Listy klas pierwszych 2014/2015

Listy klas pierwszych zamieszczone są w zakładce "Ogłoszenia z ostatniej chwili", znajdującej się po prawej stronie.

Kolonie w Pobierowie


zdjęcia

W dniach 30 czerwca - 11 lipca 2014 r. grupa 52 dzieci z łukowskich szkół przebywała na koloniach w przepięknej nadmorskiej miejscowości Pobierowo. Wypoczynek 11 dzieci, w tym 5 - ze Szkoły Podstawowej nr 5 i 6 - z Gimnazjum nr 2 dofinansowany został przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Wakacyjny wyjazd dzieci możliwy był dzięki pani Barbarze Walczak, organizatorce kolonii. P. Basia ma już ogromne doświadczenie w tej dziedzinie, gdyż kolonie organizuje od wielu lat. Opiekunami dzieci byli głównie nauczyciele z gimnazjum - p. Monika Duszyńska, p. Aneta Łaguń, p. Daniel Lonty. Podstawówkę reprezentowała p. Joanna Bartmańska. Jeden z wychowawców p. Maciej Chmielewski niezwiązany był z łukowskim środowiskiem. Wspomnieć należy też o p. Dorocie Kawińskiej sprawującej opiekę medyczną nad dziećmi. Należy podkreślić, że wszyscy wychowawcy, w tym pielęgniarka sprawowali opiekę w ramach wolontariatu, nie pobierając wynagrodzenia.

Program koloni był bardzo bogaty. Dzięki przepięknej pogodzie, dzieci mogły do woli korzystać z morskich kąpieli i zabawy w piasku. Poznały także okoliczne miejscowości turystyczne, tj. Trzęsacz, Kołobrzeg, Międzyzdroje i Świnoujście. Jedną z atrakcji był rejs statkiem Wikingów czy mianowanie na kanoniera w Forcie Gerharda. Ogromnym przeżyciem i wspaniałą zabawą był przemarsz ulicami Pobierowa orszaku Neptuna i chrzest kolonistów, czy wybór na miss i mistera.

Aneta Łaguń

Rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2014/2015


Rekrutacja do klasy I

Lista uczniów przyjętych
do klasy pierwszej 2014/2015


Lista uczniów nieprzyjętych
do klasy pierwszej 2014/2015


Lista rezerwowa
do klasy pierwszej 2014/2015

Mediacje rówieśnicze już po raz kolejny w naszym powiecie


zdjęcia

Nasze gimnazjum we współpracy z kilkoma szkołami z terenu województwa - Zespołami Oświatowymi w Mysłowie i Stoczku Łukowskim oraz Zespołami Szkół w Wojcieszkowie i Krynce- znalazło się w gronie 40 szkół gimnazjalnych z województwa lubelskiego, które realizowały kontynuowany już program "Mediacja rówieśnicza w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży".

W trakcie trwania tego programu został ogłoszony i przeprowadzony konkurs literacko-plastyczny pt. "Rozwiązuję spory bez przemocy, czyli co wiem o sprawiedliwości naprawczej". Jego rozstrzygnięcie nastąpiło w maju br., a wyniki ogłoszono w czasie konferencji podsumowującej realizację programu w dniu 11 czerwca 2014 roku w Lublinie. Wówczas zostały laureatom konkursu wręczone nagrody. Uczniowie z gimnazjów biorących udział w programie zdobyli sześć nagród.

Oto lista naszych laureatów:
- w konkursie literackim:
II miejsce - Aleksandra Wójcik z Zespołu Oświatowego w Mysłowie
III miejsce - Żaneta Grzebisz z Gimnazjum w Krynce
Wyróżnienia: Jacek Gnurkowski z Zespołu Szkół w Wojcieszkowie oraz Dominika Zalewska i Milena Kwiatkowska z Zespołu Oświatowego w Stoczku Łukowskim
- w konkursie plastycznym:
I miejsce - Paulina Burdon z Gimnazjum nr 2 w Łukowie
II miejsce - Dominika Markowska i Katarzyna Piskorz z Zespołu Szkół w Krynce

W Gimnazjum nr 2 w Łukowie w dniu 23 czerwca 2014 r. odbyła się podsumowująca konferencja, na którą zaprosiliśmy wielu gości, aby ideę programu rozpowszechnić. Mamy nadzieję, że inne szkoły z naszego terenu w kolejnej edycji programu wezmą udział.


Mediacje rówieśnicze (relacja telewizji MasterTV)

Małgorzata Knap

Telewizja MasterTV relacjonuje działania naszej szkoły

Telewizja MasterTV przez cały rok szkolny towarzyszyła wielu naszym przedsięwzieciom, relacjonując działania naszych uczniów i nauczycieli. Oto relacje z kilku ostatnich wydarzeń.


