkniętych i 5 otwartych. W oczekiwaniu na wyniki, uczniowie oraz zaproszeni goście uczestniczyli w pokazach doświadczeń chemicznych.

Z dumą informujemy, że Natalia Jagodzińska, uczennica klasy II a, zajęła II miejsce w XIV Miejskim Konkursie Chemicznym.

Wyróżnieni uczniowie z naszej szkoły to: Katarzyna Szczygielska, Wiktoria Opalińska, Beata Matusiak, Daria Jóźwik i Adrian Kopeć.

Prace sprawdzała komisja w składzie: Bożena Skwarek, Joanna Szczygielska i Urszula Wojtalska. Nagrody dla uczniów ufundował Burmistrz Miasta Łuków Dariusz Szustek.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w konkursach z chemii w klasie trzeciej.

Urszula Wojtalska

Wycieczka do Wigierskiego Parku Narodowego


zdjęcia

17 maja we wtorek o godz. 6.30 wyjechaliśmy na najlepszą wycieczkę jaką mogliśmy sobie wymarzyć. W czasie sześciogodzinnej podróży zatrzymaliśmy się w miejscowości Suchowola, gdzie znajduje się środek Europy. Jest to także miejsce urodzenia ks. Jerzego Popiełuszki.

Pierwszego dnia, zaraz po przyjeździe zwiedziliśmy Zespół Pokamedulski nad jeziorem Wigry i weszliśmy na wieżę, aby zobaczyć przepiękną okolicę oraz kościół Niepokalanego Poczęcia NMP. Kościół udostępniony jest dla turystów, a w podziemiach znajdują się zwłoki pierwszego biskupa wigierskiego - ks. Franciszka Karpowicza i innych kamedułów.

Potem pojechaliśmy do siedziby Wigierskiego Parku Narodowego w miejscowości Krzywe. Tam obejrzeliśmy film o tym parku, wystawę przyrodniczą "Nad Wigrami" z ciekawymi okazami wypchanych zwierząt. Dodatkową atrakcją był ogromny szczupak, którego w tym dniu znalazł turysta nad jednym z jezior zwanych tu sucharami. Następnie rozwiązywaliśmy quizy przyrodnicze.

Kolejny punkt programu to przejście ścieżką edukacyjną "Suchary", podczas której pani przewodnik zapoznała nas z gatunkami roślin oraz cechami jezior Suchar I i Suchar II. Dopiero o godz. 17.00 dojechaliśmy do naszego ośrodka, gdzie zakwaterowaliśmy się w przytulnych, jeszcze ogrzewanych pokojach. Po kolacji mieliśmy czas wolny, więc niektórzy poszli na boisko pograć w piłkę. Dzień był bardzo udany.

W środę wyruszyliśmy do Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Na początku zwiedziliśmy Izbę Pamięci Jaćwieskiej i obejrzeliśmy film opowiadający o historii tych ziem. Potem pojechaliśmy nad najgłębsze w Polsce jezioro Hańcza, a następnie zobaczyliśmy monumentalne wiadukty w Stańczykach.

Cały czas dopisywała nam pogoda, więc mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy Suwalszczyzny. Wieczorem odbyło się ognisko z tańcami i śpiewaniem znanych piosenek. Nie zabrakło dobrej energii i przyjaznej atmosfery.

W czwartek pojechaliśmy do miejscowości Słupie na zajęcia edukacyjne. Były one bardzo ciekawe. Podzieleni na dwie grupy określaliśmy wiek i wysokość drzew, rozpoznawaliśmy drzewa, krzewy i rośliny zielne. Druga grupa badała makrofaunę jeziora Wigry, czyli po prostu wyławiała z jeziora sitkiem różne drobne zwierzęta bezkręgowe np. pijawki, rureczniki, kiełże i rozpoznawała je pod binokularem.

Po obiedzie zaś wybraliśmy się do aquaparku w Suwałkach, gdzie też było dużo wrażeń. W piątek zwiedziliśmy Muzeum Wigier i przeszliśmy ścieżką przyrodniczą "Ols", która bardzo nam się podobała. Następnie odbyliśmy rejs statkiem z Augustowa do Studzienicznej tzw.szlakiem papieskim. Po obiedzie ruszyliśmy w drogę powrotną i o godzinie 21.00 byliśmy już w Łukowie.

Myślę, że wycieczka wszystkim się podobała i chcielibyśmy wrócić tam jeszcze raz. Atmosfera, pogoda i dobry humor nam dopisywały. Nic dodać nic ująć.