I Miejski Przegląd Projektów Gimnazjalnych

II Łukowski Festiwal Nauki i Sztuki

Przystanek Rosja

Mediacje rówieśnicze
Obrączkowanie młodych bocianów


zdjęcia

25 czerwca i 1 lipca uczniowie naszej szkoły brali udział w obrączkowaniu młodych bocianów w gminie Mokobody oraz w okolicach Korczewa. Każdy uczestnik akcji mógł nadać imię swojemu boćkowi i otrzymał potwierdzający ten fakt certyfikat. Młodzież miała także możliwość obejrzenia bocianiego gniazda z bliska, a także poszerzenia swojej wiedzy o życiu i zwyczajach tych pięknych ptaków. Te informacje w ciekawy sposób i z ogromną pasją przekazywał nam p. Ireneusz Kaługa - główny organizator całej akcji, kierujący Grupą Ekologiczną z Siedlec.

Podczas obrączkowania bocianów w okolicach Korczewa kręcony był także film, który będzie rozpowszechniony w Libanie, aby w ten sposób zapobiegać bestialskiemu mordowaniu tych ptaków w czasie ich przelotu przez ten kraj. Nasze gimnazjum będzie uczestniczyć w obrączkowania bocianów także w następnym roku. Już od września będziemy zbierać pieniądze na obrączki, co jest warunkiem bezpośredniego udziału w akcji.

Małgorzata Chrobak

"Moralność Pani Dulskiej"


Galeria 1 (fot. Agnieszka Domijańska)

Galeria 2 (fot. Dariusz Nikiel)

Kolejny sukces sceniczny "Dwójki" za nami. W niedzielne popołudnie widownia Łukowskiego Ośrodka Kultury zapełniła się do ostatniego miejsca. Przed wejściem gimnazjaliści ze szkolnego koła Caritas rozdawali za dobrowolne datki płyty z nagraniem swojego spektaklu "Zemsta", które były biletem wstępu na spektakl. Cel był szczytny: kontynuacja pomocy dla chorej Renatki.

Tym razem zebrane pieniądze (ok. 650 zł) wspomogą zakup sprzętu medycznego do rehabilitacji dziewczynki. Sam spektakl zachwycił lekkością i finezją gry - młodzi aktorzy rozbawili publiczność niezwykłym talentem komediowym, poradzili sobie w każdej sytuacji. Czyżby to była rutyna aktorska? Grupie uczniów szkolnego koła Caritas z Gimnazjum nr 2 w Łukowie po raz kolejny należą się gratulacje za pomysł i ciężką pracę.

Do sukcesu przyczynili się także: nauczycielka - Aneta Łaguń, dyrektor szkoły - Artur Baranowski, ks. Mariusz Czerwiński. Spektakl patronatem objęli: Poseł Ziemi Łukowskiej – Cezary Kucharski i Burmistrz Miasta Łuków – Dariusz Szustek.

Obsada: Kasia Gołębiowska, Kacper Orzeł, Sara Załęska, Ania Matejko, Julka Dudzińska, Emilka Zabłocka, Natalka Krasuska, Zuzia Woźniak, Maciek Sobczyk
Reżyseria: Aneta Łaguń


Nagranie spektaklu - zapraszamy do obejrzenia

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

td>

zdjęcia

zdjęcia (fot. Dariusz Nikiel)

Długi rok szkolny 2013/2014 za nami. W Gimnazjum nr 2 w Łukowie pożegnalna akademia przebiegała w miłej atmosferze, gdyż wyjątkowo liczna grupa gimnazjalistów z najwyższą średnią ocen otrzymała dyplomy i nagrody książkowe. Podziękowano także uczniom ze stuprocentową frekwencją oraz działającym w Samorządzie Uczniowskim.


Miłym akcentem był dyplom i tablet dla Aleksandry Pieńkus - laureatki ogólnopolskiego konkursu Komendy Głównej PSP pod hasłem "Bądź bezpieczny w swoim domu", wręczony przez przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej. W wakacyjny nastrój wprowadził gimnazjalistów koncert życzeń oraz żartobliwe prezentacje multimedialne klas trzecich. Bezpieczne wakacje czas zacząć!

Agnieszka Domijańska


Dzień Otwarty w Ośrodku dla Uchodźców


zdjęcia

Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do Ośrodka dla Uchodźców na Dzień Otwarty, który odbył się 17 czerwca 2014 r. Na początku odbyło się uroczyste rozpoczęcie, na którym przybliżono historię ośrodka oraz jej mieszkańców - Czeczenii i Ukrainy. Obecnie w Ośrodku dla Uchodźców znajduje się ok. 330 osób. Następnym punktem programu było zwiedzanie ośrodka, gdzie mogłyśmy zobaczyć m.in. meczet, stołówkę, przedszkole, klasę lekcyjną, gabinet pielęgniarki i mieszkanie jednej z rodzin czeczeńskich.

Potem usłyszeliśmy historię i hymn mieszkańców Ukrainy. Następnie zaprezentowali oni swoje narodowe tańce. Mogliśmy porozmawiać z jej mieszkańcami, dzięki czemu zrozumieliśmy, jakie trudności ich spotkały. Na zakończenie zaprosili nas na poczęstunek i mogliśmy spróbować czeczeńskich potraw. Bardzo cieszymy się, że mieliśmy okazję wybrać się tam i poznać tych wspaniałych ludzi. Dzięki temu zrozumieliśmy, że powinniśmy cieszyć się z tego, co mamy i nie narzekać na nasze drobne problemy.

Wiktoria Rybka


Zwycięstwo w turnieju "Bezpieczne gimnazjum"


zdjęcia

4 czerwca 2014 r.uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w turnieju prewencyjnym sportowo-rekreacyjnym "Bezpieczne gimnazjum". Rozgrywki miały miejsce na terenie Gimnazjum nr 3 w Łukowie. Naszą placówkę reprezentowała grupa w składzie: Dominika Wierzbicka (3b), Cezary Świderski (3d), Katarzyna Płudowska (2b), Rafał Celiński (2g), Eliza Redzik (1d), Jan Milewski (1f).

Wśród konkurencji były: udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, test wiedzy o bezpieczeństwie, rowerowy i motorowerowy tor przeszkód, bieg sztafetowy z przeszkodami i przeciąganie liny. Nie obyło się bez dramatycznych momentów i spektakularnych upadków :-) Nasza drużyna zdobyła (podobnie jak w roku ubiegłym) pierwsze miejsce. Każdy z uczniów otrzymał nagrodę - tablet, nauczyciel - radiobudzik, a szkoła - puchar i wyposażenie dla rowerzysty: kask, sakwy oraz kamizelkę. Uczniów przygotowała do konkursu p. Agnieszka Czerska - Pawlak. Opiekę nad grupą kibiców (drużynę dzielnie wspierała klasa 3b), fachowe doradztwo oraz relację fotograficzną zapewniła p. Agnieszka Domijańska.

Agnieszka Czerska-Pawlak


Młodzież i nauczyciele z Kaliningradu w naszej szkole


zdjęcia

W dniach 11-17 czerwca 2014 r. w naszej szkole gościliśmy 10-osobową grupę Rosjan w ramach II edycji Letniej Międzynarodowej Szkoły Językowej. Organizatorki przedsięwzięcia - Zofia Ochnik i Agnieszka Czerska – Pawlak w roku ubiegłym wraz z gimnazjalistami z "Dwójki" odwiedziły szkołę w Bolszoje Isakowo w obwodzie kaliningradzkim. Obecna wizyta młodzieży rosyjskiej jest kontynuacją nawiązanej tam współpracy.

Uczestnicy szkoły językowej odwiedzili m.in. Muzeum Regionalne w Łukowie i Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, podziwiali rezerwat Jata, zwiedzili Warszawę, Lublin i Kozłówkę, brali udział w ognisku i zajęciach sportowych na terenie LZS w Turzych Rogach oraz w wernisażu wystawy prac plastycznych uczniów Gimnazjum nr 2 w Łukowskim Ośrodku Kultury, a także w zajęciach językowych na terenie szkoły. Młodzi Rosjanie zostali przez uczniów zaproszeni na bal absolwentów, gdzie spotkali się z ogromnym zainteresowaniem oraz życzliwością ze strony gimnazjalistów. Okazało się, że młodzież rosyjska i polska dobrze się ze sobą porozumiewa, a warto dodać, że dla wielu polskich uczniów była to pierwsza możliwość rozmowy z rówieśnikiem posługującym się na co dzień językiem rosyjskim. Obie strony były sobą zachwycone. Czyżby był to pierwszy krok w kierunku przełamywania stereotypów?

Wizyta zakończyła się polsko-rosyjskim pokazem tańca, pieśni i recytacji. Podczas pokazu wręczono nagrody laureatom licznych konkursów (m.in. konkursu plastycznego "Matrioszka", wiedzy o Rosji, tłumaczeniowego i leksykalno-gramatycznego), organizowanych w Gimnazjum nr 2 w ramach programu „Przystanek Rosja”.

Głównym sponsorami Letniej Międzynarodowej Szkoły Językowej byli: p. Dariusz Szustek, Burmistrz Miasta Łukowa; p. Janusz Kozioł, Starosta Powiatu Łukowskiego; p. Cezary Kucharski, poseł na Sejm RP; p. Grażyna Prokopiuk, prezes zarządu Zakładów Mięsnych w Łukowie; p. Tomasz Madoń, prezes zarządu Państwowej Komunikacji Samochodowej w Łukowie; p. Artur Baranowski, dyrektor Gimnazjum nr 2 w Łukowie oraz rodzice uczniów, którzy gościnnie przyjęli w swoich domach rosyjską młodzież. W dniu wyjazdu rosyjskich gości było wiele łez, uścisków i zapewnień o przyjaźni. Rozstanie było naprawdę wzruszające. Nie zabrakło również rodziców polskich uczniów, którzy przez ten krótki czas polubili rosyjską młodzież i z żalem się z nimi żegnali. Obie szkoły wyraziły chęć dalszej współpracy.