Ola Cisiak, kl.I c

Spotkanie z Dobromiłem Makowskim


zdjęcia

Dnia 30 maja 2016 r. uczniowie klasy Ie wraz z p. Danielem Lonty brali udział w spotkaniu z Dobromiłem Makowskim - autorem projektu RapPedagogia. Spotkanie było organizowane przez Gimnazjum nr 1 w Łukowie z okazji Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

Dobromił Makowski opowiedział zgromadzonej młodzieży o tym jak przed laty sam mierzył się z wieloma problemami będąc wychowankiem Domu Dziecka. Jako młody człowiek przedawkował narkotyki i omal nie umarł. Obecnie jeżdżąc po Polsce dociera do wielu szkół, domów dziecka, domów poprawczych i zakładów karnych mówiąc do młodzieży iż można żyć inaczej.

Obecnie mieszka w Pabianicach z żoną Bogumiłą i córeczką Dobrusią oraz synkiem Lubomirem, gdzie od 2011 roku jest założycielem "Centrum Młodzieżowego". Założyciel fundacji "Młodzi dla Młodych". W latach 2008-2009 prezenter w programie TVP 1 - Raj. Od 2009 r. współorganizator imprezy młodzieżowej "Festiwal Praski", realizowanej na warszawskiej Pradze.

Daniel Lonty

Ogłoszenia z ostatniej chwili

Zapraszamy zainteresowanych uczniów do zakładki "OGŁOSZENIA z ostatniej chwili", w której została zamieszczona lista kandydatów do klasy pierwszej dwujęzycznej oraz lista kandydatów do klasy pierwszej sportowej - grupa chłopców.

Selfie+ - gala wręczenia nagród


kliknij, aby powiększyć

W dniu 22 kwietnia 2015 roku odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie Selfie+ programu Erasmus+. W gali wzięli udział autor zdjęcia Pan Dariusz Nikiel, uczennice Aleksandra Cisiak i Julia Oknińska oraz koordynator projektu Artur Baranowski. Dla naszego Gimnazjum została przyznana nagroda specjalna, którą był przenośny mini-projektor. W sesji zdjęciowej pomagała Pani Karolina Pytlak, z Rady Rodziców wykonując w pełni profesjonalne make-up'y. Relacja z gali została nagrana przez naszą lokalną telewizję MasterTV, za co dziękujemy Panu Ireneuszowi Mateńce.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=c4rqM-06Afs

Strona projektu: http://workperspectivesineurope.gim2.lukow.pl/

Wyniki Olimpiady Matematycznej OLIMPUS - sesja wiosenna

Przedstawiamy listę laureatów sesji wiosennej Olimpiady Matematycznej OLIMPUS i gratulujemy sukcesu.

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego
KANGUR 2016

Gratulujemy naszym uczniom sukcesów w konkursie matematycznym Kangur 2016. Najlepszy wynik w szkole uzyskał Kacper Król (uczeń klasy 1c). Przedstawiamy listę wszystkich wyróżnionych w tym konkursie.

Spotkanie z Lidią Chojecką-Leandro


zdjęcia

Nasze gimnazjum gościło wielką gwiazdę sportu, biegaczkę na 1500m i 3000m - Lidię Chojecką-Leandro. Ta wspaniała lekkoatletka była trzykrotnie uczestniczką igrzysk olimpijskich, zdobyła złoty medal na Halowych Mistrzostwach Europy w 2005 roku, dwa złote medale na Halowych Mistrzostwach Europy w 2007 roku (tu uznana została za najlepszą uczestniczkę), na Mistrzostwach Polski zdobyła 27 medali, w tym 21 złotych, ustanowiła rekordy Polski na dystansach: 1500, 3000 i 5000 metrów.

Spotkanie z uczniami i nauczycielami szkoły rozpoczęło się uroczystym wciągnięciem flagi olimpijskiej przy wtórze hymnu olimpijskiego, a następnie lekkoatletka opowiedziała o swojej karierze. Na koniec spotkania p. Chojecka odpowiadała na pytania publiczności. Młodzież pytała mistrzynię m.in. o znajomość języków, przyjaźnie "z bieżni", podróże po świecie, najlepsze i najgorsze starty w zawodach. Brawami "Dwójka" podziękowała p. Lidii Chojeckiej-Leandro za niezwykłą wizytę, a dyrektor szkoły p. Artur Baranowski i Naczelnik Wydziału Oświaty p. Marek Król wręczyli kwiaty i upominki. Po spotkaniu p. Lidia rozdawała autografy, chętnie pozowała do zdjęć. Uczniowie zaprosili słynną lekkoatletkę na kolejną wizytę.

Lidia Chojecka-Leandro odwiedziła naszą szkołę na zaproszenie nauczyciela p. Roberta Dołęgi.

Kliknij, aby obejrzeć relację Master TV Łuków

Agnieszka Domijańska

Następna strona
Copyright © 2000-2016 Aneta Paszkiewicz