Agnieszka Czerska-Pawlak


Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014
odbędzie się w dniu 27 czerwca 2014 r. o godzinie:
9.00 dla uczniów klas I i II,
10.00 dla uczniów klas III.


Szkolny Konkurs Matematyczny

W dniu 10 czerwca 2014 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas I i II. W konkursie udział wzięło 16 uczniów z klas pierwszych i 26 uczniów z klas drugich. Komisja konkursowa wyłoniła spośród nich najlepszych matematyków. Oto oni:

Szkolny Konkurs Matematyczny klas I
I miejsce - Wiktor Stępniewski (Id)
II miejsce - Łukasz Dybciak (Ie)
III miejsce - Jakub Żętała (Ic)

Szkolny Konkurs Matematyczny klas II
I miejsce - Jakub Suchodolski (IIg)
II miejsce - Katarzyna Nowicka (IId), Jakub Wereszczyński (IId)
III miejsce - Bartosz Kołomański (IIe)


"Dwója Volleyball" na Festiwalu Siatkówki w Lublinie


zdjęcia

Tak jak w ubiegłym roku siatkarki z Gimnazjum nr 2 w Łukowie wzięły udział w XX Międzynarodowym Festiwalu siatkówki i mini siatkówki, który odbył się w dniach 20-22 czerwca 2014 roku w Lublinie. W imprezie wzięło udział łącznie ponad 300 młodych siatkarzy oraz siatkarek grających w kategoriach: krasnala, skrzata, i młodzika. Losowanie dla naszych siatkarek było niezbyt łaskawe, ponieważ razem z nimi w grupie znalazły się doświadczone stażem i umiejętnościami siatkarskimi zespoły z Lublina tj. Salos i Sobieski 46, drużyny Olimp Opole Lubelskie, Dziewiątka Puławy i UKS Unin.

Ogranie oraz zdobyte w rozgrywkach ligowych doświadczenie rywalek okazały się zbyt duże dla dziewcząt z "Dwójki". Nadmienić należy, że zespoły z Lublina i Opola Lubelskiego są etatowymi finalistami rozgrywek Gimnazjady w kategorii młodziczek. Ostatecznie dziewczęta z "Dwójka Volleyball" zajęły 10 miejsce pokonując w niedzielnych rozgrywkach drużynę z Puław.

Łukowskie siatkarki zagrały w składzie: Dorota Redzik, Zuzanna Gajdzis, Natalia Winiarska, Julia Kiełczewska, Izabela Myka, Weronika Świderska, Marta Lada, Natalia Jaroszkiewicz, Marta Dębiak i Anna Pniewska. Trenerem grupy jest Mariusz Kiełczewski.

Mariusz Kiełczewski


I Finał Powiatu w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców


zdjęcia

Dnia 5 czerwca 2014 r. w Trzebieszowie odbył się pierwszy Finał Powiatu w siatkówce plażowej. Wzięło w nim udział sześć zespołów dziewcząt i osiem zespołów chłopców. Naszą szkołę reprezentowały dwie męskie dwójki, które sklasyfikowane zostały na:

4 miejscu - Adam Andruszak, Cezary Łukasik
7 miejscu - Cezary Świderski, Damian Ksok.
Opiekunem jest Mariusz Kiełczewski.

Mariusz Kiełczewski


Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego


powiększ

W roku szkolnym 2013/2014 w Gimnazjum nr 2 w Łukowie zorganizowano po raz kolejny Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English High Flier i English Ace. Wielu uczniów z "Dwójki" uzyskało bardzo dobre wyniki w tych konkursach. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych uczniów znaleźli się:

Sebastian Trochim (kl. 1a)
Monika Chołost (kl. 3c)
Kacper Orzeł (kl. 3f)
Bartosz Zdanikowski (kl. 2g)
Joanna Szewczak (kl. 1a)
Karol Pasternak (kl. 2d)
Zuzanna Wolska (kl. 3e)
Marta Bartochowska (kl. 3c)
Weronika Kożuch (kl. 3d)
Julia Sosnowska (kl. 3d)
Natalia Zielant (kl. 3a)

Magdalena Piasecka


I Miejski Przegląd Projektów Gimnazjalnych


zdjęcia

W dniu 18 czerwca 2014 r. w naszym gimnazjum odbył się I Miejski Przegląd Projektów Gimnazjalnych. Wśród zaproszonych gości byli m.in. zastępca Burmistrza Miasta Łukowa, Pan Marcin Mateńko oraz wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Łukowie, Pani Anna Marciniuk. Przybyli do nas koordynatorzy projektów, pedagodzy i grupy projektowe. W przeglądzie uczestniczyli również uczniowie klas I naszego gimnazjum.

Każda ze szkół zaprezentowała trzy najlepsze projekty zrealizowane przez uczniów w roku szkolnym 2013/2014. Była to jedyna w swoim rodzaju okazja, by pochwalić się wynikami swojej pracy, pokazać ukryte talenty i zaszczepić w młodszych kolegach chęć do pracy w grupie projektowej w przyszłym roku. Na inwencję twórczą i kreatywność łukowskiej młodzieży nie mogliśmy narzekać. Zaskoczyła nas wszechstronność podejmowanych tematów, innowacyjność opracowywanych zadań i rozwiązań. Uroczystość poprowadzili Katarzyna Gołębiowska i Kacper Orzoł (IIIf). Szkolnym koordynatorem całego przedsięwzięcia była Pani Urszula Wojtalska. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. I Miejski Przegląd Projektów Gimnazjalnych odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Łuków, Pana Dariusza Szustka.

Gimnazjum nr 1 reprezentowali:
Tytuł projektu: Młodzi i Jan Paweł II - czy dziś nauczanie Jana Pawła jest znane młodzieży?
Opiekun: Bożena Pietrzak
Uczniowie: Amadeusz Pietrzak, Bernard Klębowski, Dominika Płudowska, Jakub Makosz, Dominik Leśniak, Mariusz Matacz, Weronika Pieńkusz, Mateusz Czyżo

Tytuł projektu: Czy uczniowie naszego gimnazjum mają pasje?
Opiekun: Agata Niewęgłowska
Uczniowie: Jakub Boulahia, Rafał Jaworski, Filip Szczęśniak, Radosław Szustek

Tytuł projektu: Muzyczni idole rosyjskich nastolatków.
Opiekun: Ilona Dmowska
Uczniowie: Karolina Matysiak, Natalia Szczygielska, Daria Tyszkiewicz, Arkadiusz Jasiński, Katarzyna Kosmala, Łukasz Bojaczuk, Norbert Kuźniak, Izabela Mościcka

Gimnazjum nr 2 reprezentowali:
Tytuł projektu: Jak chronimy przyrodę w powiecie łukowskim?
Opiekun: Małgorzata Chrobak
Uczniowie: Amira Benzerga, Wiktoria Pudło, Weronika Zabłocka, Aleksandra Smolińska, Bartosz Sójka

Tytuł projektu: Czy w Łukowie padają kwaśne deszcze?
Opiekun: Małgorzata Chrobak
Uczniowie: Patrycja Rosa, Marta Lada, Arkadiusz Zaniewicz, Patryk Zdańkowski, Przemysław Krawczyk, Bartłomiej Kiryła

Tytuł projektu: Kopciuszek – w świecie baśni braci Grimm. Przedstawienie teatralne w języku niemieckim.
Opiekun: Anna Dorosz
Uczniowie: Weronika Boboń, Aleksandra Hut, Patrycja Gałązka, Weronika Abramczuk, Aleksandra Mróz, Kacper Skólski, Maja Lisiewska, Wiktoria Sergiel, Katarzyna Nowicka, Michał Balawender, Aleksandra Sokół

Gimnazjum nr 3 reprezentowali:
Tytuł projektu: Jak wykorzystywana jest idea ekologii w sztuce?
Opiekun: Anna Karolkiewicz
Uczniowie: Łukasz Gałach, Stanisław Wiącek, Hubert Buczyński

Tytuł projektu: Czy wiesz co jesz? Tajemnicze E.
Opiekun: Małgorzata Beran
Uczniowie: Jakub Ciołek, Hubert Koc, Jakub Węgrzynowicz

Tytuł projektu: NY - Why not? Przygotowanie oferty turystycznej tygodniowego wyjazdu do kraju anglojęzycznego.
Opiekun: Agnieszka Barszcz
Uczniowie: Izabela Komorowska, Patrycja Matysiak

Urszula Wojtalska


Artystyczne sukcesy


powiększ

Muzeum Diecezjalne w Siedlcach ma w swojej kolekcji jedyny w Polsce obraz malarza El Greco. W związku z trwającym właśnie rokiem El Greco ogłoszono szereg konkursów i przedsięwzięć związanych z twórczością malarza. Uczennica Gimnazjum nr 2 w Łukowie, Monika Chołost zdobyła III miejsce w ogólnopolskim konkursie wiedzy o tym artyście, otrzymując w nagrodę tablet. Również III miejsce przyznano Marii Świder w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Ewangelia w kolorach - świątynie pod kopułą". Natomiast w powiatowym konkursie plastycznym "Rodzina - największy skarb", organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łukowie II miejsce zajęła Martyna Kozłowicz, a wyróżnienie otrzymała Aleksandra Słomka. Także w powiatowym konkursie plastycznym "Ilustracja do bajki" nagrodzono prace Zuzanny Gajdzis i Aleksandry Rosy. Wszystkie uczennice przygotowała do konkursów p. Agnieszka Czerska-Pawlak.

Agnieszka Czerska - Pawlak


Wycieczka do Londynu


zdjęcia

W dniach 23-28 maja 2014 nasi uczniowie rozpoczęli swoją przygodę z Londynem. Spędziliśmy w nim sześć niezapomnianych i pełnych wrażeń dni. Przez ten czas poznaliśmy wielu ciekawych ludzi. Ich sympatia widoczna była na każdym kroku. Nasi gospodarze byli bardzo tolerancyjni i chętnie pomagali nam poznać zawiłości języka angielskiego. Mimo kapryśnej brytyjskiej pogody udało nam się zwiedzić London Eye, Muzeum Madame Tussauds, British Museum, National Gallery, Natural History Museum, Tate Modern, The Science Museum . Ogromne wrażenie wywarły na nas wielokulturowość i otwartość Brytyjczyków oraz tętniący życiem Londyn. Wolny czas spędzaliśmy na zakupach i rozmowach z rodzinami, które nas gościły. Wróciliśmy zmęczeni, ale naprawdę zadowoleni. Potwierdziło się w pełni znane angielskie przysłowie "If you are tired of London, you are tired of life."

Anna Szklarz


Ekologiczna Sztafeta Rowerowa

Celem Sztafety jest promocja jazdy na rowerze i ograniczenie emisji CO2. W ramach działań członkowie Fundacji Ekologicznej Arka wraz z przyjaciółmi pokonają na rowerach trasę z Gdańska niemal do samych źródeł Wisły. Do akcji może dołączyć każdy. Wystarczy wsiąść na rower, pokonać dowolną trasę i wpisać ją do kalkulatora na stronie http://sztafetarowerowa.pl/.

W ten sposób można wziąć udział w promowaniu jazdy na rowerze i przyczynić się do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery. To jednak nie wszystko. Im więcej kilometrów uzbiera się bowiem na stronie, tym więcej sadzonek będą mogli zasadzić członkowie Fundacji w Rowerowym Lesie, który powstanie na zakończenie akcji.


Warsztaty chemiczne podczas II Festiwalu Nauki i Sztuki


zdjęcia

Podczas II Festiwalu Nauki i Sztuki pt. "Nauka jak kryształ" nasi uczniowie w składzie: Kacper Orzeł, Katarzyna Gołębiowska, Andżelika Popławska, Dominika Brewczyńska, Maciej Sobczyk, Kamila Fronc (III F) i Bartłomiej Wojtalski (I), przygotowani przez Panią Urszulę Wojtalską, przeprowadzili warsztaty chemiczne dla szkół podstawowych i gimnazjalnych pt. "Kryształy i nie tylko...". Na pokazie pojawili się uczniowie naszego gimnazjum, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie oraz Szkoły Podstawowej Nr 5 w Łukowie.

Nasze spotkanie było podzielone na trzy etapy:
- prezentacja o kryształach,
- warsztaty w grupach,
- pokaz ciekawych doświadczeń chemicznych.

Prezentacja o kryształach mogła być niezrozumiała dla uczniów podstawówki, dlatego objaśnieniem trudnych zagadnień zajął się Kacper Orzeł, podczas gdy reszta drużyny przygotowywała się do doświadczeń. Od samego rana na "zapleczu" wrzało od pracy, mimo to nie wszystko było jeszcze gotowe. Kiedy Kacper już skończył, nasi goście zostali podzieleni na grupy, do których przydzielono po jednym asystencie. Warsztaty o budowie różnych substancji zaciekawiły wszystkich, a w szczególności najmłodszych. Najbardziej oczekiwane (i przez gości, i przez nas) były jednak doświadczenia. Na twarzach gości pojawiało się zaskoczenie i zdziwienie, patrzyli na nas jak na czarowników! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zrobionych przez Pawła Bąka.

Urszula Wojtalska


Kiermasz używanych podręczników szkolnych

Zapraszamy uczniów naszego gimnazjum, a także naszych przyszłych pierwszoklasistów.

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW 2014/2015


Bal Gimnazjalny 2014


zdjęcia

W dniu 14 czerwca 2014 r. młodzież klas trzecich Gimnazjum nr 2 w Łukowie przepięknie wykonała uroczysty taniec polonez, którym rozpoczęła Bal Gimnazjalny 2014. Zabawa była niezwykle udana. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmu, i niech te chwile trwają w naszej pamięci jak najdłużej.


Polonez w wykonaniu uczniów klas trzecich

Aneta Paszkiewicz


II Łukowski Festiwal Nauki i Sztuki
pod tytułem "Nauka jak kryształ"


zdjęcia

W dniach 14-15 czerwca 2014 r. odbył się II Łukowski Festiwal Nauki i Sztuki pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Łuków oraz Starosty Powiatu Łukowskiego. Tytuł tegorocznej edycji festiwalu to "Nauka jak kryształ" w związku z tym iż, rok 2014 został ogłoszony przez ONZ Rokiem Krystalografii (IYCr2014). Obchodom międzynarodowym patronuje UNESCO oraz Międzynarodowa Unia Krystalografii (IUCr), a w Polsce odbywają się one pod egidą Komitetu Krystalografii PAN, Polskiego Towarzystwa Krystalograficznego oraz Polskiego Towarzystwo Chemicznego.


Strona Komitetu Krystalografii PAN


II Łukowski Festiwal wydarzeniem Międzynarodowego Roku Krystalografii 2014


Serwis PAP o II Łukowskim Festiwalu Nauki i Sztuki

W trakcie festiwalu można było posłuchać wykładów pracowników naukowych z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Uniwersytetu Przyrodniczo - Humianistycznego w Siedlcach, które objęły patronatem naukowym powyższe wydarzenie. Poza tym liczne wykłady przygotowali łukowscy nauczyciele i uczniowie. Dla uczniów szkół podstawowych przygotowano warsztaty fizyczno-chemiczne, a dla najmłodszych przedstawienie teatralne pt. "Kopciuszek". Festiwal uświetniła prezentacja multimedialna "Rezerwat Jata - nieznany ląd".
Szczegóły w programie:


powiększ

Spektakl "Kopciuszek" nagrodzony !!!

Spektakl "Kopciuszek" przygotowany pod kierunkiem p. Anny Dorosz, został laureatem IV edycja ogólnopolskiego konkursu "Nauczanie języka niemieckiego metodą projektu - projekt edukacyjny w szkole w roku 2013/2014". Konkurs zorganizowało Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego. Serdecznie gratulujemy! W dniach 11- 13 lipca 2014 r. w Gdańsku odbędzie się uroczystość wręczenia nagród oraz cykl warsztatów przygotowanych dla nauczycieli laureatów.


Lista laureatów

Szkolne Koło Caritas na wycieczce po Podlasiu


zdjęcia

9 czerwca 2014 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas udali sie na wycieczkę po Podlasiu. Trasa wiodła przez Romanów, Kodeń i Kostomłoty. W Romanowie poznaliśmy zawiłe losy i bogactwo talentów Ignacego Kraszewskiego. Mieliśmy też okazję spotkać się z samym pisarzem, na ławeczce w dworskim parku, po czym ruszyliśmy w dalszą drogę ku granicy państwa. Kodeń zachwycił nas pięknem krajobrazu i dającym poczucie stabilizacji Sanktuarium.

Tu też był czas na refleksje i podsumowanie całorocznej pracy. Prawdziwą atrakcją było spotkanie z księdzem, w ostatniej unickiej parafii w Kostomłotach, który przybliżył mam przyczyny schizmy wschodniej oraz dzieje kościoła unickiego. Stąd ruszyliśmy do domu żegnani strugami deszczu.

Aneta Łaguń


XII Miejski Konkurs Chemiczno-Ekologiczny


powiększ

powiększ

W dniu 29 maja 2014 r. w Gimnazjum Nr 1 odbył się XII Miejski Konkurs Chemiczno - Ekologiczny. W eliminacjach wzięło udział 18 uczniów z klas drugich łukowskich gimnazjów. Sprawdzian wiedzy chemicznej zawierał 25 zadań testowych jednokrotnego wyboru. Prace sprawdzała komisja w składzie: Joanna Szczygielska, Urszula Wojtalska oraz Bożena Skwarek.

I miejsce zajęła uczennica Gimnazjum nr 2 – Katarzyna Nowicka, uczennicę do konkursu przygotowywała pani Agnieszka Bilska. II miejsce - Magdalena Smyk, III miejsce - Gabriel Karwowski, uczniów z Gimnazjum nr 3 przygotowywała pani Bożena Skwarek.

Nagrody dla uczniów ufundowali obecni podczas konkursu Burmistrz Miasta Łuków Dariusz Szustek oraz Zastępca Burmistrza Miasta - Marcin Mateńko.

Agnieszka Bilska


Informacje dla rodziców - WAKACJE 2014

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dla rodziców na temat zapewnienia dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku.

Informacje dla rodziców - Wakacje 2014


Konkurs wiedzy o funduszach europejskich

10 czerwca 2014 r. w Gimnazjum nr 2 odbył się konkurs wiedzy o funduszach europejskich. Wyniki konkursu:

I miejsce Patrycja Gałązka
II miejsce Karol Pasternak
III miejsce Zuzanna Gajdzis


Zapraszamy na spektakl "Kopciuszek"

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami do obejrzenia spektaklu pt. "Kopciuszek" w języku polskim i niemieckim. Przedstawienie odbędzie się po raz kolejny w dniu 15 czerwca o godz. 17:00 w sali ŁOK w ramach II Łukowskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Serdecznie zapraszamy!


Miejski Przegląd Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych

Regulamin Przeglądu

powiększ

Klasa 2e z wizytą w zakładzie Łuksja


zdjęcia

W dniu 9 czerwca 2014 r. klasa 2e z wychowawcą - p. Anetą Paszkiewicz odwiedziła zakład Łuksja - producenta eleganckiej odzieży damskiej. Wizyta wynikała z programu orientacji zawodowej realizowanego w klasie 2e. Od maja br. zakład mieści się w nowoczesnym budynku w Łazach 501. Uczniowie zostali przeprowadzeni przez cały proces produkcji. Począwszy od projektowania, tworzenia szablonów, poprzez warstwowanie materiałów, krojenie, znakowanie, szwalnię, prasowalnię, dokładne sprawdzanie jakości, aż do magazynu.

Wiele z tych procesów tj. projektowanie i wykrój są w pełni skomputeryzowane. Zakład wyposażony jest w nowoczesny park maszynowy wzbogacony o skaner 3D, automatyczną krojownię i transport podwieszany. Uczniowie zaskoczeni byli nowoczesnością zakładu, jak również światowymi markami, z jakimi współpracuje zakład Łuksja. Większość odzieży produkowana jest na rynki zachodnie, gdzie odbiorcami są europejskie firmy z Francji, Niemiec czy Belgii.

Dziękujemy za otwarte i życzliwe przyjęcie uczniów naszego gimnazjum.


Skrót meczu piłki nożnej NAUCZYCIELE-UCZNIOWIE

TO BYŁ MECZ! - 30.05.2014

Przygotowaliśmy skrót meczu - 6 minut samej akcji. Zapraszamy do obejrzenia pokazu gry fair play i wysokich umiejętności technicznych zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli.

http://youtu.be/rYFmB2ftvWA

Aneta Paszkiewicz


Zaproszenie dla Rodziców

Szanowni Państwo, od kilku miesięcy w naszym regionie narasta problem eksperymentowania przez młodzież z substancjami niebezpiecznymi (narkotyki, dopalacze) oraz lekami i środkami wzmacniającymi (napoje energetyczne). Nabiera on już skali problemu zdrowotnego i społecznego. Sytuacja ta skłania naszą szkołę do zorganizowania w dniu

12 czerwca 2014 roku o godz. 17.00

spotkania rodziców, nauczycieli z jednym z najlepszych w Polsce specjalistów w tej dziedzinie prof. Mariuszem Jędrzejko (zajrzyjcie Państwo na stronę www.cps.edu.pl gdzie zamieszczone są opinie nauczycieli i rodziców o takich spotkaniach). Spotkanie będzie poświęcone: konsekwencjom zdrowotnym nadużywania przez młodzież napojów energetycznych i substancji wzmacniających, przekazaniu najnowszej wiedzy o marihuanie oraz narkotykach rozprowadzanych w naszym regionie. Będziemy także mówić o wpływie nowych technologii - Internetu i komputera - na osobowość dziecka. WARTO POSŁUCHAĆ, WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ. Gorąco Państwa proszę o przybycie na spotkanie, zapewniając, że będzie miało najwyższy poziom merytoryczny. Po spotkaniu Pan Profesor zostanie w szkole na bezpłatne indywidualne konsultacje.

Na spotkanie zapraszamy do auli I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie

Dyrektor
Artur Baranowski


WAŻNE!!! dla uczniów klas drugich

W klasie trzeciej realizowane będą zajęcia artystyczne, na które uczniowie zapisują się kierując się swoimi zainteresowaniami.

Uwaga!
Zapisy na zajęcia artystyczne rozpoczynają się w najbliższy poniedziałek - 9 czerwca.

Zapoznajcie się z wykazem planowanych zajęć artystycznych w klasach trzecich na rok szkolny 2014/2015, a następnie od poniedziałku zgłaszajcie się bezpośrednio do nauczycieli prowadzących zajęcia. O przyjęciu na wybrane przez Was zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń.

Wykaz planowanych zajęć artystycznych w klasach trzecich w roku szkolnym 2014/2015


Nic się nie stało, chłopaki, nic się nie stało ...


zdjęcia D. Nikiel

Mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją uczniów i nauczycieli to w naszej szkole tradycja. Przebiegał wyjątkowo "grzecznie", zgodnie z zasadami fair play. Przewidywania grona pedagogicznego spełniły się - dwucyfrowy wynik, oczywiście dla nauczycieli. Tylko 10:2. Brawo, kadra!

Agnieszka Domijańska

Następna strona
Copyright © 2000-2016 Aneta Paszkiewicz